Randall a Hopkirk

Těžký případ (E22)

(epizóda)
  • Veľká Británia A Disturbing Case

K Jean přijíždí sestra Jenny. Obě přistihnou Jeffa v hádce s Martym a rozhodnou se přijít Jeffově samomluvě na kloub. Nastraží v kanceláři magnetofon a nahrávku pustí psychiatrovi. Díky tomu Jeffa zavřou do blázince, kde používají hypnózu pro nekalé účely. (KaB Music)

DocBrown

V britském vysílání hned druhá epizoda (natočená jako jedna z posledních). To dává trochu větší smysl, že ho načapali hned na začátku. Psychiatr se stereotypním německým přízvukem a zřízenci mi silně připomněli Hlinomaze s Husákem. Jedna z nejvtipnějších a nejlepších epizod, včetně závěrečného Randallova vysvětlení. ()

MM_Ramone

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Druhá epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo dvadsaťdva) nesie názov "Ťažký prípad" (A Disturbing Case). Režíroval ju Ray Austin. Premiéru mala dvadsiateho ôsmeho septembra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Súkromný detektív Jeff Randall sa ocitne v psychiatrickej liečebni. Hopkirk tam odhalí kriminálne aktivity doktora Konrada, ktorý okráda svojich pacientov. Ten sa pokúsi pomocou hypnózy a liekov deaktivovať Randallov spirituálny kontakt s jeho zosnulým kolegom. **** ()