A-Tím

USA, (1983–1987), 77 h 59 min (Minutáž: 45–88 min)

George Peppard, Dwight Schultz, Mr. T, Dirk Benedict, Robert Vaughn, Marla Heasley, Carl Franklin, Charles Napier, Sam J. Jones, David Hedison, Betsy Russell (viac)

Tým bývalých vojáků speciálních jednotek, kteří utíkají před vojenskou policií, za sebou sice zanechává stopu výbuchů, ale vždy se zastaví, aby pomohli těm, kterým policie nepomůže, a svými jedinečnými schopnostmi bojují i proti korupci. (SkyShowtime)

MM_Ramone

Nikdy som nemal rád toto podivné, akčné, mužské kvarteto. Štvorica veteránov vietnamskej vojny, ktorí boli po návrate do vlasti, neprávom obvinnení zo zločinu, čo nespáchali. Sú na úteku pred zákonom a popri tom sa nechávajú naverbovať na to, aby zjednali poriadok a spravodlivosť, tam kde si to situácia vyžaduje. Nepáči sa mi námet, ani technické spracovanie. Charaktery postáv sú mi vyložene protivné, a herci nesympatickí. Šedivec, buzna, blázon a opica - to má byť "A-Team". * ()

Gemini

A-Team byli MacGyverové svojí doby, šlo o veterány z Vietnamu, prostě správné americké chlapy. Ale bylo to přece hlavně o zábavě, ne? A tu jsme dostali. ()

Radyo

Pro zasmání to vážně nebylo špatné. Třeba když vyrobili z vysokozdvižného vozíku dvouhlavňový kulomet. To jsem opravdu padal smíchy z křesla na zem. Oni vůbec dokázali udělat třeba ze dvou kubíků nehoblovaných fošen třeba kosmickou loď. Takoví to byli koumesové. Ale jinak ... ()

T2

Taká klasika z detstva, aj keď som tomu čo kecali moc nerozumel lebo to išlo svojho času na ORF a teda bolo to v Nemčine, bolo to akčné a nápadité a to mi sedelo. ()

woody

Plukovník John "Hannibal" Smith - mistr převleků, kuřák doutníků, jeho plány se vždy vydaří _ Poručík Templeton "Face/Hezoun(uprostřed seriálu se překladatel zbláznil)" Peck - elegán, svůdník, sukničkář, můj nejneoblíbenější.V pilotním díle ho hrál úplně někdo jiný _ Kapitán H.M. "Šílenec" Murdock - utajený člen, pilot vrtulníku, hraje si na blázna, trvale v blázinci _ Seržant B.A. Baracus - zlatem ověšený statný černoch, panicky se bojí létání(je ovšem pokaždé uspán, jen jednou se probudil a podle toho to taky dopadlo), pokud si ho nemůžete uvědomit vzpomeňte si na Rockyho III ___ To je A-Team.Kultovní seriál, u nás vysílaný jen jednou na Primě(potom repríza o půlnoci ale ta skončila někdy u 20 dílu) s dabingem Vladimíra Brabce a Pavla Trávníčka.Byl jsem pořádně naštvaný, že mi končí můj milovaný Magnum ale když po něm nasadili tohle byl jsem v 7. nebi.Dohromady 98 dílů po 5. sezonách.V 5. řadě se k A- Teamu připojil filmuvý pyrotechnik Frankie Sanchez, který byl ovšem léčka nastražená zlotřilým generálem Stockwellem (lahůdkový Robet Vaughn).Ten pošle Johna Smithe, Templtona a Baracuse (Murdock není jako nesvéprávný souzen)před vojenský soud, protože jak známo jsou podezřelí ze zabití svého nadřízeného a vyloupení Hanojské banky během Vietnamské války.Všichni 3 jsou odsouzeni k trestu smrti a popraveni.Chyba! Generál vše připravil tak aby už byli považováni za mrtvé a mohl je tak najmout jako žoldáky.Zde přichází zlaté období seriálu(ano, v poslední sérii).Bojují proti bolševikům ve východním německu, teroristům, nacistům, špionům atd. Kulťák, kulťák, kulťák s výborným obsazením a perfektní akcí.Navíc vhodné i pro malé děti, protože zde není vůbec krev, pěstní souboje, za celý seriál jedna mrtvola a ta není vůbec vidět a zemřela na infarkt.Pouze střelba ze samopalů a geniální vynálezy, které MacGyver pouze okopíroval.A - Team berte jako ty, kteří první vymysleli z forem na pečení a kynutého těsta napalmové výbušniny :-) ()

