Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Recenzie používateľa vydumnica k tomuto seriálu (63)

Rachel dává výpověď (1996) (S03E10)

Neoficiálne sa táto epizóda volá aj "The One with the Christmas Trees" a/alebo aj "The One with the Cookies". Vianočná epizóda FRIENDS je aj o tom, ako už prezrádza jej oficiálny názov, že Rachel už nechce nikdy viac servírovať kávu a preto urobí rázne rozhodnutie. Chudák Gunther! Prekvapilo ma, že to dievčatko so zlomenou nohou je Mae Whitman, to by som nikdy neuhádla! Táto epizóda je prvá, ktorú som pozerala už s vedomím, že jeden zo šestice už nie je medzi nami a zrazu je ten pocit z Priateľov taký iný a zváštny. Chandler Bing je funny a originálny a verím, že Matthew Perry ostane v srdciach mnohých. Joey: And I got to go sell some Christmas trees. Phoebe: Have fun. Oh, wait. No, don't. I forgot. I am totally against that now. 🎄🎄🎄🎄 za túto epizódu. ()

Jak spolu Monica s Richardem kamarádili (1997) (S03E13)

Alebo...The One Where Joey reads Little Women and Rachel The Shining!!! Ale pozor :-) táto epizóda obsahuje veľké spoilery, v prípade ak ste ešte nečítali alebo nevideli ani jedno zo zmienených. Každopádne perfektná epizóda!! Videla som ju už viackrát a vždy sa toľko nasmejem :-). Najviac boduje Joey, už len tým, že si odkladá The Shining do mrazničky (!!!) a vôbec, až ma prekvapilo, že Joey číta knihy, nevyzerá byť taký typ :-). Bavili aj Monica s Richardom, najvtipnejšia bola Monica v Richardovom byte, to som sa skoro popukala od smiechu a za zmienku stojí aj Gunther a jeho "Put the mouse back in the house". ()

Phoebina bývalá parťačka (1997) (S03E14)

Hviezdou tejto epizódy je pre mňa Phoebe🙂. FRIENDS je pre mňa predovšetkým NOSTALGIA. Návrat k starým známym priateľom a do čias, kedy bolo dovolené robiť si srandu aj z vecí, ktoré by sa už dnes považovali za nanajvýš nevhodné, viď "humor" v tejto epizóde, keď Joey hodil "niečo" (nebudem prezrádzať) do krbu. Škoda, že Ganther dostáva len minimum priestoru, je super. A k Rachel, som na jej strane! Keď Ross s ňou chcel ísť len preto, že žiarlil, aspoň nemal zaspať! ()

Svatba (2/2) (2001) (S07E24)

Ten Joey nemá chyby!!! 😁 ()

Season 8 (2001) (S08)

Keďže po x rokoch sledujem seriál znova, ale od konca, môžem povedať, že 8. séria sa mi videla o niečo slabšia ako 9. či 10. Niektoré epizódky boli fakt super, tá s Bradom Pittom alebo tá, kde Joey vyznáva lásku Rachel, no niektoré boli slabšie, takže mi to vychádza na 4 krásne ⭐⭐⭐⭐. ()

Červený svetr (2001) (S08E02)

Joey a Phoebe by boli spolu tiež zlatí😉. ()

Halloween (2001) (S08E06)

The best Halloween costume: Catwoman!!! ()

Flek (2001) (S08E07)

Táto epizóda nedáva zmysel. Prečo by Monica, ktorá má upratovanie najradšej na svete súhlasila, aby jej byt upratovala nejaká "maid"? A zápletka Ursula - Phoebe - Eric to bolo viac trápne ako vtipné! A to som veľká fanynka Priateľov, toto však bolo slabé. Zachraňujú to Rachel - Ross - Joey, keď riešia otázku nového bývania pre Rachel a baby. ()

Striptýz (2001) (S08E08)

Ja by som túto epizódu nazvala The One with Rachel's Father, scénky s ním sú najlepšie!!! ()

Pomluvy (2001) (S08E09)

The One with Brad Pitt!!! Tak toto bolo perfektné. Píše sa rok 2001, Jennifer & Brad čerstvo zosobášení. Aký dobrý nápad dať ho do Priateľov. Škoda, že u mňa nenastal ten moment prekvapenia ako u publika, keďže som vedela, že tam bude. Všetko super. I hate Rachel Green Club, Joey a ten obrovský yummy moriak, Phoebe a Chandler akože sledujúci futbal, Phoebe na Brada Pitta pokukujúca, Brad Pitt na Rachel Green "I hate you" zazerajúci, atď.  Well done, Friends. 👍👍👍 ()

