Příští kapitola: Láska

• Južná Kórea Romaenseuneun byulchaekboorok (viac)

Talentovaný spisovatel a historicky nejmladší šéfredaktor vydavatelství se zamíchá do života bývalé reklamní textařky, která zoufale shání práci. (Netflix)

Pethushka

Seriál, který okrajově řeší jednu z problematik, která je velmi aktuální. Najít si slušnou práci je pro korejské ženy, které mají dítě, nebo se nedejbože rozvedly, nemalý problém. A já mám prostě ráda, když v sobě nese film nebo seriál nějakou osvětu. A když je ten seriál navíc velice dospělý, vyrovnaný, má super děj a herce, kteří si své role vyloženě užívají, nemůžu být spokojenější. Lee Jong Sukova je to podle mě jednoznačně nejlepší role. S Lee Na Young se k sobě (překvapivě) naprosto dokonale hodili, a on mi snad vůbec poprvé přišel neskutečně roztomilý. Vůbec by mě nenapadlo, že by mohl takhle hezky ladit se starší herečkou. U Na Young jsem ráda, že jsem si ji konečně po dlouhé době mohla zase užít v seriálu. Tenhle skvělý kousek je zároveň krásným vyznáním lásky knihám. U postav, které pracují v nakladatelství by člověk čekal, že budou sečtělé, aspoň trochu inteligentní a rozumné. A přesně tak to je. A je to krásná podívaná. Příběhy ze života, různé povahy a samozřejmě romantika. Pokud máte rádi knihy, nic neřešte, a hned teď si to pusťte. 5* ()

Zíza

Ačkoliv příběh začíná jako velké klišé, tak se od něj poměrně brzy oprostí a už jen můžeme sledovat velmi příjemný dospělý příběh o zaměstnancích jednoho nakladatelství. Kupodivu byli všichni uvěřitelní, měli spolu velmi dobrou chemii a Lee Jong-suk všechny obdařoval před odchodem na povinnou službu vlasti pěkným úsměvem. Nejedná se o žádné napínavé drama, složité zápletky nebo velkou sladkou romantiku. Všechny tyhle prvky jsou v seriálu obsažené v příjemné míře, takže když na něj koukáte, je to jako byste opravdu někomu koukali do života – se všemi strastmi i radostmi. Seriál má hlavu a patu, a přestože nemám moc ráda noona romance, tak tahle mi opravdu sedla. Navíc jestli máte rádi knihy, tak je to ten kýžený bonus. Příjemná podívaná ze života, na kterou se sice asi znovu nepodívám, protože mi to jednou stačilo, ale jsem ráda, že jsem to viděla, protože mi to zpříjemňovala osm týdnů. (Docela mě dostávalo, že dítě hlavní hrdinky se tam jen mihlo a to ještě přes telefon, jinak tam vlastně vůbec nebylo. Děti už nikoho nezajímají... :-D). České titulky to má dokonce na Netflixu, takže jen do toho a legálně! ()

Jirka_Šč

Nevěřil jsem tomu lásku. Vše ostatní ano, ale lásku ne. Chyběla mi chemie a zamilovanost. Přátelství - rozhodně ano! Vztahy v práci - výborné! Dospělé "rodinné" emoce - určitě! Problematika žen, které se po rodičovské pauze snaží opět zaměstnat - perfektně zobrazená! Láska ke knihám - jeden z vrcholů žánru! Jenže se mi nedařilo dívat se na dvojici a vědět, že se miluje. Když přišlo na lásku, připadla mi uvěřitelnější vedlejší dvojice mladých zaměstnanců, která byla tak zparodovaná, až byla krásná. ■ Romance Supplement (로맨스는 별책부록) bylo velmi příjemné sledovat. Nepatřil mezi seriály, které člověk touží vidět na jeden zátah (což je u mě většina). Úplně mi stačil jeden nebo dva díly před spaním. Na dobrou noc :). ()

