Ako sa formuje Arnold Schwarzenegger

(TV film)
  • Česko Stroj jménem Arnold (viac)

Povedal že sa vráti - a bola to pravda. Od 60tych rokov až dodnes je Arnold Schwarzenegger - rakúsky prisťahovalec do Ameriky - idolom médií. Nielen ako herec, ale aj ako politik. Od kulturistiky po Hollywood - tento muž dosiahol takmer všetko, čo sa vo svete filmového biznisu dá dosiahnuť. (RTVS)

castor

Úspěšný kulturista, hvězdný (toho času nejlépe placený) herec, zdatný obchodník, guvernér veledůležitého státu. Americký sen existuje. Přišel odnikud. Měl v sobě disciplínu od pedantského otce ve válkou zdecimované zemi. Ctižádostivý, se silnou vůlí, s jasnými cíli. Skoro metr a půl přes hrudník. Dokument samozřejmě klouže spíš po povrchu, o filmové úspěchy se otírá méně, než by měl, na druhou stranu Arnold je jen jeden, takže já byl spokojený. Naťukneme (ale zase aby to moc nebolelo) i pár pádů: rozpad manželství či závažné potíže se srdcem. Jenže když nám Arnie dopřál tolik akčních srdcovek, není se čemu divit. ()

Shakers

Pre ľudí čo čítali Arnoldovu knihu Total Recall ako ja, to nieje dokument, ktorý by priniesol niečo nové. Toto je dokument, ktorý zhrnie zo široká Arnieho kariéru, ale nevenuje sa jej do hlbky a kopec vecí tu spomenutých ani nieje. Ak chcete viac, kúpte si jeho knihu. Toto je dokument, pre ľudí, ktorý o Terminatorovi vedia asi toľko, že ma svaly a hral v pár filmoch. Každopádne som sa nenudil a ako zhrnutie ma to bavilo. 80% - 4* ()

Marze

Není to encyklopedie jeho života, o kterém si můžeme přečíst ve slovníku , ale poutavě zpracovaný dokument. Zdá se, že na co v životě sáhl, to proměnil v peníze, Tedy americký sen, ale v tomto případě mu neodkázal miliardy jeho zemřelý příbuzný, ale jde o pilného pracovitého člověka. Občas přijdou mraky, jako když se mu rozpadla rodina. Dnes je péče o tělo samozřejmostí. Pobavilo mě jak říká, že se mu zdál hrozný sen, jak je zpátky doma v Rakousku a jeho matka ho ráno budí, že měl být už v šest ráno v práci. ()

tron

Na to, čo všetko Arnold prežil, je 50 minút naozaj veľmi málo a vinou čudne krátkej minutáže je to celé značne povrchné. Občas sa to síce celkom úspešne pokúsi preniknúť cez jeho auru a ukázať ho ako normálneho civila - dokument sa snaží byť vyvážený a objektívny, raz pozitívny, raz negatívny -, ale mám dojem, že v konečnom efekte bol skôr mierne negatívny. Pripadá mi voči Arnoldovi nefér tvrdiť o ňom, že je sexuálny predátor, najmä keď ho porovnáme s Billom Cosbym, ktorý sypal ženám do nápojov drogy, aby ich mohol znásilniť. Jeho filmografia je poňatá v enormnej skratke. Som sklamaný a unudený. ()

otík

Na tento dokument o mém nejoblíbenějším herci jsem se strašně těšil. Po shlédnutí jsem však docela zklamán. Sice jsem se dozvěděl mraky informací, ale celkové vyznění díky posledním pár minutám je takové, že Arnold je starý chlap a nemá už co hrát. A to je hrozná škoda, protože tento člověk si zaslouží uznání za vše, co dokázal jak na poli kulturistiky, tak i podnikání a herectví. Dokument mapuje Arnoldův život v duchu jeho životopisné knihy Total Recall, kterou jsem četl a mohu vřele doporučit. ()