Wonder Woman - Série 1

(séria)
USA, (1975–1977), 11 h 54 min (Minutáž: 48–73 min)

Tvorcovia:

Stanley Ralph Ross

Predloha:

William Moulton Marston (komiks)

Lynda Carter, Lyle Waggoner, Gregory Harrison, Cloris Leachman, Stella Stevens, Red Buttons, John Randolph, Henry Gibson, Anne Ramsey, Kenneth Mars (viac)

Americký pilot Steve Trevor (Lyle Waggoner) havaroval ve svém letounu na ostrově kdesi uprostřed Bermudského trojúhelníku. Tento záhadný, avšak mírumilovný ostrov je obýván jen a pouze ženami – Amazonkami. Ty se rozhodnou poslat narušitele zpět do jeho rodné vlasti, a tak se na palubě neviditelného letadla a v doprovodu amazonské princezny Diany (Lynda Carter) pilot vrací do své domoviny, kterou sužují hrůzy 2. světové války. Jelikož je ale princezna obdařena nadlidskými schopnostmi, tak se po boku Stevea rozhodne učinit přítrž všemu násilí a jako Wonder Woman začne bojovat s proradnými nacisty... (fiLLthe3DD)

PKD

Nejlepší série vůbec. Měli to nechati ve 2.světové a byl by klid. Pak už to jde jen dolů. A to jsem se tenkráte těšil,jak se to přesune do tehdejší současnosti a dostane to jiné grády. No,to tedy dostalo ale ne ty,co jsem myslel. Průhledné letadlo je opravdu totál úlet,ale to prostě k Wonder ženě,tak nějak patří. Můj favorit? Jednoznačně...3.díl. Už jen pro ten název. A oceňuji ten comicsový přístup,co se týče vizuálních popisků jednotlivých scén. Sice zde WW nelétá (kdo by to taky zaplatil,sice se jedná o prý,velmi úspěšný tv s.,ale jaksi už to producentům nestálo za to,aby do něj nalili pořádný rozpočet a tak by drtivá většina spešl efektů nevypadala hůře,jak v 60tkovém Star Treku a proto se zde většinou mluví,či běhá,mě to ale neva,páč má tento seriál pro mě osobní hodnotu) ,jak je asi většina fanů dnes již zvyklá,ale nadlidské skoky,taky ujdou.:) Zvláště pak házení nácků vzduchem mě vždy spolehlivě dostane! Či je libo hod břevnem?:))) Skotsko,nežalujte DC.;) ()

NinadeL

Téměř nemohu uvěřit, že dobrých 20 let před Xenou byla Wonder Woman tak spřízněným seriálem. Stejně tak zábavným, svěžím, ironickým a samozřejmě s velice dobře vyváženou porcí dobra a zla. Konečně sama princezna Diana aka Wonder Woman je amazonkou pocházející z idylického ostrova, který nespatřil muže už 26 století... a nyní, v roce 1942 přichází právě v čas, aby bojovala s nacisty. Takže ano, je tu i trocha poetiky Haló, haló, ale hlavně už rozumím dokumentu Double Dare, který v roce 2004 spojil osudy kaskadérek právě Wonder Woman a Xeny. Její korunka funguje jako chakram, její laso donutí protivníky mluvit pravdu, stejně jako Xenina pověstná znalost tlakových bodů. Wonder Woman používá sice podobné alter ego jako Superman, ale Xena se na oplátku také jednou podívala do 40. let (po boku ženského Indiana Jonese). Obě hrdiny navíc spojuje pouto s řeckou mytologií a některé epizody obou seriálů jsou jako zrcadlo sebe sama. Nyní už mi tedy k dokonalému štěstí chybí jen stejně kladný vztah Lucy Lawless k její hrdince, jaký po celá léta chová Lynda Carter k té své. Po té, co se Wonder Woman za války podívala také do Hollywoodu, by seriál Wonder Woman aka The New Original Wonder Woman na ABC ukončen. ()