Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Recenzie používateľa vydumnica k tomuto seriálu (61)

O faktore nechuti (1995) (S01E22)

Klikla som si na meno toho mladíka z High School a len tak pre zaujímavosť, ten herec zomrel minulého roku. NAJLEPŠÍM MOMENTOM tejto epizódky bolo pre mňa to, keď sa Rachel snívalo o Rossovi, zobudila sa a on tam bol. Bolo to až skoro romantické. ()

O pôrode (1995) (S01E23)

Monica s povzdychom: "I want a baby." Chandler, ktorý zadriemal: " Hmm. Not tonight, honey. I got an early day tomorrow."  Žeby scénaristi už vtedy vedeli, ako sa seriál bude ďalej vyvíjať? Každopádne dobrá trefa.👍 A ďalej, Chandler: " When we're 40, if neither of us are married, what do you say you and I get together and have one?" (a baby). Monica skoro urazene: "Why won't be I married when I'm 40?" Jedna z NAJLEPŠÍCH epizód. Funny, ako došli k menu Ben. Super kamerový záber na konci.  Celé to bolo vtipné, dojímavé, krásne. A ten Joey s balónom zlatý. ()

Season 2 (1995) (S02)

LEGENDÁRNY SERIÁL. Ako dobre je vždy vrátiť sa k starým známym Priateľom do 90's😉. A je jedno, či seriál pozeráme od začiatku alebo od konca, na poradí nezáleží (keď sme ho už v minulosti videli - ja niekoľkokrát!!!), FRIENDS pobavia stále. NOSTALGIA. Ďalej platí to, čo som napísala k 1. sérii: V roku 1994 ešte asi nikto netušil, aký svetoznámy a obľúbený sit-com to bude, wow! Casting perfektný, asi nemohli vybrať lepšie!!! Mladučkí neznámi herci a pozrime sa dnes na veľkú hviezdu Jennifer Aniston, wow! Výborne napísané postavy!!! Každá jedna je originálna!!! Sú to už jednoducho starí známi Friends💙Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Joey, Ross. Najradšej mám asi Joeyho a Rachel a Phoebe. Dodatok: Páči sa mi, že v dobe natáčania (celého seriálu) sa ešte nemusela dodržiavať nijaká "politická korektnosť", lebo inak by tá šestica nikdy nemohla byť tá istá!!! Za druhú sériu udeľujem 4 a pol*. Niektoré epizódy sú PERFEKTNÉ, najlepšia je asi E07, zopár ich je slabších, no väčšinou nadpriemer. Potešili Guest Stars Brooke Shields & Julia Roberts👍. ()

O Rossovej novej priateľke (1995) (S02E01)

Jennifer Aniston je ako Rachel fakt skvelá!!!  Ako dobre je vždy vrátiť sa k starým známym Priateľom do 90's😉. A je jedno, či seriál pozeráme od začiatku alebo od konca, na poradí nezáleží (keď sme ho už v minulosti videli), FRIENDS pobavia stále. ()

O piatich steakoch a baklažáne (1995) (S02E05)

Najlepšia scénka je tá v reštaurácii😁 a možno táto epizódka pomohla otvoriť oči mnohým v reálnom živote, pretože ozaj nie je fér, keď niekto ako Phoebe či Rachel si dá len malý šalátik, lebo viac si nemôže dovoliť, kým niekto ako Ross a Monica si objedná kráľovskú večeru a potom si rozdelia účet na rovnakú sumu, aby to bolo jednoduchšie pri platení, lenže tí čo mali len malý šalát sú stále hladní!!! The One with 5 🥩 and an 🍆 je skvelá a veľmi vtipná epizódka a zatiaľ aj najlepšia z druhej série. ()

O tom, ako sa to Ross dozvie (1995) (S02E07)

The One Where Ross Finds Out alebo nazvime to The One With Closure😉 je JEDNA Z NAJLEPŠÍCH EPIZÓD celého seriálu!!! Wow!!! Jennifer Aniston tu podáva fantastický herecký výkon. Scénka s Closure telefonátom v reštaurácii, tak so správou na odkazovke a následne tá v kaviarni (Ross & Rachel) všetky tri sú nezabudnuteľné. A ešte poznámka k adrenalínovej Monike, to dievča musí vypiť aj desať káv denne:-). Áno s 95!% súhlasim. ()

O Phoebinom otcovi (1995) (S02E09)

Vianočná epizóda The One with Phoebe's Dad🎄má všetko, čo sa mi na Priateľoch páči. Hviezdou tentokrát je tu Phoebe. Jej príbeh o "otcovi" z foto rámu je zaujímavý a tak vtipno dojímavý, najlepší je "dedo" vo foto rámčeku😁. A Joey s tým radiátorom tiež nemal chyby. Zaujímavý je ešte fakt, že Gunter tu bol pôvodne len ten, čo vie obsluhovať kávovar a teda skutočný barista, no postupne sa stal neodmysliteľnou súčasťou seriálu a dokonca bol aj vo Friends Reunion. ()

