Arogantní spisovatel hororů Jordan Manmouth odmítá věřit v jakékoli nadpřirozené úkazy, o nichž tak přesvědčivě píše. Ovšem jen do doby, než v zrcadle uvidí tajemnou postavu, která ho chce zabít. (Česká televize)

MM_Ramone

"Neuveriteľné príbehy" (Amazing Stories) je americký televízny projekt, ktorý bol zameraný predovšetkým na divákov, ktorí majú radi horror, thriller a sci-fi. V priebehu rokov 1985 až 1987 boli vyprodukované dve série, ktoré dohromady obsahujú štyridsať päť samostatných dielov. V poradí devätnásta epizóda z prvej série nesie názov "Mirror, Mirror" (V zrkadle). V roku 1986 ju natočil režisér Martin Scorsese. Jordan Manmouth je úspešný spisovateľ. Je autorom populárnych horrorových románov, ale razantne odmieta, že by v reálnom svete existovali nejaké nadprirodzené sily. Rýchlo však zmení názor, keď sa mu začne v zrkadlách zjavovať temný vražedný prízrak. Vydesí sa, že niečo desivé sa ho snaží pripraviť o zdravý rozum a zrejme aj o život. Ocitol sa v situácii, ktorá nemá logické vysvetlenie a ani racionálne riešenie. ***** ()

zsn

Opět se mi potvrdilo, že nerozumím mainstreamové libosti většiny místních uživatelů. Hodnotíte akorát tak podle jména proklamovaného režiséra. To, jestli jeho počin stojí za to už neřešíte. Příběh stěží na 3 hvězdy. ()