kklepkaa

Ono se to nezdá, ale téma rozvedené ženy vracející se po delší době strávené v domácnosti, je opravdu důležité téma, o kterém je stále potřeba mluvit a kor v Asii, ale ani nám Evropanům vlastně ani není tak úplně vzdálené. Myslím, že celá problematika se tvůrcům podařila věrně a nenásilně vystihnout. Hodně mě překvapil Jong-seok Lee, který byl ve své roli působivý a s Na-youg Lee si skvěle sedli. Jejich vztah tak příjemné hladil po duši. Prostředí vydavatelství byl pro mě takový malý bonus, jelikož knihy zbožňuju."Měsíc je krásný" ()

Deleatur

Plusy: Většinu času cudnost romance. Realističtější motivy (finanční potíže, nezaměstnanost). Na asijské poměry umírněný humor. Mínusy: Chemie mezi hlavní dvojicí fungovala, ale pořád mi vadil očividný věkový rozdíl. Mohli se vydat cestou zničení přátelství vinou lásky; ostatně to jednostranné vyznání bylo hodně působivé. Uspěchaný a ne úplně přesvědčivý konec. Hodnocení: 71%. ()

mrtvej pes

Vlastně velmi pomalé a ničím úplně nevybočující z dlouhatánského svitku stejně vystavěných romancí. Nevím, jestli to udělali herci, jestli to udělaly postavy, vydavatelské prostředí, anebo jsem se na to dívala skrz růžově zabarvená sklíčka. Něco tady ale zkrátka klaplo. Sedlo mi to, a to stačí. ()

Denila

Milé pokoukáníčko. Takové, které hřeje u srdce. Láska která jde cítit ve vzduchu a co víc, vyobrazení témy práce bylo skvělé. Nejen boj o práci ve vyšším věku nebo zde spíše s časovou prodlevou po dětech. Jak ukázka toho, že ten pravý kolektiv dokáže vytvořit práci zábavnou. ()

Felisr

Seriál, na který jsem narazila úplně náhodou. Pravda, chvíli si člověk musí na tolik odlišností od "západního" světa zvykat, ale myslím že právě tím je sám o sobě zajímavý. Plus neotřelá móda, účesy atd... Současní rádoby stylisté by si to mohli taky pustit, pokud teda přežijí zjištění, že ženská může být sexy nejen bez výstřihu až do pasu, ale i bez jakéhokoli výstřihu, například. Romantický příběh ujde, dávám body navíc za to, že je naprosto jiný než klasické schéma On potká Ji, začnou si spolu, při problémech se rozejdou, ale na konci happyend. Ale nebojte, i zde je konec dobrý. ()

llydeb

Dani vystudovala, pracovala, byla v práci zatraceně dobrá, potom se vdala a jak se slušelo, stala se z ní žena v domácnosti. Teď je Dani skoro čtyřicet a musí začít znovu. A je to těžké. Pořádně těžké. Jestli se chce Dani odrazit ode dna, musí se uchýlit ke lži. Jaké to je, prosadit se, když musíte na pohovorech soutěžit s lidmi, kteří jsou o 15 let mladší než vy, ve společnosti, kde se rozvody nenosí? (První díl je slabší, ale je možné ho přeskočit.) ()

