Cesta do neznáma

• USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (viac)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

Djkoma

Občas zajímavý seriál, který si občas vybral svou slabší chvilku, když se to nehodilo, ale jinak je téma poměrně slušně využito. Škoda, že není nějaká delší důležitá příběhová linie, která by seriálu dodávala příchuť seriálu a ne jednohubky, u které je jedno zda jste viděli díl předtím nebo uvidíte díl potom. Herci jsou příjemní a dokonce se v pozdější fázi dočkáme změny v řadách Sliderů. ()

golfista

Seriál o cestování do paralelních světů pomocí přístroje, který zhotovil mladý vynálezce. Každý díl v jiném světě se stejnými i když "úplně jinými" postavami. V hlavní roli Jerry O'Conell. ()

Gemini

První tři série - fajnovka, neotřelá zábava a nápady na větvení vývoje matičky Země. Postupem času už celkem rutina a nic moc se nezmění ani s příchodem mocného vnějšího nepřítele. Sice ne kultovní, ale solidní scifárna. ()

Tosim

I když je (skoro) každý díl založen na podobném základu, vůbec se mi nezdálo, že by tím (vysoká) kvalita série nějak utrpěla. ()

Malarkey

Nedokážu pochopit to, jak dokázali autoři nesnížit laťku scénářů aspoň po ty tři slušné série z pěti i přesto, že je to všechno o tom samém ale každá ta Země je uplně jiná. Nepřijde mi to zas tak ujetý seriál ale jako malý jsem ho rád sledoval i když jsem moc dílů neviděl. Dnes si to vynahrazuji a postupně sleduji o co všechno jsem přišel. Dobrodružně pojatý seriál, který ani vtipem nešetří a ten černoch to příjemně uvolňuje. (73%) ()

monolog

V základě je tento seriál zvláštní. Zezačátku, bomba. Příběh střídal příběh a jedna třeskutá pointa jinou třeskutější. Jenže pak to zesláblo. Takhle, část seriálu, než odejde profesor Arturo, je výtečná. Bez nějakýv větších závad. Jenže pak odejde profesor, z Wade se stane hysterka a přiberou strašlivě iritující vojandu Maggie. K tomu ještě pronásledují "nesmrtelného" požívače mozkomíšního moku. Prostě z velké části magořina. Když do seriálu přibyde Quinnův (Jerryho) brácha, kvalita epizod se dost podstatně zvýší. Je to skoro zase jako to bylo, než odešel Arturo. Z Maggie udělali mezitím scénáristi taky normální ženskou (a upřímně se nedivím, na mariňáka, kterýho hraje, má neskutečně špatné bojové a taktické schopnosti nemluvě už o jejím držení zbraně nebo střelbě). Řekl bych, že ji vlastně předělali na trošku jinak vypadající Wade. Jak říkám, část, kde je Colin Mallory, je zase dobrá. A potom odejde jak Colin, tak i Quinn a tahákem a držadlem série zůstane jen neobvykle ztučnělý Plačící Král Rembrandt. No řeknu vám, v té chvíli jsem na to málem přestal koukat a dříve jen občas použité úsloví: "To je ale píčovina!" se mi na jazyk začalo vracet docela často. Přibližně polovina seriálu ale stojí za podívání, přestože ten zbytek bych hodil do odpadu. A samozřejmě to neustálé střílení hlavních hrdinů šílenými plukovníky, používání jich na jakýmsi ztraceným světě jako líheň Gromeků, spojování s jejich alteregy, v určitých chvílích neskonalé deus ex machina (prakticky scénáristé použijí všechno, co jim přijde pod ruku, jen aby se posunuli zase o kousek dál a nějak vysvětlili, proč náhle půlka týmu chybí, proč zase nenašli ten svůj svět, co je vlastně teď jejich hlavním cílem...) Je to hodně nevyrovnanej seriál a kdybych se nad tím zamýšlel ještě o něco dýl, asi bych mu nedal ani ty tři hvězdy (a to jsem původně podle dílů, co jsem viděl na Čt1chtěl dát 4). ()

