Příští kapitola: Láska

• Južná Kórea Romaenseuneun byulchaekboorok (viac)

Talentovaný spisovatel a historicky nejmladší šéfredaktor vydavatelství se zamíchá do života bývalé reklamní textařky, která zoufale shání práci. (Netflix)

Kreptry

16 dílů uteklo ohromně rychle. Příčinou byl možná Lee Jong-suk, který… stačí, že je (jak už jsem říkala a říkat budu dál), ale mimo něj i prostředí nakladatelství a motiv ženy, vracející se po pauze do toho nekonečného víru pohovorů, slz, otlačených pat, kruhů pod očima, zklamání ale i radosti, nadšení a pocitu potřebnosti a užitečnosti. Jak už tady někdo psal, je dobře, že se o tomhle problému, který není jen v Koreji, ale po celém světě, něco natočilo. A natočilo se to krásně. S vtipem, s dojetím, s neohranými zápletkami (i když se tam občas nějaké to ohrané klišé našlo). SPOILER – Hlavní hrdinové nebyli sraženi autem ani okradeni a pobodáni na ulici a světe div se, ani se nepohádali tři díly před koncem, oni se vlastně nehádali vůbec. – SPOILER A navíc jsem při sledování zjistila, že je deštník dražší než velká láhev soju. Prostě seriál, který vás potěší a navíc i poučí! ()

Felisr

Seriál, na který jsem narazila úplně náhodou. Pravda, chvíli si člověk musí na tolik odlišností od "západního" světa zvykat, ale myslím že právě tím je sám o sobě zajímavý. Plus neotřelá móda, účesy atd... Současní rádoby stylisté by si to mohli taky pustit, pokud teda přežijí zjištění, že ženská může být sexy nejen bez výstřihu až do pasu, ale i bez jakéhokoli výstřihu, například. Romantický příběh ujde, dávám body navíc za to, že je naprosto jiný než klasické schéma On potká Ji, začnou si spolu, při problémech se rozejdou, ale na konci happyend. Ale nebojte, i zde je konec dobrý. ()

kklepkaa

Ono se to nezdá, ale téma rozvedené ženy vracející se po delší době strávené v domácnosti, je opravdu důležité téma, o kterém je stále potřeba mluvit a kor v Asii, ale ani nám Evropanům vlastně ani není tak úplně vzdálené. Myslím, že celá problematika se tvůrcům podařila věrně a nenásilně vystihnout. Hodně mě překvapil Jong-seok Lee, který byl ve své roli působivý a s Na-youg Lee si skvěle sedli. Jejich vztah tak příjemné hladil po duši. Prostředí vydavatelství byl pro mě takový malý bonus, jelikož knihy zbožňuju."Měsíc je krásný" ()

llydeb

Dani vystudovala, pracovala, byla v práci zatraceně dobrá, potom se vdala a jak se slušelo, stala se z ní žena v domácnosti. Teď je Dani skoro čtyřicet a musí začít znovu. A je to těžké. Pořádně těžké. Jestli se chce Dani odrazit ode dna, musí se uchýlit ke lži. Jaké to je, prosadit se, když musíte na pohovorech soutěžit s lidmi, kteří jsou o 15 let mladší než vy, ve společnosti, kde se rozvody nenosí? (První díl je slabší, ale je možné ho přeskočit.) ()

Pethushka

Seriál, který okrajově řeší jednu z problematik, která je velmi aktuální. Najít si slušnou práci je pro korejské ženy, které mají dítě, nebo se nedejbože rozvedly, nemalý problém. A já mám prostě ráda, když v sobě nese film nebo seriál nějakou osvětu. A když je ten seriál navíc velice dospělý, vyrovnaný, má super děj a herce, kteří si své role vyloženě užívají, nemůžu být spokojenější. Lee Jong Sukova je to podle mě jednoznačně nejlepší role. S Lee Na Young se k sobě (překvapivě) naprosto dokonale hodili, a on mi snad vůbec poprvé přišel neskutečně roztomilý. Vůbec by mě nenapadlo, že by mohl takhle hezky ladit se starší herečkou. U Na Young jsem ráda, že jsem si ji konečně po dlouhé době mohla zase užít v seriálu. Tenhle skvělý kousek je zároveň krásným vyznáním lásky knihám. U postav, které pracují v nakladatelství by člověk čekal, že budou sečtělé, aspoň trochu inteligentní a rozumné. A přesně tak to je. A je to krásná podívaná. Příběhy ze života, různé povahy a samozřejmě romantika. Pokud máte rádi knihy, nic neřešte, a hned teď si to pusťte. 5* ()

• Představitel hlavní role, Lee Jong Suk, byl od dětství platonicky zamilovaný do herečky Lee Na-young, která v seriálu hraje hlavní ženskou roli. Tuhle skutečnost musel nuceně doznat na tiskové konferenci před uvedením seriálu, přičemž se sám nazval úspěšným fanouškem. (Roby)