Dever

Soundtrack Mike Post: 1. Theme from The A-Team ,2. Young Hannibal ,3. B.A.'s Ride ,4. The A-Team in New York City ,5. Bandits! ,6. Taxi Chase ,7. The A-Team Escape ,8. The A-Team Prepare for War ,9. Showtime ,10. Move, Sucker ,11. Let's Get Busted ,12. Murdock's Face ,13. Helicopters ,14. More Bandits ,15. Theme from The A-Team , ()

tron

„Prečo si ukradol auto bez benzínu?“ – „Pretože ma viac baví maľovať.“ Keď príde reč na to, či je „A-Tím“ dobrý seriál (nech už to znamená čokoľvek), pomáha nám túto záhadnú a zbytočnú otázku rozlúsknuť zub času. Jedná sa o nostalgickú zábavu á la „MacGyver“, „Knight Rider“ alebo „Baywatch“, na ktorej mnohí vyrastali a mnohí nevyrastali Tí, čo vyrastali, na „A-Tím“ ňu nedajú dopustiť a tých, čo nevyrastali, ťažko bude baviť pozerať sa na štvoricu vietnamských veteránov v roku 2009 26 (!) rokov po vzniku prvej časti. Každopádne, keď už treba zabŕdnuť do trápnych debát o (ne)kvalite výsledného produktu, patrí sa dodať, že mnohé „staré“ seriály sú dodnes výbornou klasikou („Profesionáli“. „A-Tím“ už v dobe uvedenie na televízne obrazovky nebol práve... geniálny. Napriek tomu sme ho všetci pozerali. Kvôli Mr. T. Kto tvrdí, že nie, má „A-Tím“ na VHS dodnes. ()

monolog

Pro mě byl hlavním hrdinou vždycky ten cvok Murdock, s geniálním dabingem Pavla Trávníčka, kterýmu ti blázni šli vždycky nejlíp. Potom jsem už vždycky čekal, že to bude nějakej cvok i ve všech dalších rolích, a vsadím se, že nejen já jsem si ho takhle zaškatulkoval. Slyšel jsem, že by teď někdy měli natočit snad remake, ale nechci se toho dočkat. Skvělej seriál to byl, ale jako film to nejspíš bude stejná sračka jako Andílci. ()

Gilmour93

Nostalgická oddychovka bez hromady mrtvol. Ti hoši by ve spolupráci s MacGyverem změnili během hodiny stodolu se senem na urychlovač částic.. ()

JohnnyD

Dobová televízna zábavka postavená na groteskných figúrkach a síce šablónovitý, ale stále zábavných príbehoch. Problémom je azda len to, že tak ako pri väčšine vtedajšej produkcie, tvorcovia neidú na 100% a chcú len urobiť celkom zábavnú časť a neide im o dokonalosť. Našťastie je dosť fanúšikov 80tych rokov (ku ktorým sa hrdo hlásim i ja), ktorým to nevadí. PS: za zmienku stojí úžasná časť v štvrtej sérii s názvom Cowboy George, v ktorej namiesto (fiktívnej) country hviezdy Cowboya Georgea príde do country baru vystupovať Boy George so svojou kapelou Culture Club, čo vyvolá menšie nepokoje a zaručí zábavu na plných 60 minút. Dokonalou bodkou je scéna, keď Boy George na konci dielu vystúpi na javisko a začne spievať Karma Chameleon a miestni vidláci=cowboyi začnú tlieskať a pospevovať si. Brilantné! ()

sheen

Klasický akční seriál ze staré školy. Hannibal Smith, geniální stratég, který má připraven vždy nějaký plán, stále třímá v ústech doutník -), Mr.T coby mohutný B.A.Barracus, ověšený snad tunami zlata:)), který pořád na sobě nosí pás do posilovny, vždy svýma šikovnýma rukama udělá cokoliv z čehokoliv, Murdock ten si hraje pořád na blázna a Fešák to je elegantní gentleman, který sežene cokoliv a kdekoliv, hlavně umí zapůsobit na srdce ženy za každých okolností. Žral jsem je jako malý na ORF 1, žeru je i teď! ()

Legas

Vždycky jsem měl slabost pro ty jejich vynálezy, i když to byly nesmysly. Ale jak jsem to tenkrát jako sedmiletý harant mohl vědět. ()

Webb

Stará dobrá seriálová klasika, u které jsem si oblíbil snad všechny postavy. Každý byl něčím specifický a tudíž byla zábava zaručena. Mohli by zase dát reprízu. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Crowe se ladí na špionáž

Crowe se ladí na špionáž

19.06.2010

U nás seriál The Equalizer prakticky neznáme, ale „na západě“ se ve druhé polovině 80. let udržel čtyři sezóny a dodnes je považován za realističtější a drsnější protiváhu k tehdejším televizním… (viac)

Opravdu áčkový A-Team?

Opravdu áčkový A-Team?

10.06.2009

Sympaťák Bradley Cooper pozvolna prosakoval do pozornosti filmového publika. Od vedlejších roliček v seriálech (Sex ve městě) přes vedlejší postavy v komediích (Nesvatbovi, Yes Man) se propracoval až… (viac)