Eudora McVeighová, konkurenční spisovatelka detektivek, přijíždí do Cabot Cove se zdánlivě přátelskými úmysly, ale přinejmenším nález mrtvoly vrhá na její příjezd značné podezření. Detektivní spisovatelka Eudora McVeighová, která aktuálně propadá žebříčkem bestsellerů, se rozčílí, když jí vydavatel oznámí, že její místo hodlá nabídnout Jessice. Po nevydařeném posledním manželství, ve kterém její manžel Hank Shipton dostal definitivně na vybranou mezi ní a svým  nezodpovědným synem Bobbym, je to jen další životní rána. Pod vlivem těchto událostí odjíždí do Cabot Cove, „nechává se“ ubytovat u Jessicy, omámí ji a zkopíruje její poslední práci. Poté se však objevuje mrtvola neznámého muže, a když šerif Metzger nalezne v kapse oběti Eudořino jméno, adresu a telefonní číslo, získá jasné podezření ohledně pachatele. (Radek273)

Tai_K_B

Páni! Jessica na druhou a souboj dvou pronikavých detektivních mozků. :-) Scénka, v níž šerif Metzger soptí vzteky nad tím, že „úplně cizí lidi si sem přijdou umřít“ a on během jediného roku řeší v Cabot Cove už pátou vraždu, mi úplně projasnila den. Osvěžující a napínavá detektivní zápletka se spoustou vzájemně zauzlovaných vztahů, úžasně napsáno a trefně obsazeno! Člověk by s každou jednou postavou dýchal, a to i s těmi epizodními. Ta Jessičina distingovaná spisovatelská konkurentka byla fakt enigmatická. Sympatický mrzout Seth byl ještě mrzutější, než jindy (žádný div, vzhledem k okolnostem). A na Jess bylo tentokrát políčeno hned ze dvou stran a konečně se taky jednou měla obětí úkladné vraždy stát ona sama! ()

megacik

Že vraj jedna z najlepších častí.....akože na odpad to úplne nie je, ale veľmi sa to k tomu blíži. 15%.  Problém je, že nábor pre komparzistov a hercov určite robili pod náhodným mostom medzi bezdomovcami, a tie herecké "výkony" sú presne také náhodné. Účinkujú tu veľmi nesympatickí herci, z ktorých mnohých našli v domovoch dôchodcov, a tiež väčšina je tu bohužiaľ  naprieč viacerými sériami. Jessica v tejto časti(resp. v týchto dvoch súvisiacich častiach) nie je taká otravná, ako obyčajne, ustúpila trochu do úzadia, a preto sa to dá aj trochu pozerať. Každopádne namiesto hlavnej hrdinky tu prevzala hlavnú rolu iná otravná nesympatická dôchodkyňa a ešte aj tá hlúpa Líza s tým výbuchom na hlave. ()