bulinka

Príbeh je o postave Cha Eun-Ho (Lee Jong-Suk), ktorý je od detstva zaľúbený do svojej najlepšej o pár rokov staršej kamošky Kang Dan-Yi (Lee Na-Young). Tá si však vzala iného, mala dcéru a už je rok rozvedená, hoci to nepriznala Cha Eun-Ho-vi. Prespáva v dome, o ktorý s ex-manželom prišli a majú ho demolovať. Tajne sa Cha Eun-Ho-vi stará o domácnosť, pričom ten si chudák myslí, že si platí ozajstnú upratovačku. Netuší, že je to práve Kang Dan-Yi, ktorá využíva jeho byt, kým on je v práci. Popri tom obieha pracovné pohovory, nakoľko sa snaží po 7 rokoch vrátiť do zamestnania. Tu naráža na problém, buď ju nechcú lebo je prekvalifikovaná, alebo, že nemá prax. Aké pracovné skúsenosti získala počas toho, keď sa starala o domácnosť a dieťa? Ako žena, čo bola 3 roky na materskej ju teda chápem. Veci sa začnú meniť, keď sa Kang Dan-Yi prebudí počas toho, ako jej začnú demolovať dom. Nemá kde byť, tak sa tajne ubytuje na povalu Cha Eun-Ho-vi. Nepotrvá dlho a je odhalená. Okrem toho ide na pohovor do firmy, kde pracuje sám Cha Eun-Ho a zatají, diplomy a vzdelanie. Do práce ju príjmu a tu vidíte ten rozdiel toho, keď niekto dostane prácu, lebo po nej túži a pre druhého to nič neznamená. Nakoľko firmou je knižné vydavateľstvo a ja mám ku knihám veľmi blízko, tak ma táto téma zahriala na duši. Už len scéna, kde ničia poškodené (nepredajné) a nepredané knihy je na zamyslenie. Akonáhle je kniha poškodená (v kníhkupectvách a pod.) jej cena klesá, až sa stáva nepredajnou a končí recykláciou, za ktorú dostanú mizivé peniaze. Samotná tlač, je drahšia. Tu skrsla vo mne otázka: Čo sa deje u nás s knihami, ktoré videla poškodené v kníhkupectvách? A nebolo ich málo. V seriály musím pochváliť Lee Jong-Suk-a, ktorý sa tu ukázal ako ozaj vyzretý a charizmatický dospelý chlap. A verný a oddaný. Seriál prináša mnoho zaujímavých tém, vtipných aj vážnych momentov. Romantiky je tak akurát. Dopriala by som na konci viac vášne k Cha Eun-Ho-vi zo strany Kang Dan-Yi. Zaslúžil by si to, veď on sa na ňu stále pozerá ako na boží obrázok. ()

Jogi.1

Velmi příjemná korejská romantika, letos již druhý seriál z JK co mě opravdu dostal. Moc příjemné, milé ale i vtípné. Mrzí mě, jen že na západě v posledních letech takové seriály moc nerostou. ()

TonyHawk94

"Spíme, odpočívame, prežívame chvíľkové radosti, aby sme si vliali novú energiu, a mohli sa vrátiť do sveta plnej bolesti, aby sme mohli snívať nové sny." Tak toto bola ďalšia bomba od tvN, ktorú Netflix velice prezieravo dostal na "svoje obrazovky". A mne opäť pripomenulo, prečo mám tak rád kórejskú kinematografiu (aj keď niektoré ich sociálno-pracovno-hierarchické sh*ty v spoločnosti niekedy fakt nepochopím...). Viac-menej príbeh zo života neúspešnej uchádzačky o prácu (ktorá po rozvode a materskej dovolenke má nemalý problém sa zamestnať) okorenený o príjemnú vzťahovú vložku, zasadený do veľmi príjemného prostredia s tematikou kníh. K tomu veľmi príjemný soundtrack, neskutočne úžasná práca s kamerou (celkovo, kamerové zábery jedny z najlepších, čo som kedy videl), prirodzené dialógy a aj sympatické postavy (i tie vedľajšie). Potešila Lee Na-young a tiež Jung Eugene. Vo finále mi nezostáva nič iného, než dať tomu absolútku :). ()

Kreptry

16 dílů uteklo ohromně rychle. Příčinou byl možná Lee Jong-suk, který… stačí, že je (jak už jsem říkala a říkat budu dál), ale mimo něj i prostředí nakladatelství a motiv ženy, vracející se po pauze do toho nekonečného víru pohovorů, slz, otlačených pat, kruhů pod očima, zklamání ale i radosti, nadšení a pocitu potřebnosti a užitečnosti. Jak už tady někdo psal, je dobře, že se o tomhle problému, který není jen v Koreji, ale po celém světě, něco natočilo. A natočilo se to krásně. S vtipem, s dojetím, s neohranými zápletkami (i když se tam občas nějaké to ohrané klišé našlo). SPOILER – Hlavní hrdinové nebyli sraženi autem ani okradeni a pobodáni na ulici a světe div se, ani se nepohádali tři díly před koncem, oni se vlastně nehádali vůbec. – SPOILER A navíc jsem při sledování zjistila, že je deštník dražší než velká láhev soju. Prostě seriál, který vás potěší a navíc i poučí! ()

moikan

Bolo to milé, nežné až trápne hanblivé. Miestami mi scény pripomínali britské seriály, ktoré tiež milujem. Inak takmer kórejská klasika z pracovného prostredia knižného vydavateľstva.– excelentne dobrá . Mala som chuť prečitať si knihy, ktoré tlačili. Tešila som sa z milých drobností maličkosti- pohľady, jemné dotyky a texty básne a prišívanie gombíka .... A skvelý outfit hercov- tu bol výnimočne lepší než v takom Himssen yeoja dobongsoo. Ani ma nenapadlo, že roláky môžu byť viac sexy než výstrihy. Čo sa týka hlavných protagonistov- konečne dvojica, ktorá k sebe sadla, boli presvedčiví a obaja sa mi páčili. (téma obráteného vekového rozdielu ).Vlastne celý výber protagonistov bol vydarený. Čo môžem vyčítať, tak je to scénar, kde sa proste všetko a všetci na dobré obráti- až do najmenších maličkosti. Hlavná ženská postava, je tak bezchybná, že proste ju nemohli nechať spraviť ani jednu chybu a hlavná mužská postava je jednoducho tak dokonalo chápavá a romantická, že sa ani nemôže na ňu nahnevať– ešte že to bolo vyvážené vnútornými dialógmi. Humor OK, len zo začiatku sa prvé epizódy trochu vliekli. Objasňujúce pesničky na konci dielu boli prekvapivé- pár epizod mi trvalo, kým mi došlo o čom sú. Záver vecí a posolstvo filmu: priala som si aby knihy mali väčšiu moc a boli viac stredobodom života ľudí- aj život by bol čarovnejší ()

sarulefilm

Tenhle seriál je výborný v tom jaká témata otevírá, a jak s nimi pracuje. Nejvýraznější je zde asi složitý život Kang Dan-Yi (Lee Na-Young) rozvedené matky ve středním věku, která si nemůže najít zaměstnání. A i přesto, že je nálada po zbytek seriálu velmi odlehčená, začátek představuje dobrou společenskou kritiku. Ale i méně závažné téma jako život v nakladatelství a problémy s tím spojené jsou tu hezky vykresleny. Jenom kdyby to bylo bez té romantické linky. Chápu, otevírá se tu další kritický motiv vztahu mezi starší ženou a mladším mužem, ale Lee Na-Young a Lee Yong-Suk s sobě moc nesedí a  jejich vztah mi nijak nepřirost k srdci, proto jsem se aspoň soustředila na jiné aspekty vyprávění. ()

Logicomix

Tak nevím, vlastně je to velmi průměrné, ale slupnul jsem jako malinu. Každopádně se nenechte odradit prvním dílem, který je slabší. Je to neinvenční ale jinak zcela kompetentní K-drama. ()

MatoPalkes

Úžasne zvolené prostredie, ktorým je knižné vydavateľstvo. Láska ku knihám je tam vidieť a to ma hreje pri srdci. Občas pomalšie tempo, ale nevadilo, seriál ľahučko plynul až ku spokojnému koncu. Do mojej TOP3 pre Kóreu sa mi to nedostalo, ale v porovnaní s inými produkciami vysoký nadpriemer. ()

