Neuveriteľné príbehy

• Česko Neuvěřitelné příběhy (viac)
USA, (1985–1987), 19 h 41 min (Minutáž: 25–60 min)

Steve Antin, Christina Applegate, Eve Arden, Drew Barrymore, Paul Bartel, Dirk Benedict, Luca Bercovici, Milton Berle, Barbara Billingsley, Brad Bird (viac)

Věci "mezi nebem a zemí" je těžké pochopit. A zcela nemožné je racionálně vysvětlit.
V seriálu je trochu duchařiny, spousta napětí i humoru, ale hlavně notná dávka hravé fantazie Stevena Spielberga, který uvádí příběhy odehrávající se někde "mezi nebem a zemí". Spielberg, který se na tomto seriálu podílel jako producent i jako režisér, získal pro tento projekt plejádu předních hollwoodských celebrit. Přesvědčí nás o tom, že se i v našem docela všedním světě mohou odehrávat příběhy, nad kterými zůstává obyčejný lidský rozum v bezradných rozpacích. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Opět velmi rozdílná kvalita dílů, které vás jednou naprosto dostali a podruhé už po pár minutách divák měl nutkání přepnout program. Velká škoda, protože potenciál tu byl, ale rozhodně si seriál našel své diváky a nejenom já jsem se na něj rád podíval a nechal se občas unést jeho silou. ()

Anthony

Většina povídek je na nadprůměrné úrovni - některé jsou ale přeci jen poněkud slabší. Pár se jich ovšem docela povedlo - především Spielbergova Mission s Costnerem nebo You Gotta Believe Me od Kevina Reynoldse o chlápkovi, co má vidění, že spadne letadlo. ()

Oskar

Tenhle cyklus Stevena Spielberga je stejný jako cokoli jiného od něj - zajímavé, fantaskní nápady, často dobrodružně laděné, ale...! Jako vždycky u Spielberga to vázne v (ne)schopnosti nadsázky. Humor tohoto cyklu je skutečně velmi, velmi ubohý a nefunkční. Ale tomu se zcela vymykají dva mimořádně povedené díly: animovaný 'Rodiný pes' Tima Burtona a dvojdíl 'Jdi za hlavou třídy' Roberta Zemeckise. Těm bych dal po čtyřech hvězdičkách, ostatnímu po dvou. Takže velkoryse hodnotím třemi. ()

xxmartinxx

Je až překvapivé, jak strašný průměr se podařilo udělat z něčeho, do čeho nacpal Spielberg tolik slavných jmen. Příběh o vraždící paruce? To si ze mě děláte legraci, ne? ()

gudaulin

Povídková tvorba tajemných příběhů s vtipnou pointou má v angloamerické tvorbě velkou tradici a v téhle konkurenci vyznívá seriál značně průměrně. Jeho hlavní slabinou je velká nevyrovnanost jednotlivých dílů, daná už tím, že se na ní podílela celá řada režisérů. Převládá lehce ironická nadsázka, typické je, že jednotlivé díly končívají vesměs happyendem, mají i přes hororové kulisy spíš pohodovou atmosféru. Celkový dojem: 55 %. ()

MM_Ramone

"Neuveriteľné príbehy" (Amazing Stories) je americký televízny projekt, ktorý bol zameraný predovšetkým na divákov, ktorí majú radi horror, thriller a sci-fi. V priebehu rokov 1985 až 1987 boli vyprodukované dve série, ktoré dohromady obsahujú štyridsať päť samostatných dielov. Hlavou tohto projektu, mecenášom a producentom bol Steven Spielberg. Spolu s ním sa na "Neuveriteľných príbehoch" podieľalo mnoho známych režisérov, scenáristov, hudobných skladateľov a hercov. Svojim spôsobom sa z toho stala kultová záležitosť, ktorú dnes dokážu oceniť predovšetkým diváci, ktorí sú odchovaní na americkej filmovej produkcii z osemdesiatych rokov minulého storočia. Nostalgia pre pamätníkov a rarita pre horrorových fanúšikov. **** ()

kinej

Viděl jsem 4 díly, z toho 3 díly byly od Spielberga a dá se předpokládat, že si jako režisér vybral ty nej a musím konstatovat, že je to slabé. V 80. letech se zkrátka dobré sc-fi seriály asi ještě točit neuměli. Scénáře povídek jsou většinou psány s vědomím nízkého rozpočtu a omezených možností speciálních efektů a tak je výsledek tristní. Dvojepizoda Neobyčejný let, kterou také točil Spielberg je, i přes mizernou technickou kvalitu, (televizní kamera se nikdy nevyrovná té filmové) poměrně napínavý, ale závěr je tak pitomý, že ani sám velký režisér to nedokáže sdělit kloudně. Éra dobrých serálů tohoto raení přišla až s Twin Peaks a X-Files. ()

paascha

Jako každý podobný seriál trpí i tento značnou nevyrovnaností. Některé epizody byly vskutku výtečné, jiné zase totálně debilní. Hádejte, který příběh se skutečně stal? Setkání mladíka s upírem, cesta do záhrobí nebo zvolení tlustého vepře předsedou vlády? ()