Dudek

V TEXTU SE NACHÁZÍ SPOILER: Tak abych se přiznal, tenhle seriál jsem opravdu miloval. Cestování do paralelních pomocí podivného přístroje a následného hledání cesty zpět domů nabízí velice slibný potenciál a tvůrci jej naplno využili. Seriál nenudil, byť se díly zakládaly na podobné koncepci, protože stejně rychle jako se střídaly jednotlivé vesmíry se střídali i žánry, jednou jsme měli co dočinění s hororem, ve kterém se obyvatele proměnili vlivem prášků na hubnutí v zombie (i když ještě děsivější byl díl s vládci snů) a příště jsme se setkali s promyšlenou detektivkou, při níž byl omylem zatčen jiný návštěvník místo pravého pachatele, obyvatele vesmíru do kterého naši hrdinové právě dorazili, jenž sice nosil stejný obličej, ale jednalo se o naprosto jinou osobu. Jediné co mi jednou na seriálu vadilo bylo poněkud přehnané navrácení se zpět, když se totiž parta hlavních postav konečně dostala zpět do svých domovů, objevila se na časovači (vždy po přeletu do nového paralelního vesmíru ukázal časovač za jak dlouho se vytvoří hyperprostorová brána mezi světy) velice krátká doba, jenž neumožňovala prozkoumání této reality, když se tak vědec v podání Jerryho O'Connella zastaví před brankou svého domu a chce vkročit za svou rodinou, branka nezavrže, bohužel neúprosný časový limit uplyne a on tak musí pokračovat v "hledání" my se však nepřeneseme s ním, ale sledujeme opraváře, který si odnáší hotovost za promazání a opravení právě toho osudového vchodu. ()

Vavča

Svého času hoodně známá série, fakt jsem to tehdy nadšeně sledoval, jenže s odstupem času musím přiznat, že s přibývajícími díly ubývaly dobré nápady a už mě to tak nebavilo, jako na začátku. Byť obsazení je skvělé hlavně Jerry O'Connell a John Rhys - Davies. ()

k212

Svého času byl nejspíš tento seriál kult, já mám to neštěstí ho vidět až nyní po 11 letech od data jeho vzniku a přijde mi samozřejmě trochu staromódní. Ale to není ten hlavní problém zahrnutý v mém hodnocení (mám v oblibě plno mnohem starších seriálů), spíš mi v tomto dílku chybí propracovanější systém, nějaká ta koncepce a hlavně nadčasovost. Po shlédnutí pár dílů jsem zabředla do rutiny opakovaných klouzání a rádoby zvratů, pravdou sice je, že onen stereotyp je částečně kompenzován střídáním žánrů jednotlivých dílů. Nicméně v celku ten seriál nešlape a rychle ztrácí dech. Ale i tak je to příjemná ranní oddychovka před odchodem do práce... ()

Praxis

Já tenhle seriál doslova žral každou epizodu...Nejlepší byl díl, ve kterém se hrdinové přenesli do paralelní Země kde lidé neznali antibiotika a kosily je nemoci... ()

PogoJoe

První dvě série jsou zcela jasně čtyřhvězdičkové, zatímco ty poslední - z toho, co jsem viděl, tak sotva za 1 hvězdičku, ale neviděl jsem vše, protože jsem ztratil zájem. Herci se střídali jak na běžícím pásu, jednotlivé epizody se stávaly stále trapnějšími... Po rozpadu původní sestavy Mallory-Arturo-Wade-Brown šel seriál jednoduše do kytek... Škoda. ()

JohnMiller odpad!

Júj toto je hrozné sci-fi akurát to má dobrý námet. Ako decko som to z otcom pozerával a videl som určite takmer všetky časti, no nedávno som mal možnosť si nejakú znova pozrieť a bola to hrôza. Na tak náročnú tému to je príliš nelogické. ()

Nautila

Tak na tohle jsme koukali všichni jako děti...každé pondělí po šesté hodině natěšeni sedíme před televizí. A druhý den ve škole se trumfujeme, kdo z nás si pamatuje lepší scény. Seriál, který mě možná "předpřipravil" k Hvězdné bráně, a vůbec tak nějak i k sci-fi literatuře. Nejraději jsem měla ten díl s vládci snu. Teď si pamatuji jen záblesky a vlnu nostalgie, přesto, když jsem na tenhle seriál narazila před rokem na nějaké televizi, už to nebylo ono. Raději jsem to vypla, abych si nezkazila fajn vzpomínky. ()

humanbeing

První dvě sezóny takřka bez chyby, jinak napsáno: za pět hvězdiček. Třetí je slabší. Čtrvtá je slaboučká až na pár povedených epizod a pátá docela ujde, když si zvyknete na nové postavy. ()