Rawhide

USA, (1959–1965), 180 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Scenár:

Friedrich Dürrenmatt (divadelná hra), Sheb Wooley, Dean Riesner (viac)

Clint Eastwood, Paul Brinegar, Steve Raines, Eric Fleming, James Murdock, Rocky Shahan, Sheb Wooley, John Ireland, Eddie Albert, James Franciscus, Buddy Ebsen (viac)

Seriál vypráví o dobrodružstvích honáků dobytka, kteří cestují napříč americkou stepí. Velitelem výpravy je Gil Favor (Eric Fleming), který má čtyři pomocníky. Patří k nim i kuchař Wishbone (Paul Brinegar) a Rowdy Yates, mladík výbušné povahy, kterého ztvárnil Clint Eastwood.
Skupina prožívá typické příhody westernového žánru, čelí zlodějům dobytka a banditům, potýkají se s nedostatkem vody. Slavný seriál je znám z německých televizních stanic pod názvem “Tausend Meilen Staub”(Tisíc mil prachu). Natáčel se celkem sedm let, dosáhl 217 epizod a udělal z mladého Clinta Eastwooda hvězdu. (hemir)

LiVentura

Jestli si dobře vzpomínám, figurovala v tomto westernovém seriálu převzatá hudba Ennia Morriconeho.... v tomto případě tedy spíše neobjektivně hodnotím hlavní melodii. ()

Flego

Rawhide bol príbehom honákov dobytka, ktorí putovali po amerických prériach. Seriál televíznej stanice CBS sa držal v popularite do roku 1966 a divákom poskytol 217 čiernobielych dielov. Príbehovo patril k tým atraktívnejším projektom a určite mu dopomohlo aj mnoho výrazných predstaviteľov. Je všeobecne známe, že bol odrazovým mostíkom pre Clinta Eastwooda, ale ako hosťujúce hviezdy sa v ňom ukázali aj Leonard Nimoy, Leslie Nielsen, Mickey Rooney, John Cassavetes, James Coburn, Lee Van Cleef a mnoho ďalších. Piaty komentár. ()

Nerd4Dreaming

Ve svým vznešeným úkolu shlédnout veškerou Clintovu westernovou filmografii jsem nemohl opomenout ani tenhle seriál, kterej vlastně v důsledku znamenal onen důležitej zlom v jeho kariéře, díky němu se dostal do povědomí lidí a díky němu si ho taky našel Sergio Leone. Samotnej seriál je koukatelnej, dokonce si myslim že v 60. tejch letech musel bejt jeden z TOP seriálů ale přeci jenom doba je jinde. Přesto jsem zkouknul celou jednu sezonu, a v duchu jsem se do toho vžíval tak, že Rowdy je vlastně Man With No Name za mlada, což by nebylo tak úplně od věci, jelikož v jednom z prvních dílů získá od záporáckýho pistolníka svůj Colt s hadem na pažbě, kterej používá po zbytek seriálu a dokonce i v Dolarové trilogii!!! Velký plus je Eric Fleming v roli Gila Favora, to je prostě americkej Mirek Dušín :D .. No ale na to abych ho zkouknul do konce, už asi stavěnej nejsem, a hlavně na to nemám čas. Hodnotím průměrně, protože kdyby mě vzal za koule, asi bych ho dal celej :)) ()

paddy35

Vážně skvěle zpracovaný seriál, který znamenal odrazový můstek pro Clinta Eastwooda. Vzhledem ke zbrani, která je totožná s tou, kterou používá v Dolarové trilogii se dá s nadsázkou říci, že tohle je jakýsi předjezdec slavné série. ()