Jak Ross pokročil (2001) (S08E11)

Výborná a maximálne vtipná epizóda!!! The best: Rachel u gynekológa!!!😁Už len dodatok: Ten Ross je taký pako, stráca čas s nejakou Monou, ktorej nedokáže ani povedať I love you and Rachel is right there!!! ()

Tajná komora (2002) (S08E14)

Rachel: "No uterus, no opinion!" ()

Porod na videu (2002) (S08E15)

Nie zrovna najšťastnejší Valentine's Day pre väčšinu z našich FRIENDS. Najlepšie bolo to, ako Mona prekvapí Rossa, keď príde k nemu domov a čo resp. koho tam nájde, to bolo super!!! A také fialové tričko s nápisom LOVE, aké mala na sebe Rachel, by som chcela aj ja, žeby Ralph Lauren? :-) ()

Jak to Joey řekl Rachel (2002) (S08E16)

Jedna z najlepších epizód celého seriálu!!!  Excelentné!!!! 👍 ()

Joeyho rozhovor (2002) (S08E19)

Táto epizódka mi pripadá trošku odfláknutá, väčšinou len zostrih starých scén a to nové a teda dianie okolo rozhovoru s Joeym je aj málo vtipné aj málo zaujímavé, to by som radšej pokračovanie "The One where Joey tells Rachel". ()

Výbavička (2002) (S08E20)

Baby Shower dobrá, ale tá hra u Joeyho ma nebavila, tak preto "len" 4*. ()

Season 9 (2002) (S09)

Po rokoch sledujem opäť starých známych Priateľov a začala som práve 9. sériou. Myslela som si, že som ju nevidela, ale musela som, keďže si dosť pamätám. Väčšina epizódiek je perfektná a dobre som sa zabavila. Niektoré situácie a "náhody" boli až prehnané, ba až absurdné (napr. Phoebe "mugging" Rossa ako teenegerka a ešte si aj ponechala jeho zošit???!!!) ale stále TOP. Čo sa týka postáv, som sklamaná z Rossa, že sa nemá k ničomu a nevie tú Rachel požiadať o ruku!!! Mike a Phoebe sú najzlatšou dvojicou tejto série. Monika a Chandler boli miestami otravní, chápem, že sa pokúšajú, ale už tej ovulácie tam bolo až veľa. A od Barbadosu som čakala, že tam bude aspoň pláž, že trošku zmeníme prostredie, haha, ale to by som chcela veľa od sit-comu. Dianie tam mimo konferencie bolo celkom zaujímavé. Pozor SPOILER, až na ďalšiu nelogickú vec, keď sa tam náhle a supermanovskou rýchlosťou objavil Mike! Ale prižmúrila som oči, veď je to sit-com. A ten záver Joey & Rachel to bolo cool, ach ten Ross, i keď Charlie tiež nie je na zahodenie, lenže Rachel je jeho láska a mama ich malej Emmy, lenže on to zatiaľ nevidí!!! ()

Season 10 (2003) (S10)

4,5* !!! Na to, že ide už o desiatu sériu, povedala by som až výborné. Škoda, že už nikdy nebude ďalšia. SPOILER: A som rada, že každý zo šestice priateľov sa dočkal svojho happyendu😉, ešte Joeymu mohli dohodiť nejakú osudovú lásku alebo aspoň osudovú rolu vo filme. Phoebe a Mike konečne svoji, takže aj Phoebe má šancu na "normálny" život. Rachel & Ross konečne (!!!) spolu, ako sa na takú dlhú históriu ich vzťahu a rodičov malej Emmy patrí. Niekoľkokrát som mala chuť Rossa nakopať! Ešteže sa spamätal. Monika a Chandler sa stávajú rodičmi a začínajú nový život v novom dome. A čo Joey? Hmh, asi všetko po starom. ()

Jak Chandlera přistihli (2004) (S10E10)

Táto epizódka je čistá predzvesť toho, že seriál sa už blíži ku koncu. Ako povedal Chandler na konci Monike, že už "vyrástli", tak je to pravda. 10 rokov, wow! Tie zostrihané zábery len ukázali, koľko času prešlo, Phoebe tam vyzerá ako mladé dievčatko. Toľko srandy a vydarených epizód. Kde sa niečo pekné končí, niečo možno krajšie a nové začína. Nová etapa v živote našich PRIATEĽOV a nielen Monika a Chandler, ale všetci už dospeli, teda možno okrem Joeyho :-). ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry