darthvader77

Slabších pět hvězd, protože tohle finále mne pobavilo. Nejvíce ze všeho návrat krále fakt potěšil Martina Quernse, který to celé zpovzdálí sledoval a v pravou chvíli se do toho vložil. Potěšilo, že mu tahle poslední epizoda dodala hloubkou, díky tomu že nevyhodil hned McManuse čímž ukázal, že pravděpodobně měl větší plány ve čtvrté sérii. Briliantní. Devilinův pád a provalení se velké konspirace je uspokojivé, takže tam nemám co slov už jenom fakt, že se to celé jejich karetní domino zhroutilo se mi líbí hodně. Nakonec poselství show je, že musíme si užívat momentů i v těch nejhorších chvílích i když náš život stojí za hovno, protože koneckonců stejně je to jediný život, který dostaneme. Celkové finále vyvrcholení všech postav na jedničku. O Riley odpouštějící svému otci bylo fascinující. Tobiasův hořkosladký konec je prostě taky šílený no Keller ho pěkně vyjebal. Líbí se mi, jak do poslední chvíle tam dokázali dát tolik epických monentů smrt při hře a chemický útok to je prostě fantazie. Oz i ve svých nejhorších momentech a epizodách dokázal být zábavný a to je nejdůležitější postavy to prostě táhli. Příliš mnoho témat aby to člověk pobral potěšil závěrečný prodloužený díl. Jsem spokojen ne prefektní jako The Wire nebo The Shiel nebo Breaking Bad ale mnohem lepší než většina seriálů zejména Game of Thrones a LOSt OZ je prostě fantazie ()

Arkanoid

„You’re death.“ Záverečná epizóda je najdlhšia, o dĺžke skoro 100 minút. Querns sa vracia a ponúka vylepšenie v The Hole – stoličku, z ktorej niet úniku. Busmalis bojuje za svoje ústavné práva plodiť potomkov. Jeho snaha vyznieva však smiešne.  Hopewell je tehotná a nevie presne, s kým. Táto zápletka sa ponúkala už oveľa skôr. Konflikt Miguel vs Brotherhood si pýtal väčšie konflikty. Miguelova unavenosť na hrane permanentnej apatie sa vzhľadom na jeho osud ale dá pochopiť. Torquemada je špeciálny, tolerujú ho Taliani, čo inak netolerujú gayov. Znie to príliš neuveriteľne, aby rozdal drogy, čo vedia zničiť človeka v jednom zlom stave. McMannus vysvetľujúci Idzikovi, prečo postavil Em City, je dobrá scéna, až na Idzika, ktorý je čistý nerd a nevie to úplne sprocesovať. O’Reilly family ponúkne zasa kvalitné scény, nie však také silné, ako v 6. epizóde tejto série či v minulej sérii, keď sa Ryan vyhrážal otcovi. Trio Schillinger-Beecher-Keller si zahrá posledný raz, nelogická mi len prišla snaha Schillingera udobriť sa s Kellerom v niektorej epizóde tejto série. Keller mal v epizóde brilantné plány a vyzerá to tak, že všetko dopadlo podľa jeho predstáv, lebo sám vedel, aký je toxic. Epizóda spravila lepší dojem z celej série, ale je škoda, že sa pridala k menšine menej kvalitných epizód seriálu, keďže jej chýbalo viac napätia. ()