mrtvej pes

Edit: Jdu si po pár měsících nasypat popel na hlavu. S odstupem o jednu hvězdu navyšuji. Stále mi vadí konec, ale když seriál srovnám s jinými japonskými velevýtvory, které jsem v poslední době shlédla, je určitě o něco lepší než průměr. Původní komentář tu ale ponechám, ať je jasné, kvůli čemu jsem váhala. //// Jak správně vysvětlit, že něčemu, co mě kromě prvního a posledního dílu poměrně bavilo a slupla jsem to jako malinu, dávám jen tři hvězdy? Sice silné tři, ale stále jen tři? Ono když totiž člověka něco baví, neznamená to ještě, že je to nutně dobré. Vybudované napětí rozhodně neustálo svou vlastní váhu, a jakkoliv mi nevadila jistá překombinovanost zápletek a jeden opravdu pádný plost twist, konečné rozuzlení mě zanechalo vlažnější než včerejší čaj. Prosím, příště piště lepší záporáky. Přes co jsem se navíc od začátku do konce nemohla přenést, byl tón. Tvůrci ho opravdu nevystihli. Seriál je natočený ve světlých, cukernatě pastelových barvách, někdy plácne na kameru růžově lososový filtr, někdy všechno zbarví do pylově žluté. Pak celé to thrillerové temno po jediném střihu působí spíš karikaturně, až z toho máme "Naruto detektivem". Jindy mi japonský bizár sedí, líbí se mi prolévání žánrů a neotřelost, jen se to nesmí přepísknout jako tady. Škoda toho potenciálu. Jak říkám, děj sám o sobě mě zabavil. ()