Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Recenzie používateľa Tommassi3 k tomuto seriálu (233)

Priatelia (1994)

Moje seriálové Tut de la frut, rozuměj guilty pleasure, které svým chybám navzdory působí natolik inspirativně a originálně, že nemohu hodnotit jinak.. Friends mi ještě v době svého premiérového vysílání na obrazovkách České televize, za to naší veřejnoprávní televizi patří obrovská poklona, nepřipadali hodni mého drahocenného času, navíc nemám rád filmy a seriály, okolo nichž propukají teenagerské boomy šílenství !! Po čase jsem však tomuhle kultovnímu sitcomu dal šanci a naprosto mu propadl !! Dodnes nevynechám jedinou epizodu, znovu a znovu mi jednotlivé epizody slouží jako "večerníček", kulisa při usínání, ačkoliv mám při pohledu do televizního programu pocit, že už je opravdu "přepřátelováno" !! Nemůžete je nemít rádi, ať už díky opravdu jedinečné koncentraci inteligentního humoru na jednu libovolnou epizodu, protože Přátelé si dokázali kupodivu udržet velmi vysokou kvalitu po celých deset sérií, skvělému výběru hlavních hrdinů, nezvykle vysokému počtu hostujících hvězd ( Brad Pitt, Tom Selleck, Hank Azaria, Helen Hunt, Bruce Willis, George Clooney a mnozí další ) či roztomilému a zároveň velmi civilnímu vyznění.. Vždyť oni jsou úplně jako my, stejné problémy, stejné radosti !! ;) Ještě bych se rád zmínil o typickém přidaném smíchu, který spoustu lidí od Přátel odrazuje, hloupoučké názory, že si přece nenecháme radit od Američanů, kdy a čemu se smát, nebudu raději komentovat, osobně právě divácký smích v případě Přátel pokládám za jeden z nejlepších, nejosobitějších a nejpřirozenějších napříč sitcomy !! [ Dabing 10/10 ] Zejména Petr Rychlý zde podává svůj životní dabérský výkon !! Za mě snad i lepší originálu !! Velká poklona Tvůrčí skupině Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského i České televizi, přičemž maximálně potěší i fakt, že tvůrci dodrželi spojení dvorních dabérů s hostujícími hvězdami jako: Viktor Preiss - Robin Williams, Jan Kanyza - George Clooney, Jiří Prager - Danny De Vito, Michal Dlouhý - Brad Pitt, Nela Boudová - Julia Roberts, Pavel Soukup - Tom Selleck či Alexej Pyško - Bruce Willis. II Viděno kompletně celé !! ()

Season 1 (1994) (S01)

Rozjezd legendy působí dost lajdácky, zvláště ty ne zcela ujasněné a oproti dalším řadám podivně nedůsledné charaktery mě dost iritují, ovšem zde si milovaný sitcom nejvíce bere na paškál zcela obyčejné situace a motivy, v nichž se mladí najdou i dnes, a střílí si z nich, nezřídka je převrací naruby a navléká je na zcela jiné a nečekané, a zkrátka neskutečně baví.. První dvě řady navíc volí oproti těm následujícím, které si vystačí s několika friends jingly, pro zejména dramatické pasáže hudební podkres v podobě tehdy aktuálních hitů.. ()

Premiéra (1994) (S01E01)

"Svěříš se nám hned nebo čekáme ještě na tvý družičky ??" ;) Hodně rozpačitý začátek jednoho kultu.. ()

O sonografii (1994) (S01E02)

"Chandlere, ty jsi jedináček.. Ty tenhle problém zřejmě neznáš.. Viď ?!" - "Jako dítě jsem měl imaginárního přítele.. Naši ho měli radši !!" ;) ()

O probléme s palcom (1994) (S01E03)

"Musím ti za ty peníze něco dát !! Chceš můj klobouk z alobalu ??" - "Ne, ty ho potřebuješ !!" ;) ()

O Georgeovi Stephanopoulovi (1994) (S01E04)

"Svou první výplatu si pamatuju moc dobře.. V jednom dole byl zával a zahynulo tam osm lidí !!" - "Ty jsi pracovala v dole, Phoebe ??" - "Ne, v cukrárně !! Proč ??" ;) ()

