Kto by ich dnes nepoznal? Dve nerozlučné zvieratká, kocúr Tom a myšiak Jerry nám ukážu pravú zábavu a dobrodružstvá, o ktorých normálny človek môže len snívať. (TomX2)

Recenzie používateľa H34D k tomuto seriálu (17)

Tom a Jerry (1940)

Staré klasické "kraťasy" a veškerá produkce Freda Quimbyho byla úžasná, perfektní, takřka dokonalá, někdy nádherně (dětsky) promyšlená a jindy ve své jednoduchosti geniální... Až natolik, že si vysloužila i dost nominací (a následných vítězství) na Oscara a to je co říct. Takové epizody jsem zejména jako dítě miloval a rád se nad nimi pousměju i dnes. Je to právě díky roztomilosti, vynikající vtipné animaci a pozor, také zvukům a hudbě, že bych jim hned s nostalgickou slzou v oku vlepil 10/10, jenže celkově seriál Tom a Jerry zažil i slabší léta, speciálně produkce Chucka Jonese (viz popis woodyho) byla překvapivě až o NĚKOLIK tříd horší, jak v humoru, tak v animaci. Škoda. 8/10 ()

Jak kočka dostala padáka (1940) (S01E01)

Je zajímavé, jak se tvůrci v prvním díle nekonečných laškovaček mezi kočkou a myší snažili zachovat nějaký kontakt s realitou - Tom má, jako správný kocour, očividně navrch a nebýt jeho jediného opravdového nepřítele - paní domácí, pohrával by si s Jerrym až hanba. Myška je však chápavá a bleskurychle obrátí situaci ve svůj prospěch... Pozor talíř! 8/10 ()

Ve válečném stavu (1943) (S01E11)

Píše se rok 1943 a válka zuří jak venku, tak i na prastarých televizních obrazovkách, v jedné se však namísto granátů hází rajčata, letadla neshazují bomby, ale banány, vojáci nejezdí v obrněných transportérech, ale v pojizdných struhadlech a po explozích se místo utrhnutých končetin jen zapráší a jede se dál... Klíčová otázka teď zní: která válka je která? A byla ta naše zakončena dopisem s předmětem "Send more cats", nebo "Send more Hitlers" ? Jsem zmatený :( 9/10 ()

Švihák (1944) (S01E13)

Ale no tak, Tom je přece švihák i kdyby si neudělal Schwarzeneggerovská ramena z věšáku, jen to mluvení mu zde škodí (a tím i celé epizodě), za Toma a Jerryho by vždycky měly mluvit činy... A vůbec, co to Tomík balil za povrchní nánu, že ji tak záleželo na vzhledu? Důležité je přeci, co skrývá člověk / zvíře uvnitř, viďte pánové? :) 8/10 ()

Myš na Manhattanu (1945) (S01E19)

Jako malý jsem zde nedokázal pořádně překousnout absenci Toma, ale dnes s nostalgickou slzou v oku upřímně zbožňuji atmosféru a hudbu tohoto dílu. Je vidět, že Fred Quimby na rozdíl od břídila Chucka Jonese prostě neumí udělat špatnou epizodu a to co chtěl, vystihl dokonale. Roztomilá a okouzlující krása! 9/10 ()

Na golfu (1945) (S01E20)

Golf dokonce ještě ve vtipnějším podání, než od pana Beana, je to vůbec možné? Navíc Tom a Jerry, byť spolu laškují, částečně i spolupracují, je toto vůbec možné?! Jak je vidět tak ano a hned je z toho jedna z nejlepších epizod vůbec. Navíc vytvořena před tolika lety - u Toma a Jerryho se mohli smát už i naši prarodiče, tak toto snad ani není možné... 9/10 ()

Kočičí serenáda (1946) (S01E26)

Jedna z nejlepších epizod, možná úplně nejlepsí, neuvěřitelně vtipná a svěží. Tom je prostě romantik a v jeho spalující touze je schopen zulíbat i nepravou osobu - geniální. Taktéž zbožňuji skvěle ozvučenou mini-scénku, kde brnká psovi na rty :) ... Bože můj, nebo ten jeho výraz, když během honičky uštědří psovi cihlou... Nezapomenutelné. PS: Chytlavá hudba! 10/10 ()

Kočičí koncert (1947) (S01E29)

