Fall in Love at First Kiss

• Čína Yi wen ding qing (viac)

MickeyStuma

'Zpečetěno polibkem' by se dal přeložit původní čínský název této činsko-thaj-wanské romantické komedie pro mládež zpracované na základě japonského manga komiksu ,,Itazura na Kiss,,. Zřejmě se jedná o asijský komiksový fenomén, neboť je místními filmovými tvůrci hojně vyhledáván. Do filmové a seriálové podoby, a to jak v hrané, tak i animované verzi, byl zpracován již více jak desetkrát a toto je zatím poslední v celovečerním hraném formátu.  Asijští diváci jsou tak tímto dost přehlceni a tak když byl film v roce 2019 přesně na svátek zamilovaných, tedy na Valentýna, vpuštěn do kin, spíše si to vysloužilo kritiku. Pro nás Evropany se jedná o zcela jinou kulturu a tak i my se na to díváme poněkud jinak. Komiksová přebujelost, humor, dané skopičiny a vývoj děje, je japonskému manga komiksu docela věrná, takže pro neznalé manga komiksu se film stává krapet těžkopádnějším a v mnoha dějových oblastech nesrozumitelným a nelogickým. Film je adaptován z karikatury, což vysvětluje přemíru přehnaného chování. To je ale v daném aspektu na celém příběhu to nejspecifičtější. Jednoduše řečeno, děj představuje situaci, kdy se praštěná holka zamiluje do génia a co všechno z toho vzejde. Charakterově tak máme dva dospívající jedince, z nichž on má IQ 200 a vyvolává usedle vážný přístup k sobě i okolí a ona je jen obyčejná ztřeštěná holka, která se prostě do něj zamiluje a chce ho za každou cenu získat. A tak celý příběh pojednává o její snaze získat jeho lásku. Jedná se o dívčí film určený tak především pro dívky, které daným situacím daleko lépe porozumí. Milostný příběh Naoki a Xiangqin má šanci chytit za srdce a plně uspokojit fantazii tzv. růžových středoškolských příběhů. Film je tímto plný očekávání. ()

Elnarrya

Nejslabším místem byl scénář, samoúčelné obrazy na efekt. Chyběla konzistentní a zajímavá dějová linka. Ostatní prvky jako klišé, teen schémata, pitvoření apod. tak nějak k žánru asi patří a každý si uzná za vhodné svou vlastní míru jejich tolerance. Špatné hodnocení nakonec nedávám, protože si dokážu představit, že cílová skupina si film užije jako nenáročnou oddechovku a k rozplývání se nad krasavci. Film však druhý den splyne s obdobnými, nevýraznými, které s načinčaným obalem puberťákům někdy podsouvají až pofidérní pohled na hodnoty. Nerada píšu negativně, když vím, kolik práce to tvůrce stojí, ale tady mě bohužel děj iritoval natolik, že jsem se na dokoukání musela přemlouvat. Asi by mě tedy neoslovila ani předloha. Na pozadí různě vykonstruovaných situací se jeden úžasný (dlouhou dobu blbeček) neustále naváží do naivní slečny, která nemá sebeúctu ho poslat za urážky někam, protože ho zkrátka nechce přestat zbožňovat. Protože on je ten génius a vlastně za svou asociálnost nemůže, žejo. U obou charakterů byla trochu snaha o nástin lehkého vývoje a změn a rádoby uctívání určitých hodnot, ale nějak to na mě nefungovalo tak, jak by si autoři asi přáli. Ve filmu je sice odůvodnění chování obou a na konci je něco jako vylepšení karmy, ale zase mi to přišlo jen jako na efekt a „Vezmeme se.“ vyznívá jako „Dojdi ráno koupit chleba“. (Film patřil do mého seznamu titulů k příležitosti prozkoumat asijské žánry, které bývají koncipovány hlavně pro daný kulturní okruh. Možná převážilo kritérium, když titul neměl ještě na csfd moc recenzí, ať alespoň něčím přispěji, a zvědavost na Talu/Darrena Wanga. Připadá mi aspoň trochu zapamatovatelný - omlouvám se, ale bohužel spadám do klišé, že se mi asijští herci často pletou a špatně se v obličejích orientuji). Darren bohužel zde nedostal kvůli nešikovnému scénáři moc příležitost něco zlepšit a hrál takový standard, který se od těchto unylých rolí očekává. Ostatní se v roličkách vyblbli o trochu víc a trénovali teen herecké etudy. Za klad se dá považovat, že režisérka při Our Times dobře odhadla talent Darrena a dává mu více hereckých příležitostí, včetně role v seriálu "The Wolf". ()

Pethushka

Sice jsem si nějakou chvíli říkala, že už jsem přece jen náročnější divačka, ale stejně mě to bavilo a sledování jsem si užívala. Naivní film s ne příliš dobrou herečkou v hlavní roli, poměrně chytlavou hudbou a jedním stokrát ohraným příběhem, který si chce ale každá asijská země natočit po svém... a to třeba několikrát. Diváky si to vždycky najde. ()

Aljak

Začiatok a koniec výborný... Ale to jadro? Hrozné! To neustále opovrhovanie láskou dievčaťa, ktoré išlo až za hranicu vlastnej sebaúcty, to bolo naozaj veľmi hnusné od "pána dokonalého". Až mi bolo ľúto, že tá dievčina nechala sebou takto zaobchádzať tak pomerne dlho. Aj keď, áno, na konci sa dozvedáme, prečo tomu tak bolo. Ale aj tak... Škoda, že na konci sa dievčina nevzbúrila voči tomu a nedala tomu machrovi košom - to by sa mi oveľa viac rátalo. Ale OK, to by asi už nebolo ono. Každopádne, napriek sľubnému začiatku, to bolo v tendenčne okázalom teatrálnom jadre celé utopené. 2* ()