O nudnom vtipkárovi Bobbym (1996) (S02E10)

Táto epizóda sa im nevydarila. Priateľov milujem, ale toto bolo viac trapné než vtipné. Škoda. ()

O ctiteľke (1996) (S02E12)

Special Guest Star: Brooke Shields👍 Za zmienku stojí aj "The Lion Sleeps Tonight". ()

O videu (1996) (S02E14)

Najlepší bol ten bozk... ()

Ako sa Eddie prisťahoval (1996) (S02E17)

The One where Joey & Chandler miss each other so much!!! (and watch Baywatch😁 "together"). The One with the Smelly Cat. The One where Monica and Ross fight like teenagers. Ďalšia SUPER epizóda, vtipné hlášky len tak lietajú. A nechýba ani All by Myself na záver. ()

O dvoch večierkoch (1996) (S02E22)

The One with the Two Parties, kde Rachel oslavuje narodeniny je jedna z najlepších a najzábavnejších epizód👍 ()

Rossovy představy (1996) (S03E01)

Legendárnych Priateľov mám vždy na spríjemnenie leta, keďže leto nemám rada. Mám to už napozerané aj od konca :-) a teraz pokračujem tam, kde som skončila na konci minulého leta. Návrat k Friends je niečo ako vrátiť sa domov na staré známe miesto a ruku na srdce, kto by nechcel takých priateľov? V dobe už nenormálnej a pomaly už aj ťažko tolerovateľnej politickej korektnosti tento seriál vyznieva ešte nostalgickejšie a krajšie. Fanúšikovia Star Wars asi dávajú tejto epizóde o hviezdičku viac. ()

Rossovo utrpení (1996) (S03E02)

Chudák Ross! Ja na jeho mieste by som vzala na večierok len Phoebe, ktorá jediná si dala tú námahu včas sa nachystať! Pochopiteľne, že na benefičnú akciu v múzeu sa nikomu veľmi nechcelo, ale pre Rossa to bolo dôležité. Lenže potom by sa Rachel nemohla uraziť a to bolo aj celkom vtipné :-). 3 a pol* ale beriem do úvahy, že toto bola limitovaná epizóda "bottle episode" - limited cast, set & budget a teda zaokrúhľujem vyššie. ()

Bratrská láska (1996) (S03E05)

Najlepší bol Joey vo svojich pracovných jeans😉 a ako sa púšťal do roboty :-). Za túto epizódu dávam 3 a pol*. Phoebe brat Frank ma nebaví a celkovo bola táto epizóda menej vtipná ako je u FRIENDS zvykom. Spomínaný film BLUE VELVET si musím niekedy pozrieť🙂 Monica Geller: Rach, are you really gonna let him do this? (Ross chce v kaviarni zbaliť známu star) Rachel Green: Honey, he's about to go hit on Isabella Rosselini. I'm just sorry we don't get popcorn! A ešte ZAUJÍMAVOSŤ a zároveň CHYBA: Monica by si predsa všimla pôvodnú farbu dlaždičky v kúpelni, lebo stale upratuje🤣. (pozreté 3.7.23) ()

Vzpomínky (1996) (S03E06)

Jednoznačne NAJLEPŠIA epizóda tretej série!!! Šikovne napísané :-) a celé o tom, čo bolo PREDTÝM, vlastne taký prequel k celému seriálu a aj keď isté nezrovnalosti by sa našli, k dokonalosti to nemá ďaleko. ()

Učitel herectví (1996) (S03E07)

Najlepšie bolo intro, ako každý na niečo myslel a divák to mohol počuť, dokonca aj Gunther (platonicky zamilovaný do Rachel) a Joey bol v empty boxe a nemyslel na nič :-) len si pospevoval melódiu, ktorú Phoebe počula. Fakt skvelo vymyslené, napísané, zahrané. Joey by bol super učiteľ, škoda, že sa na to nedal, veľmi mu to pred tabuľou pristalo :-). Večera Ross, Rachel a jej daddy tiež stojí za zmienku. S Rossom mám spoločnú alergiu na homáre a Rachelin biely kostýmček bol cool. Už menej ma bavila linka s matracmi, ale vlastne aj to bolo dobré. Silné 4* za moju letnú terapiu Priateľov. ()

Fotbal (1996) (S03E09)

Keď táto epizóda začala Vďakyvzdaním, hneď mi napadlo, že to asi bude TÁ legendárna s tým moriakom na hlave :-) no ale napokon a súdiac podľa názvu to nakoniec ani nebolo o tom Dni Vďakyvzdania, ale o americkom futbale a ja zisťujem, že som ju doteraz nikdy nevidela. Niektoré hlášky boli super, najvtipnejšia bola Phoebe, ale aj Joey. A taká menšia chybička, to nemali nejakú herečku, ktorá by naozaj rozprávala ako Holanďanka? ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry