Příští kapitola: Láska

• Južná Kórea Romaenseuneun byulchaekboorok (viac)

Talentovaný spisovatel a historicky nejmladší šéfredaktor vydavatelství se zamíchá do života bývalé reklamní textařky, která zoufale shání práci. (Netflix)

TonyHawk94

"Spíme, odpočívame, prežívame chvíľkové radosti, aby sme si vliali novú energiu, a mohli sa vrátiť do sveta plnej bolesti, aby sme mohli snívať nové sny." Tak toto bola ďalšia bomba od tvN, ktorú Netflix velice prezieravo dostal na "svoje obrazovky". A mne opäť pripomenulo, prečo mám tak rád kórejskú kinematografiu (aj keď niektoré ich sociálno-pracovno-hierarchické sh*ty v spoločnosti niekedy fakt nepochopím...). Viac-menej príbeh zo života neúspešnej uchádzačky o prácu (ktorá po rozvode a materskej dovolenke má nemalý problém sa zamestnať) okorenený o príjemnú vzťahovú vložku, zasadený do veľmi príjemného prostredia s tematikou kníh. K tomu veľmi príjemný soundtrack, neskutočne úžasná práca s kamerou (celkovo, kamerové zábery jedny z najlepších, čo som kedy videl), prirodzené dialógy a aj sympatické postavy (i tie vedľajšie). Potešila Lee Na-young a tiež Jung Eugene. Vo finále mi nezostáva nič iného, než dať tomu absolútku :). ()

llydeb

Dani vystudovala, pracovala, byla v práci zatraceně dobrá, potom se vdala a jak se slušelo, stala se z ní žena v domácnosti. Teď je Dani skoro čtyřicet a musí začít znovu. A je to těžké. Pořádně těžké. Jestli se chce Dani odrazit ode dna, musí se uchýlit ke lži. Jaké to je, prosadit se, když musíte na pohovorech soutěžit s lidmi, kteří jsou o 15 let mladší než vy, ve společnosti, kde se rozvody nenosí? (První díl je slabší, ale je možné ho přeskočit.) ()

Deleatur

Plusy: Většinu času cudnost romance. Realističtější motivy (finanční potíže, nezaměstnanost). Na asijské poměry umírněný humor. Mínusy: Chemie mezi hlavní dvojicí fungovala, ale pořád mi vadil očividný věkový rozdíl. Mohli se vydat cestou zničení přátelství vinou lásky; ostatně to jednostranné vyznání bylo hodně působivé. Uspěchaný a ne úplně přesvědčivý konec. Hodnocení: 71%. ()

bulinka

Príbeh je o postave Cha Eun-Ho (Lee Jong-Suk), ktorý je od detstva zaľúbený do svojej najlepšej o pár rokov staršej kamošky Kang Dan-Yi (Lee Na-Young). Tá si však vzala iného, mala dcéru a už je rok rozvedená, hoci to nepriznala Cha Eun-Ho-vi. Prespáva v dome, o ktorý s ex-manželom prišli a majú ho demolovať. Tajne sa Cha Eun-Ho-vi stará o domácnosť, pričom ten si chudák myslí, že si platí ozajstnú upratovačku. Netuší, že je to práve Kang Dan-Yi, ktorá využíva jeho byt, kým on je v práci. Popri tom obieha pracovné pohovory, nakoľko sa snaží po 7 rokoch vrátiť do zamestnania. Tu naráža na problém, buď ju nechcú lebo je prekvalifikovaná, alebo, že nemá prax. Aké pracovné skúsenosti získala počas toho, keď sa starala o domácnosť a dieťa? Ako žena, čo bola 3 roky na materskej ju teda chápem. Veci sa začnú meniť, keď sa Kang Dan-Yi prebudí počas toho, ako jej začnú demolovať dom. Nemá kde byť, tak sa tajne ubytuje na povalu Cha Eun-Ho-vi. Nepotrvá dlho a je odhalená. Okrem toho ide na pohovor do firmy, kde pracuje sám Cha Eun-Ho a zatají, diplomy a vzdelanie. Do práce ju príjmu a tu vidíte ten rozdiel toho, keď niekto dostane prácu, lebo po nej túži a pre druhého to nič neznamená. Nakoľko firmou je knižné vydavateľstvo a ja mám ku knihám veľmi blízko, tak ma táto téma zahriala na duši. Už len scéna, kde ničia poškodené (nepredajné) a nepredané knihy je na zamyslenie. Akonáhle je kniha poškodená (v kníhkupectvách a pod.) jej cena klesá, až sa stáva nepredajnou a končí recykláciou, za ktorú dostanú mizivé peniaze. Samotná tlač, je drahšia. Tu skrsla vo mne otázka: Čo sa deje u nás s knihami, ktoré videla poškodené v kníhkupectvách? A nebolo ich málo. V seriály musím pochváliť Lee Jong-Suk-a, ktorý sa tu ukázal ako ozaj vyzretý a charizmatický dospelý chlap. A verný a oddaný. Seriál prináša mnoho zaujímavých tém, vtipných aj vážnych momentov. Romantiky je tak akurát. Dopriala by som na konci viac vášne k Cha Eun-Ho-vi zo strany Kang Dan-Yi. Zaslúžil by si to, veď on sa na ňu stále pozerá ako na boží obrázok. ()

kklepkaa

Ono se to nezdá, ale téma rozvedené ženy vracející se po delší době strávené v domácnosti, je opravdu důležité téma, o kterém je stále potřeba mluvit a kor v Asii, ale ani nám Evropanům vlastně ani není tak úplně vzdálené. Myslím, že celá problematika se tvůrcům podařila věrně a nenásilně vystihnout. Hodně mě překvapil Jong-seok Lee, který byl ve své roli působivý a s Na-youg Lee si skvěle sedli. Jejich vztah tak příjemné hladil po duši. Prostředí vydavatelství byl pro mě takový malý bonus, jelikož knihy zbožňuju."Měsíc je krásný" ()

• Lee Jong Suk měl problém skloubit hraní na piáno v 1. epizodě 1. série a k tomu se ještě soustředit na svou roli. Na scénu ze začátku seriálu, kdy hraje na piáno se připravoval celý měsíc. (Roby)
  • Představitel hlavní role, Lee Jong Suk, byl od dětství platonicky zamilovaný do herečky Lee Na-young, která v seriálu hraje hlavní ženskou roli. Tuhle skutečnost musel nuceně doznat na tiskové konferenci před uvedením seriálu, přičemž se sám nazval úspěšným fanouškem. (Roby)