Reklama

Reklama

Západné krídlo

(seriál)
  • Česko Západní křídlo (viac)
všetky plagáty
Dráma
USA, (1999–2006), 109 h 56 min (Minutáž: 41–50 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Hrajú:

Martin Sheen, Rob Lowe, Stockard Channing, Dulé Hill, Allison Janney, Moira Kelly, Mary-Louise Parker, Janel Moloney, NiCole Robinson, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(7) / Epizódy(154)

Obsahy(1)

Seriál z prostredia Bieleho domu zobrazuje životy ľudí, ktorí spolupracujú s americkým prezidentom. Prezidentov tím musí riešiť politické, ale aj osobné problémy a pod stálim nátlakom medií a lobistických skupín s tým majú veľa problémov. (ethos)

Recenzie (23)

HAL 

všetky recenzie užívateľa

První série parádní, ale je vidět že Sorkin se tu na seriálovém poli spíš rozkoukával, a chystal si nápady které pak pořádně vytěžil až v Newsroom (právnicky řečeno že v Newsroom pak celou první sérii West Wing masivně vykrádá). Druhá série je dost slabší, rozbitá do spousty soukromých linek, osobních vztahů, a žádného opravdu silného táhnoucího motivu. ()

Lacike 

všetky recenzie užívateľa

Zaujímavý seriál z prostredia politiky. Videl som asi 2-3 série si tak 20 rokov dozadu. Zo začiatku ma to nadchlo práve tým netradičným prostredím, ale postupne ma začali strašne iritovať tie typické Sorkinovské gulometné dialógy. Nikto normálny takto nehovorí a rozhodne je absurdné, aby tak hovorili všetky postavy v seriály. Ale Martin Sheen ako dokonale kladný prezident bol sympaťák, plus aj vedľajšie postavy boli dobre obsadené a zahrané. Len to prostredie vrcholnej politiky sa dosť rýchlo opozeralo a v tom skôr pozitívnom pojatí už seriál nemal čo poriadne ponúknuť. 6/10. ()

Reklama

larelay 

všetky recenzie užívateľa

Jeden z najlepsich serialov na politicku temu, aky bol kedy natoceny, ktory sa vsak u nas (celkom nepochopitelne), nedokazal presadit a nenasiel skoro ziadnu odozvu. Brilantne dialogy striedaju fantasticke charakterove postavy a nenechaju vas ani na chvilku vydychnut. Kto ma cas a rozumie po anglicky, veselo do toho, pretoze to naozaj stoji za to. ()

tron 

všetky recenzie užívateľa

Iste, amerikanizmus ako vráta. Lenže to atraktívne prostredie! Pútavé scenáre! A hlavne - vynikajúce herecké obsadenie. V úlohe prezidenta sa objavuje skvelý Martin Sheen (hral prezidentovho poradcu v AMERICKOM PREZIDENTOVI) a jeho poradcov - ktorí na mňa väčšinou pôsobili ako ľudia z mäsa a kostí - exceluje celá galéria hercov (Janney, Lowe, Schiff). ()

danecek24 

všetky recenzie užívateľa

Zlatý Glóbus - cena (2) - 58. ročník (za rok) 2000 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Martin Sheen + nominace (18) - 57. ročník 1999 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Lowe, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Martin Sheen, 58. ročník 2000 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Rob Lowe, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Allison Janney, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bradley Whitford, 59. ročník 2001 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Martin Sheen, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Allison Janney, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bradley Whitford, 60. ročník 2002 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Allison Janney, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Martin Sheen, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Spencer, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bradley Whitford, 61. ročník 2003 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Allison Janney, Nejlepší herec v seriálu (drama) - Martin Sheen ()

Galéria (219)

Zaujímavosti (12)

  • Seriál vyhrál cenu Emmy, za nejlepší seriál v kategorii drama a to za první až čtvrtou sérii. (Pumiiix)
  • Tento seriál byl v roce 2008, magazínem Empire zařazen na čtvrtou pozici nejlepších 50 seriálu všech dob. (Pumiiix)

Súvisiace novinky

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci…

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network…

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

28.12.2011

Nejdřív se na něj vykašlal režisér jedničky Kenneth Branagh, pak televizní tvůrce Brian Kirk a nedávno kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám“ i Patty Jenkins (Zrůda). Následně studio Marvel oslovilo další…

Reklama

Reklama