Odpočívej v pokoji - Série 5

(séria)
USA, 2005, 12 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Alan Ball

Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodríguez, Mathew St. Patrick, Rachel Griffiths, Justina Machado, Ben Foster, Julie Dretzin, Toby Holguin, Anil Kumar (viac)

Oblíbený televizní seriál z produkce HBO, nahlížející na život a smrt očima rodiny Fisherů, jež provozuje pohřební ústav v Kalifornii, pokračuje. Ačkoliv na zesnulého patriarchu Fishera členové rodiny často vzpomínají, po jeho odchodu na věčnost se leccos změnilo. Firma nyní nese název Fisher & Diaz, nejstarší syn Nate vykročil ze stínu Lisiny smrti a je schopen se věnovat dcerce Maye i snoubence Brendě. Syn David, který se netají tím, že je gay, chce se svým přítelem, bývalým policistou Keithem Charlesem, adoptovat dítě. Ruth se stará o nového manžela George, který trpí psychickou poruchou a dcera Claire by se také mohla konečně usadit - ve hře je Brendin bratr Bill. Zato Federico začíná nový život jako svobodný muž, protože se rozvádí s nevěrnou ženou Vanessou. (HBO Europe)

Oralfabet

Frustrujících momentů je tam pořád dost, většině postav se podařilo se mi alespoň dočasně zprotivit, ale když ke konci dojde na ždímání emocí, vše funguje jak má. Od finální epizody jsem sice možná na základě toho, co jsem slyšel, čekal trochu víc, ale pořád jde o víc než solidní rozloučení (a těch posledních cca 10 minut člověka fakt celkem rozdrtí). ()