RhiannonEsme

Dva krásní a úspěšní mladí muži se perou o nepříliš atraktivní a poněkud natvrdlou 37letou rozvedenou matku 12leté dcery? Korejské seriály jsou hodně nereálné, ale tohle už je sci-fi. V takovém duchu jsem chtěla původně napsat svoji recenzi, a pak mi to došlo. Došlo mi, v jak úzkém prostoru vymezeném ve světě šovinistických mužů my ženy žijeme. A oni to ještě navíc stále omlouvají "přírodou"! Takže starší žena = odpad. Nehezká žena = odpad. Žena s nadváhou = odpad. Žena po mateřské = odpad. Rozvedená žena = odpad. Žena s cizím dítětem = odpad. A tak bych mohla pokračovat. Jako ženy žijeme ve skutečnosti jen nějakých 20 let, po 35.-40. roce života se stáváme neviditelnými, nezajímavými. A to ještě jen, pokud si to už v mládí nezkazíme některou z výše jmenovaných "vad". Co si máme počít v celé druhé polovině života, když už chlapy nezajímáme, nikdo nás nemiluje, neobdivuje, už prostě "nejsme ženami"? Aha, vlastně dívat se na romantické korejské seriály a aspoň si to představovat... A teď k seriálu samotnému. Jako starou knihomolku mě potěšilo prostředí knižního vydavatelství a samozřejmě i pohlední hrdinové. Lee Jong Suka jsem předtím neznala, ale jeho Cha Eun-ho je opravdu vynikající. Když se pěkně učeše a obleče, umí oslnivě vypadat a hlavně moc mile se chovat, navíc mu nevadí o trošku starší žena a zachází s ní se vší vřelostí mladého milence. Hezky se u toho sní. Celé je to hodně příjemné dílko, nejsou tu žádné srdcervoucí katastrofy, kruté rozchody, nedotažené konce. Takže určitě doporučuji nám ženám z kategorie "odpad", ale věřím, že se to zalíbí i těm, které ještě "žijí". :) ()

Karmel

Po zklamání z Předpovědi lásky a počasí jsem čekala podobně nízkou úroveň, a ze začátku to tak trošičku vypadalo: klišé, hlavní hrdinku doženou na hranu, Lee Na-young na mne působila o moc starší než měla její postava být…ale ono se to už jen zlepšovalo. Myslím, že je to hlavně tím, že ze všech K-dramat, která jsem zatím viděla jsou v tomto nejméně obsažená negativa pro K-dramas tak typická. Takže bylo skvělé, že se hlavní postavy dlouho nemáchaly v extrémních životních situacích, herci nepřehrávali, dětinský humor použit velmi střídmě (taktéž osudovost), děj přehnaně neodbíhal, aby si splnili kvótu 16-ti dílů, hlavní ženská a mužská postava nejsou stereotypní ani přehnaně otravní a oba v seriálu dostali stejný prostor. Dlouholetý vztah mezi nimi je výborně napsaný a jejich vztah romantický velmi dobře funguje - zahráli to skvěle, a to co mi na ní vadilo na začátku se vypařilo jako pára nad hrncem. Pracovní a osobní problémy řeší lidsky, takže někdy chybují, ale jsou uvěřitelní. A stejně tak i postavy vedlejší. Vztahy na pracovišti byly na Koreu až moc sluníčkové, ale budiž. Prostředí knižního vydavatelství je zajímavé a poučné sledovat. Jako by toto téma pozitivně ovlivnilo scénář a všechny ostatní profese, které se na seriálu podílely: realistické, vkusné a umírněné. Snad jedinou drobnou výtku mám k postavě Eun-ho, který byl až moc „pan ideál“, ale to akceptuji, odpovídá to žánru. Nejdříve jsem chtěla hodnotit 3 hvězdami, v polovině už 4 a nakonec dám plný počet. Tak. ()