V Novom Mexiku je Billy Kid (Audie Murphy) zapojený do Lincolnskej vojny, kde ale zabije mnoho rivalov a nakoniec sa stane hľadaným utečencom. (westerns)

Mol

YOU DON'T JUDGE A RATTLESNAKE BY HIS AGE. HE'S A RATTLER WHETHER HE'S GOT ONE RATTLE OR A DOZEN!!! Billy the Kid v podání Murphyho je skvělej. Nekompromisní zabiják a intelektuál v jednom. Měl však jednu slabinu a tou jak už to tak u mužů bývá, byla žena. Irena. Sotva zmíněná přijela do města - Billy se už viděl jak jí vylupuje rybárnu. Co na tom. Příběh se drží skutečného příběhu a života Billy Kida a tak mi nezbývá než prásknout čtyři hvězdy. ()

OG_Swifty

Audie Murphy je pro me celkem nezname jmeno, ale po kratsim patrani se ukazalo, ze se jednalo o velkeho americkeho hrdinu druhe svetove valky, jehoz hrob je druhy nejnavstevovanejsi na vojenskem hrbitove v Arlingtonu (prvni je JFK). Mimo to se jednalo o cloveka zasadoveho, ktery i pres dluhy odmital delat reklamy na tabak a alkohol. Vsechna cest. A ted uz k filmu samotnemu - vypravi pribeh Billyho Kida, ktery byl zapleten v konfliktu dvou kartelu. Opira se o zakladni fakta, ale vsechno ostatni je vicemene bullshit. Presto vsechno me ten film zaujal - ztvarneni Kida pusobilo az poeticky, ostatni zapleteni v konfliktu vicemene podrazaci a jedinej clovek, kterej Billyho drzel zkratka, zaklepe backorama uz v uvodu filmu. Aby se filmu dodala ta poeticnost, prisli tvurci s postavou zeny - muzskeho kryptonitu - kterou ztvarnila herecka / zpevacka Gale Storm. Ve starsich snimcich mela vic sarmu, mozna i proto byla tohle jedna z jejich poslednich filmovych roli vubec. Prijemna podivana, dostatek prestrelek a 'smutny' konec.. za me prijemnych 70% ()