Nosferatu

• Česko NOS4A2 (neoficiálny názov) (viac)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny
USA, (2019–2020), 15 h 27 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvorcovia:

Jami O'Brien

Predloha:

Joe Hill (kniha)

Ashleigh Cummings, Zachary Quinto, Ólafur Darri Ólafsson, Jahkara Smith, Ebon Moss-Bachrach, Virginia Kull, Darby Camp, Rarmian Newton, Dalton Harrod (viac)

Dílo vzniklé podle stejnojmenného bestselleru Joe Hilla z roku 2013 (NOS4A2) sleduje Vic McQueen, talentovanou mladou ženu, kterou hraje Ashleigh Cummings (The Goldfinch), a která v sobě objevuje nadpřirozenou schopnost nacházet ztracené věci. V důsledku této své zvláštní schopnosti zkříží cestu nesmrtelnému ďábelskému padouchovi Charliemu Manxovi, jehož ztělesňuje herec nominovaný na cenu Emmy®, Zachary Quinto (Star Trek, American Horror Story). Manx je nadpřirozený ničema, který se přiživuje na duších dětí a to, co z nich zbude, přenese do Vánoční země – do zvráceného výplodu Manxovy fantazie, kde jsou každý den Vánoce a nebýt šťastný je protizákonné. Vic se snaží zmařit Manxovy plány a zachránit jeho oběti – aniž by přišla o rozum nebo se sama stala jeho další kořistí. (AMC Czech)

nemer

Na plných pět hvězd, které uděluji, to sice úplně není, ale opět se mi potvrdilo, že se mi často líbí většinově neoblíbené záležitosti a naopak. NOS4A2 není klasická upírská odrhovačka, má atmosféru a oceňuji i herecké výkony. Jeden z mála zfilmovaných výtvorů Kingovy rodiny, který hodnotím kladně a na který se na 90% dodívám až do konce. ()

brasek

séria 1. Vic podpáli auto Prízrak, zahynuli pritom dvaja ľudia a ona nie je obvinená? Na hlavu! Dobrá zápletka, priemerný príbeh, v prvých troch častiach veľa balastu a veľa filmových chýb. séria 2. Celé zle! Neustále opilá Vic, opäť veľa balastu, príbeh stráca aj to málo pozitívne. Počas 6. epizódy vypínam a končím. ()

Le6n

Po prvom dieli velmi slubny rozbeh. Ma to tiesnivu atmosferu a solidny potencial. Som nadseny, tesim sa na dalsi diel. Okrem hviezdneho Cernobylu ma za posledne roky takto nechytil ziadny serial hned prvou castou... ()

Ivuska71

Dárek z vánoční země - asi tak bych tento podivný seriál nazvala. Pojednává o světle a temnotě lidských duší a vesmíru. To není ani špatně, ani dobře, ale naplňuje mě to nadšením, což je dobře pro mě. Když se k tomu přidají vysoce nadstandardní herecké výkony a výborná hudba, vznikne docela slušná směs. Těším se na vánoce a na Vánoční zem a hlavně na vánoční dárky, to teda fakt jo :-) ()

d-nao

Mam za sebou 4 casti a dalsie ma uz nezaujimaju. Dovod? Hlavna postava je retardovana a celkovo jej rodina a spravanie sa celej jej familie je zalostne. Dejova linka spojena so skolou je tiez mimo moje vnimanie a skoda, ze nie je nosnou postavou knihovnicka alebo psychos Bing. Takto davam dve * prave za Binga a lesboknihovnicu, ale dalsie casti nemozem dat kvoli uz spominanej hlavnej otrave. ()

Santerus odpad!

Neskutočná zrúdnosť, rozťahaná hovadina, bez zmysluplného deja, s nesympatickými, anemickými, hlúpymi postavami. Za toto by mali zatvárať. ()

SNCIS

Pouze Série 1: Horrorová vánoční země, kde si Zachary Quinto zahrál dalšího charismatického zabijáka. Při sledování jsem si mnohokrát vzpomněl na jeho Sylara. ;) Jinak zpracování odpovídá lacinému televiznímu seriálu a Ashleigh Cummings coby hlavní hrdinka je dost otravná. Víc asi škoda se tady rozepisovat. - 50%. ()