O východonemeckom prášku na pranie (1994) (S01E05)

"Dovolíte, madam ?! Tenhle vozík jsme měli první my !!" - "Já zase měla šedesát v pase !! To už je život.." ;) ()

O probléme pozadia (1994) (S01E06)

"Počkej, Chandlere !! Tyhle opravdu nádherný ženský vždycky choděj s úplnýma nulama.. To je tvoje šance !!" ;) ()

O výpadku elektriny (1994) (S01E07)

"Podle mě jsi příliš dlouho váhal s prvním krokem, Rossi, a teď jsi ve škatulce přátelských vztahů.." - "Co ?? Cože ?? Já nejsem v žádný škatulce !!" - "Rossi, jsi přednosta škatulek !!" ;) ()

Tá, ktorej uletel nafukovací pes (1994) (S01E09)

"Teda holky, vy tu ale máte knih o lesbičkách !!" - "Jo, nejdřív si totiž musíš udělat kurz !! Jinak tě to nenechaj dělat.." ;) ()

O opici (1994) (S01E10)

"Dneska zahraju úplně nový věci !! Mám dvanáct písní o tom, jak se matka zabila, a jednu o sněhulákovi.." ;) ()

O pani Bingovej (1995) (S01E11)

"Ahoj, ahoj, chcípáku !! Vzbuď se ty tele !! Tak hni sebou !!" - "Phoebe, co to děláš ??" - "Co je ?? Vždyť takhle to ještě nikdo nezkusil !!" ;) Představení Chandlerovy matky a epizoda se skutečně geniálními hláškami a později už dost nezvykle i výtečným soundtrackem.. ()

Tá o dvanástich lasagniach (1995) (S01E12)

"Naopak ty mi dlužíš stůl, Joey !! Protože tenhle malý kousek nábytku byl naprosto v pořádku, až do tý tvý aféry s Angelou Delvechiovou !!" - "Ty o tom víš ??" - "No, ano !! Ony totiž ty stopy v másle zanechaly jen malý prostor pro pochybnosti.." ;) ()

O cvokoch a prsiach (1995) (S01E13)

"Tak dost, jsme přeci dospělí !! Je jen jediný způsob, jak tuhle situaci vyřešit.. Jelikož jsi jí viděl prsa, ty jí musíš ukázat svýho pindíka !!" ;) ()

O srdiečkach z cukru (1995) (S01E14)

"Tohle je příšerná noc !!" - "Proč ?? Od chvíle, co ses vrátil z toalety a kouká ti košile z poklopce, ohromně se bavím.." ;) ()

O nadrogovanom majiteľovi reštaurácie (1995) (S01E15)

"Koule ?? Koule ?? Koule ?? Koule ?? To slovo ztratilo smysl.." ;) Jako vždy famózní Jon Lovitz coby guest star ve své etudě na téma tráva a její následky v další skvostné epizodě.. ()

O dvojčatách v dvoch častiach: poprvé (1995) (S01E16)

"Dáme si dvě bílý kávy !! A taky zákusky.." - "Klidně !!" - "Je to ona !!" ;) Víceméně geniální crossover, který učinil z Phoebe do budoucna jednovaječné dvojče, odkazující se na roli Lisy Kudrow ze seriálu Jsem do tebe blázen.. A na scénu přichází rovněž legendární pan Heckles v podání skvělého Larryho Hankina.. ()

O dvojčatách v dvoch častiach: podruhé (1995) (S01E17)

"Rossi, neboj !! Budeš bezva táta.." - "Jasně !! Ale hlavně musíš to dítě líp nadhazovat.." ;) A pak že Joey není termoska..;) Hostující hvězda George Clooney už jen jako třešnička na dortu.. ()

O pokri (1995) (S01E18)

"Tak začneme hrát !! Velký sázky, vysoký výhry !!" - "Seš si jistá ?? Phoebe zrovna zahodila dva kluky, protože se prý tvářili smutně.." ;) No, to mě teda jodržte! ;) Skvělá epizoda. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry