Randall a Hopkirk

Někdo prostě chodil po mém hrobě (E25)

(epizóda)
  • Česko Někdo mi šlape po hrobě (viac)

Marty zjistí, že jeho náhrobní kámen někdo převrhl. Při nočním průzkumu Jeff narazí na dva muže v oděvech z 18. století kopající poblíž hrobu. Dalším objevem je, že v bohatém sídle vedle hřbitova bydlí muž se synem trpícím agorafobií. Vše je obestřeno velkou záhadou. (KaB Music)

MM_Ramone

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Sedemnásta epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo dvadsať päť) nesie názov "Niekto chodil po mojom hrobe" (Somebody Just Walked Over My Grave). Režíroval ju Cyril Frankel. Premiéru mala deviateho januára roku 1970 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Marty Hopkirk je znepokojený, tým že neznáma osoba kopala pri jeho hrobe. Keď to ide jeho kolega Jeff Randall preveriť, tak je na cintoríne fyzicky napadnutý. Dostane sa do kontaktu s bohatým šľachticom, ktorý má majestátne sídlo hneď vedľa cintorína. Pán Mandrake požiada Jeffa Randalla, aby sa staral o jeho hipisáckeho syna, ktorý má agrofóbiu. Jeff túto dobre platenú prácu prijme. *** ()

• Mandrakeův (George Murcell) majestátní dům je Knebworthův dům, který leží u Stevenage, severně od Londýna. (sator)