Cesta do neznáma

• USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (viac)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

J. T. Kirk

Hodnocení se vztahuje pouze na epizody ve kterých se vyskytuje většina původních hlavních postav. Např. 5. série je naprostá ubohost, tu jsem dokonce ani nedodíval, prostě to nešlo. Nerad bych tak dobrému seriálu kazil hodnocení kvůli posledním řadám, jestli se někdy dokopu k dodívání celého seriálu, tak nejspíš upravím hodnocení. Jak už jsem psal u pilotu, Wade je roztomilá, Profesor Arturo je bedna, Rembrandt je šoumen a Quinn je prostě Quinn. Zbytek postav, které následovali, byl pouze odpad. ()

Mr.Ripley

1. série: Návrat do dětství, notná dávka nostalgie a doba, kdy dabing znamenal mnohem více, než jen několik narychlo odčtených stránek. Na Sliders je skvělé, že svými efekty nedělají ostudu tehdejší době, ale zároveň dokáží obstát i v současné konkurenci. Bohužel, už nejsem malý špunt a tak mi půlka týmu leze krkem (především ukňouraná, ukecaná, hloupá Wade nebo místy příliš neurotický Maximillan). První série se nese po celou dobu v temném, až dusivém tempu politických thrillerů. 75% _____ 2. série: Tvůrci se konečně odklánějí od žánrového konceptu nastoleného první sérií a pomalu rozvíjí potenciál, jež cestování dimenzemi nabízí. Ústřední parta se konečně dostává do míst, která nejsou jenom klonem San Franciska, ale navštěvují mnohem různorodější světy (planeta dinosaurů, obří vězení aj.) 70% _____ 3. série: Někdy méně je paradoxně více. Téměř dvojnásobný počet epizod je spíše na škodu. Fillery a opravdu špatné epizody jsou vykoupeny odvážnými kroky v mytologii fikčního světa a výraznými kroky v hlavní dějové linii, která doposud byla na druhé koleji. Záver série bohužel otevírá bránu seriálu do průměrných, až odpadních vod. Změna stanice, castingové změny a redcon zvraty budoucnosti seriálu příliš nepomohly. 65%_____ 4. série: ()

Han22

Jeden z kultovních seriálů 90. let. Pamatuju si ho z roku 1998, kdy jsme ho s bráchou hltali a vlatně díky němu zbožňuji ve sci-fi paralelní reality. Dlouho jsem potom sháněl zbývající série a a nakonec se povedlo. No a jak hodnotit? Nejlíp po sériích. 1. řada - 100%. Absolutní bomba. Génius Quinn, obyčejná holka Wade, hašteřivý, geniální a občas prakticky nepoužitelný profesor Arturo a černošský ex-zpěvák se selským rozumem Rembrandt vytvořili skvělý tým a tvůrci vytvořili skvělé paralelní světy. Řešili se problémy typu vláda žen nad muži, nedostatek antibiotik, hipísácký svět, nebo kontrola populace. Akce byla spíše za odměnu a občas a celkově paráda. 2. řada - 90%. Stále stejná sestava, stále fantastické díly (mafiánský svět, svět zakázaných technologií, vyhynulí muž nebo svět ovládaný mladými), občas ale i béčkové. Jinak ale stále super. 3. řada - 50%. Obrovský propad a SPOILER: V půlce hodně trapně a lamersky umírá Arturo a už to není ono KONEC SPOILERU. Tahle řada začala vykrádat ve velkém různé filmy, objeví se např. Oheň, Noční můra v Elm Street, Mad Max, Chvění a místo inteligentních námětů jsou tu najednou androidi, druidi, Jack Rozparovač, zombie, mostra atd... Silně béčková řad. 4. řada - 70%. SPOILER: Přicházíme o Wade, objevuje se Quinnův bratr Colin KONEC SPOILERU. Obyčejné díly jsou trošku kvalitnější i když na první dvě série to nemá, ale navíc se seriálem táhne hodně slušná dějová linka boje s Kromaggy, která má šmrnc a pozvedeá seriál výše. Také je to o dost více akční. 5. řada - 40%- SPOILER: Přicházíme i o Quinna - hlavního hrdinu a Rembrandt se třemi "nováčky" to prostě neutáhnou. KONEC SPOILERU. Příběhy mě přestávají bavit, některé jsou vyloženě na odpad, sice pár fajn dílů se najde i tady... ale celkově je to slabé. No a ve finále přichází největší prasárna - děj není ukončený!!! Celkově? Fajn seriál, který ale šíleně rychle upadal. ()

PogoJoe

První dvě série jsou zcela jasně čtyřhvězdičkové, zatímco ty poslední - z toho, co jsem viděl, tak sotva za 1 hvězdičku, ale neviděl jsem vše, protože jsem ztratil zájem. Herci se střídali jak na běžícím pásu, jednotlivé epizody se stávaly stále trapnějšími... Po rozpadu původní sestavy Mallory-Arturo-Wade-Brown šel seriál jednoduše do kytek... Škoda. ()

Malarkey

Nedokážu pochopit to, jak dokázali autoři nesnížit laťku scénářů aspoň po ty tři slušné série z pěti i přesto, že je to všechno o tom samém ale každá ta Země je uplně jiná. Nepřijde mi to zas tak ujetý seriál ale jako malý jsem ho rád sledoval i když jsem moc dílů neviděl. Dnes si to vynahrazuji a postupně sleduji o co všechno jsem přišel. Dobrodružně pojatý seriál, který ani vtipem nešetří a ten černoch to příjemně uvolňuje. (73%) ()

• Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)