Vynikající souhra hudby a animace, originální a geniálně vymyšlený skeč na vážnou hudbu, úžasně vtipný a dokonale fungující, zkráka jeden z nejlepších dílů Toma a Jerryho. Je vidět, že ke skvělé zábavě není třeba ani zdevastovat celý dům, postačí jedna kreativní hra na klavír... 10/10 ()

Doktor Jekyll a pan Myš (1947) (S01E30)

Ach ta chemie, tak málo stačí k tomu, aby se něco zvrtlo, jedna drobnost a místo zvětšovacího elixíru máte zmenšovací, to je pech... Výrobní proceduru jsem se snažil přesně zkopírovat a elixír aplikovat na určitou část svého těla, ale bohužel se mi stalo něco podobného jako Tomovi... Fakt, tohle není sranda, teď srát na Toma a Jerryho, ale co můj penis?! POMOc! 9/10 ()

Číča na pláži (1947) (S01E31)

Casanova Tom se vydal na pláž balit kočičky, to by ale nebyl Jerry, kdyby mu to pekelně nezkomplikoval a když se do toho vloží ještě agresivní krab, strhne se pořádná mela. Svižný, vtipný, zkrátka špičkový díl jednoho geniálního nadčasového animovaného seriálu, který vydrží bavit celé generace. 9/10 ()

Zmařené plány (1948) (S01E34)

Tomík už tak dostává pořádnou čočku a tentokrát se k Jerrymu ještě přidá kanárek, to nemůže pro kočkovité šelmy animovaného druhu dopadnout dobře. Ti dva jsou zákeřní a sehraní, kdyby aspoň Tom byl o něco chytřejší - proč svou večeři nesníst hned, proč ji nejdřív zbytečně rozmašírovávat vlakem? 8/10 ()

Malý sirotek (1949) (S01E40)

Jerry dostal na starost malého, roztomilého myšího sirotka, který má pořád hlad, něco mi říká, že to nebude poklidná večeře... I když jak se to vezme, tohle je jeden z mála dílů, který po urputné válce s útočnými rajčaty a dalekonosnými pomeranči končí relativním usmířením. Nejvíce se mi líbí scénka, kde myší sirotek spolkne pomeranč, krása :) 9/10 ()

Jerryho deník (1949) (S01E45)

Troufám si říct, že tohle je jeden z nejslabších dílů a to jednoduše proto, že nepřináší nic nového, Tom čte Jerryho deník a nám se ukazují scénky, které už dávno známe. A ne, opakování v tomto případě neznamená matku moudrosti... Ale tím dortem Tomík Jerryho rozmázl pěkně. 7/10 ()

Jerry a lev (1950) (S01E50)

Lev na lampě, lev v koši, lev v deštníku a pak, že komprese živých forem není možná! Lev dokázal zmenšit svůj objem až na jednu tisícinu, ne-li míň, uměrně s tím zjevně klesla také hmotnost, neboť v tomto stavu mohl být nesen kočkou... Fyzikové všech zemí, jak vysvětlíte tohle? (aneb Tom a Jerry jako téma na diplomovou práci) 8/10 ()

Jerryho bratranec (1951) (S01E57)

Chudák Tom vždycky dostane po čenichu a když už si pro jednou vybude převahu, Jerry si jen zavolá bratránka, který evidentně není "cat person" a kočičím radovánkám je konec. Tradične vtipné, zábavné, skvěle animované a ozvučené, ale v produkci Freda Quimbyho pouze průměrné. 8/10 ()

O myši Johannovi (1952) (S01E75)

Spojení Toma, Jerryho a klavírní hudby zde sice rozhodně není tak vtipné jako v Kočičím koncertě, ale stále velice okouzlující, milé a dostatečně zábavné. Tyhle krásně animované, nadčasové pohádky o nekonečné tahanici kočky s myší neomrzí ani po po více než půl století... 8/10 ()

Myší revue (1954) (S01E85)

Mráz dokáže být kouzelný a když se obyčjená kuchyň postupně mění v lesklé ledové království, platí to dvojnásob. Tom, Jerry a malý myší sirotek se dají na krasobruslení, to by ale nebyli oni, kdyby si přitom nevyvedli hromadu naschválů... Pěkný závěrečný díl z edice největších honiček Toma a Jerryho. 9/10 ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (viac)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (viac)