Pátrání po Evě

(festivalový názov)
  • Nemecko Searching Eva

Liberálně smýšlející pětadvacetiletá Eva žije v Berlíně a žádná z charakteristik jejího alternativního života není přesná. Je tulačkou, básnířkou, lesbou, prostitutkou, pannou, ženou v domácnosti, drogově závislou, modelkou, která ve svých čtrnácti letech označila soukromí za zastaralý koncept. Díky sociálním sítím, jejichž prostřednictvím se permanentně prezentuje, vystupují do popředí zejména ty, jimiž se vymezuje vůči většinové společnosti: naprostá otevřenost v ukazování tělesnosti a sexuality či v užívání narkotik. Pátrání po Evě tak není jen hledáním ženy, z jejíhož těla (a duše) se stala veřejná podívaná, ale v mnohovrstevnaté filmové eseji se stává průzkumem ženské identity vůbec. (MFDF Ji.hlava)

Marze

Ta slečna je exhibicionistka. Určitě narkomanka a prostitutka. Ale jen nahota a alternativní svoboda brzo přestala být zajímavá a pak se mi to zdálo takové prázdné. Zdá se mi že dost předstírá (smutek, vnitřní rozervanost apod.). ()

Accuphose odpad!

Po 5 minutách mi bylo jasný, že to bude průser. Ten film či doument je ve skutečnosti vata. Pokud netrpíte insomnií, nekoukejte na to, případně si to pusťte před spaním, funguje to zaručeně. Stálo mě veliké úsilí, zůstat v pozoru až do konce. ()