Medvedík Yogi

• Česko Méďa Béďa (viac)

Ve vzduchu je cítit jaro – a Cindy se budí do lásky. Jenomže pak si Béďa zahraje na Robina Hooda (“bohatým bral a medvědovi dával”) a ranger Smith ho pošle do ZOO v San Diegu. Tedy alespoň si to myslí. Cindy se vydá hledat Béďu do Kalifornie a skončí v cirkusu bratří Chizzlingových v Missouri! Béďa a Bubu ji spěchají zachránit “a když se do toho Béďa dá, tak nikdy nezklame!” (Magic Box)

NinadeL

Hey There, It's Yogi Bear! V roce 1964 se Méďa Béďa a Bubu konečně dočkali prvního celovečerního filmu. A ne ledajakého, dokonce hned muzikálu. A tak mohla přispěchat roztomilá medvědice Cindy a romance mohla začít. Jo, tyhle Hanna-Barbera celovečeráky zbožňuju. "Dejte mi rouru, stejně má ďouru!" Podobná bomba je i celovečerák Flintstoneů The Man Called Flintstone a pozdější Jetsons: The Movie a nejnovější Top Cat. ()

knihovna

Bylo mi šest, když mě mamča vzala do kina, jako jeden z dárků k narozeninám. Dodneška si pamatuju, jak moc se mi to líbilo a byl jsem přesvědčen, že vidím nejlepší film na světě. Od té doby jsem viděl filmů spousty, ale teď mi napadá, že jsem se ve svém tehdejším hodnocení zase tak moc nemýlil. Díky Béďo, díky mami... ()

Pitryx

Moc dobře si pamatuji frontu na vstupenky v Bílovci. Ano, i já jsem byl, ačkoli již ve věku, kdy jsem přece na pohádky už dávno nechodil. Takže maskován jsem se do kina dostal a musím říci, že mne to bavilo. Nyní, po letech, jsem na filmík narazil znovu a pobavil stejně. Obří zásluhu mí bezesporu náš dabing. Jirka Bruder je prostě úchvatný. Zda si to pustím zase? Asi už ne. Je to skvělé, ale přece jen asi určeno někomu jinému než mé maličkosti. ()

Tsuki003

Nedovedu si ani představit, kolikrát jsem to jako malá musela vidět, když si i po letech celý film pamatuju :) Méďa Béďa se tedy opravdu vyvedl. Je to milé, vtipné, s pointou a souvislým dějem. Bylo moc hezké si připomenout hlášky jako "Raťafák je hodnej pejsek..." nebo "Budeš mi šeptat sladké nesmysly Béďo?" "Ale beze všeho. Nesmysl, nesmysl nesmysl nesmysl. Nesmysl. A protože jsi tak sladká kotě, přidám ještě jeden nesmysl, pro nesmysl." :) Plus má film moc pěkné písničky, které jsem samozřejmě jako každý správný prcek uměla všechny nazpaměť... Jak je to báječný pocit, se tak domů navracet... :) ()

Martin_W

Méďu Béďu znám již od útlého dětství, a tak jsem se na celovečerák s radostí podíval. Dočkal jsem se ale profláknutého příběhu, který si myslím nemohl nějak zvláštně bavit ani děti. Občas se sice nějaký vtípek dvoum medvědům povedl, ale to je asi tak vše.. Krátkometrážní příběhy jsou o něco jinačí kalibr. 62% ()

• Méďa Béďa byl prvním celovečerním snímkem dvojice Hanna a Barbera a současně i prvním celovečerním animovaným snímkem, který vznikl na základě televizního programu. (Cherish)
  • Tak jako mnoho jiných kreslených postav z dílny známých tvůrců měl i Béďa svůj lidský předobraz. Tím byla postava Eda Nortona v podání Arta Carneye ze seriálu Honeymooners (od r. 1955). (Cherish)
  • Méďa Béďa byl jednou z postav od Hanny a Barbery, které nosily kolem krku "límeček". To dovolovalo udržovat tělo postavičky statickým a překreslovat jen hlavu, pokud mluvila. Redukoval se tak nutný počet kreseb i rozpočet. (Cherish)