Nad ránem

• USA Daybreak
Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Horor
USA, 2019, 7 h 47 min (Minutáž: 39–50 min)

Predloha:

Brian Ralph (komiks)

Flákač si užívá v postapokalyptickém Los Angeles. Snaží se najít dívku svých snů, přelstít tupé ghúly a nepřátelské gangy. (Netflix)

zdepapepa

Pro mě jako fanouška Edgara Wrighta to byla skvělá oddechovka - dobrá kombinace parodie a zároveň zcela upřímné apokalypsy po vzoru Pána Much. Mám ovšem lepší možnost porovnání - je to vyladěná Skvrna. Ale i tahle variace na Pána Much má své mouchy. Převažuje teen humor, z toho už jsem malinko odrostl. Dále jsem nejspíš "přejedený" podobného typu postav v čele s Lyannou Mormont, v tomto případě jsem Angelice toho psychopatického masterminda nevěřil, je otázka jestli to bylo hereckým výkonem nebo scénářem. To je dáno tím, že většina postav se celkově projevuje jak se zrovna scénáristům hodí (to je nejvíce znát při přechodu z/do focus epizod). Klasický everyman jako hlavní hrdina je přebit prakticky každou novou postavou co do zajímavosti i přes silnou stereotypičnost členů ostatních klanů. Občas to bylo dobře "přitažené za vlasy" většinou špatně, což vyvrcholilo klecemi v továrně na cereálie. ()

kubas369

5/10. Typické problémy amerického dospívajícího v dost netypickém prostředí. Překvapující hlavně v tom, jak to dokáže být silné, pravdivé, upřímné, hravé, nápadité a za několik sekund líné, blbé a trapně křečovité. Hlavní hrdina se během epizod prokouše z mírného sympaťáka k otravnému blbečkovi. Opět se neubráním dojmu; potenciál ohromný, výsledek trapný. ()

Jaro.Krafcik

Príbeh tak chaotický ako som ešte nevidel. Nezaujímavé postavy, dokonca lgbt. Ale sme v storočí v akom sme. No pochybujem že to zaujme niekoho od 16+, je to skôr pre menšie vekové publikum. Tu sa dá pochváliť asi len dabing a skvelá hudba v skoro každej epizóde. Ak by bol seriál aspoň tak dobrý ako záverečné epizódy bolo by to fajn. Tak ale stále to nieje dno netflixu a bolo to lepšie ako seriál big mouth. 3* ()

Diaconix

Zajimavy tynedžersky serijal, kery mě bavil přesně do dila, kde se to cele posralo z tim vyjebanym LGBT a kuřtbuřzkym směrem. Co asyk pak ma z těch našich pajtašku vyrozt. Furt do nich musime valit, že to je normalni? Sorač, ale svjet se v dupu obraci a tak tu nechybi homo, azija, kakao ze svym asyk pohodovym rasizmem vuči bělobam… a přytom to ma ftip, napad i gulyky… njn… bez tohoto dnešniho liberalneho bordela bych dal i pjet, ale tak. Tak snad přyště. Zdař buch! ()

*CARNIFEX*

Teen flákačka bez pravidiel s minimom hororových prvkov a občasne zaujímavými gagmi. Sem tam niečim poteší, poväčšinou však nudí. Pre násťročných a LGBT generáciu povinnosť, ostatní len mávnu rukou. Slabší priemer seriálu, ktorý je menej postapokaliptický ako dnešný život na Slovensku za vlády bachratého vorvaňa z Pezinka. ()