silentname

"Babysplitters" je komédiou, akú si už dávno nepamätám. Počas sledovania som skutočne neustále uvažoval čo sa deje a ako to tvorcovia dávali dokopy. Je to mix neuveriteľného s komediálnym a výsledne to na konci asi funguje. No hovorím, asi, lebo je tu kopec momentov, kedy som absolútne nechápal na čom sa máme reálne smiať. Sú tu scénky, ktoré pôsobia viac divne ako vtipne, no potom film hádže jednu kartu za druhou a ja len nechápavo pozerám čo sa deje a začínam sa skutočne baviť. Mám pocit, že toto bola jedna z mála komédií, ktorá si skutočne robila čo chcela, a nedbala na nejaké klišé. Koncept je dosť originálny, hrdinovia sú dobrí, ich nápady sú niekedy tak praštené, že rozmýšľate ako to vôbec niekomu mohlo napadnúť. A po celú dobu som nemal tušenie ako to dopadne. A len to stále graduje a graduje. Ale je fajn, že film si našiel priestor do toho dať aj príjemne spracovaný happyend, ktorý funguje. Neviem či by som vedel film ale odporúčať. Ja som si ho užil, no rozhodne som viackrát nechápal logiku, akú používali naši hrdinovia. Obzvlášť Jeff. Hodnotenie: B- ()