Let's Dance

• Francúzsko Let's Dance

Joseph se kvůli své vášni pro hip-hopový tanec rozhodne odmítnout práci v rodinné firmě a zkusit štěstí v Paříži. S přítelkyní Emmou a nejlepším kamarádem Karimem se připojí k přednímu pařížskému breakerovi Yourimu, aby se pokusili zvítězit v mezinárodní hip-hopové soutěži. Během příprav na akci ale nic nejde podle plánu – Emma podvede Josepha s Yourim a skupina se rozpadne. Když si jej pod svá křídla vezme bývalý baletní mistr Rémi, Joseph objeví svět klasického tance a seznámí se s okouzlující Chloé, která se připravuje na konkurz do Newyorského baletu. Díky tomuto setkání, na jehož základě se zrodí nesourodé spojenectví hip-hopu a baletu, se Joseph prosadí jako tanečník a vůdce a získá uměleckou legitimitu. (HBO Europe)

EvilPhoEniX

Francouzská verze Let´s Dance je poměrně fajn. Herci jsou sympatičtí, taneční čísla skvělá a finále je netradičně originální. Vše ostatní zde nemá cenu ani hodnotit, ale alespoň jsem se příjemně zabavil. Fajn oddechovka. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí*. 6/10. ()

slunicko2

Celkem příjemné pokoukání po pěkných klucích. 1) Na můj vkus obsahuje tato evropská verze amerického tancování málo tanečních scének. Zamlouvaly se mi vlastně jenom dvě: verze s Yourim a potom poslední číslo._____ 2) Zaujala mě 91letá (!) Line Renaudová (bělovlasá Emmina babička)._____ 3) 26letý trošku přesvalený Rayane Bensetti (Joseph, hlavní role) se mi fyzicky líbí a v roli celkem obstál, i když neoslnil._____ 33letý choreograf, otevřený homosexuál Mehdi Kerkouche (Karim, druhý tanečník s Josephem) a 33letý Brahim Zaibat (černoch s melírem Youri) byli další pěkní kluci. ()

.baris.

Příběh je slabý, místy trochu nudný a hodně předvídatelný, některé postavy se rozhodují dost nelogicky (hlavně Emma), ale něco málo tam přece jen je. Krom postavy Chloé a místy dobře zvolené hudbě mě v dobrém slova smyslu zaujalo to, na čem celý film stojí: Spojení hip hopu (kterej normálně nemusím) a baletu (kterej normálně můžu), které se povedlo a z kterého snímek těží maximum. Závěrečné vystoupení je pak pěkně zpracované, přesto je celý příběh tak plytký a emoce nebudící, že víc než hvězdičku dát nemůžu. ()

Arsenal83

Nebola to až taká hrôza, ako som čakal, a fanúšikovia trash kultúry tak do sedemnásť-osemnásť rokov sa dokonca môžu zabaviť. Mentálne vybavenejší jedinec sa časom môže cítiť ale čoraz trápnejšie, pretože toho núteného humoru tu je hojne a tanečky začínajú čoraz viac primomínať skôr pohyby po riadnej dávke halucinogénu. A nabúchaný debilko s fúzikom podvodníka je tak nesympatická postava, že len málo divákov nerozbije obrazovku. ()

BOURQUE

Na tomto filme je najzaujímavejšou časťou tá kombinácia dvoch odlišných tanečných štýlov (hip-hop vs. balet). Ostatné veci (filmové aj nefilmové) sú už veľakrát videné a rozohrané pasáže, bez snahy byť trošku odlišným. Skalný fanúšikovia tanečných filmov v tom však niečo určite nájdu. Dôraznejšie herecké výkony neočakávajte. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()