Big Bear

Viděl jsem pár dílů. Nejvíce mne zaujal (jak jinak) ten, kde se poškozená létající pevnost B17 vrací z náletu do Anglie. Spodní střelec má zablokovanou věž, která nejde otevřít. Jelikož nejde hydraulika, nejde vysunout podvozek (a co ruční vytočení ? ehmm) a paliva zatraceně rychle ubývá. Vedoucí pilot K. Costner musí se strojem přistát, má na palubě dalším 7 chlapů a ví, že toho uvězněného tam dole bude nutno obětovat... Osádka se už připravuje na nejhořší, na věži odříkává modlitby kněz a k dráze se již ženou kvílející ambulance a vyprošťovací tými když v tom se něco stane... Tak to je v kostce jedna epizodka, která je tak trochu charakteristická pro celý seroš. Ten upoutá celkem solidní výpravou i nasazením slušné řádky známých herců. Nemohu si ale pomoct na Spielberga to bylo krapet slabší. * * * ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +žánrová pestrost, pár známých tváří tu zahlédnete, většina příběhů má především v závěru zajímavou pointu -bohužel dějově občas trvá, než pochopíte o čem to je, nebo v čem je pointa, některé příběhy opravdu nezajímavé, nebo jsem je nepochopil, obraz působí zastarale/// Zvládl jsem nějakých cca 20 epizod abych si udělal obrázek o tom, že to už dnes moc nefunguje. Ve své době snad mohlo, ale dnes?. A nedá se říct, že by příběhy ztratili něco ze svého kouzla. Některé z nich si dokonce pamatuji. Jenže nějak to na mě nezabírá. Kvalita epizod je velice odlišná a to stejné platí pro příběh. Popravdě jsem čekal trochu víc. Možná někdy později dokoukám zbývající, až se budu hodně nudit./// Celkem 53%/// ()

Campbell

Tedy seriál je to dobrý, ale udělat první sérii za 5* a druhou serii za 2* to chce hodně odvahy. FAkt je že ta první série mě neskutečně bavila ale jak nastoupila druhá měl jsem co dělat abych to dokoukal. Herci překvapivý a dvoudílná povídka Prokletý let byla geniální. Jo a celý soundtrack rozhodně stojí zato. ()

korbitch22

Neskutečná fraška. Těžko uvěřit, že se na výrobě podílel Spielberg a Kathleen Kennedy. Některé epizody dokonce režíroval Eastwood nebo Zemeckis. Zatímco spousta filmů a seriálů z téhle doby si drží tu osmdesátkovou atmosféru, tak tady ta esence naprosto chybí. Celé je to neskutečně uřvané, amatérské a laciné a je úplně jedno, že se na tvorbě podílela spousta hereckých i režisérských hvězd. Pár dílů se dá zhlédnout, ale drtivá většina je fakt dno. Těžko říct jak se mohl takový mix prostě nepovést. ()

Jinny

Spousta známých režisérů se dala dohromady a výsledek je taková směska podle toho, co má který z nich rád. Zdaleka jsem neviděla všechny díly, ale jde o celkem příjemnou záležitost a oddechovku. Bavit se budete zaručeně. ()

MM11

Značně neurovnaný seriál, plný na jednu stranu nesmírně zajímavých epizod, které bohužel čas od času nabourá přiblblá snaha o umění od těch méně nadaných. I když, kriticky viděno, nelze obviňovat režiséra zcela, protože některé hádankovity přebujelé části poněkud zapomínají na logiku. Každopádně Spielberg je značkou a pozval mnoho zvučných jmen, některé za to stojí. ()

Tommassi3

Opravdu nesmírně inspirativní a kouzelný projekt na pomezí scifi a fantasy žánru s výborně vypointovanými příběhy lehce připomínající projekt jiný, nesoucí jméno Alfreda Hitchcocka, sice jako většina podobných lehce kvalitativně kolísá epizodku od epizodky, stále však platí za výbornou televizku, všemu navzdory typickou hravou spielbergovinu, která vznikla zejména dík skutečnosti, že v té době velký Stevie Spielberg trůnil na samém vrcholu a mohl si s požehnáním většiny dovolit rozjet prakticky cokoli.. Neskutečná přehlídka hvězd před i za kamerou, což u podobné televizní série nebývá příliš zvykem.. ()