Phoebe oslavuje svoje narodeniny s priateľmi v "slušnom podniku". Kým oslávenkyňa a Joey sú dávno v reštaurácii, ostatní sa poriadne oneskorili. Rachel nechce doma nechať Emmu s Rossovou matkou Judy a Chandler s Monicou majú manželskú hádku. Keď priatelia po dlhej dobe konečne dorazia do reštaurácie, Phoebe utečie na rande s Mikom. Rachel a Ross sa vracajú za svojou dcérou a Chandler s Monicou sa tiež ponáhľajú domov, pretože sa neustále pokúšajú počať svoje dieťa. Joey zostáva sám "spoločne" s večerou pre šesť ľudí, čo mu veľký problém nerobí. (TV Doma)

kratajirka

(Emma je zabouchlá v bytě) Rachel: Tak dělej něco, vyraž dveře. Ross: Rád bych, ale trpím na modřiny. Rachel: Co když vyskočí z postýlky? Ross: Hlavičku nezvedne, ale skákat umí! Rachel: Nechala jsem zapnutou troubu! Ross: Od devádesátýhošestýho nevaříš! Rachel: Nechala jsem puštěnou vodu! Ross: V klidu, nenechala jsi ji puštěnou! Rachel: Nechala jsem otevřený okno, co když tam vlítne pták?! Ross: No jo máš pravdu, něco slyšim! Holub. Ne orel! Dosedl na sporák a hned vzplanul! Malá, když to vidí, vyskočí tomu obrovskému ptáku na pomoc... Orel to však považuje za útočný akt a popadne malou do svých spárů. Mezitím voda z kouhoutků zatopuje celý byt. Malá a orel ve smrtelném sevření krouží ve vodním víru, který zaplavuje byt! Rachel: Jestli je to pravda, budě tě to mrzet! ()

• Chandler (Matthew Perry) priznáva, že vyfajčil 3 kartóny cigariet za 2 dni. To predstavuje 600 cigariet (3 kartóny = 30 balení, 1 balenie = 20 cigariet) za 48 hodín. To by znamenalo, že Chandler fajčil jednu cigaretu neustále každých päť minút počas dvoch dní. (Pat.Ko)
  • V skoršej epizóde Phoebe (Lisa Kudrow) svojmu bratovi povedala, že narodeniny má vo februári. No ale keď všetci meškajú na jej narodeninovú oslavu, oslávia to na Halloween. (Pat.Ko)
  • Čašník, ktorý obsluhuje Phoebe (Lisa Kudrow) a Joeyho (Matt LeBlanc), je Dan Bucatinsky, herec, scenárista, producent a režisér seriálu Terapie online (2011), v ktorom hrala aj Lisa Kudrow (Phoebe). Dan v seriáli stvárňuje jej asistenta Jeromea Sokoloffa. Obaja neskôr získali opakujúce sa role v seriáli Skandál (od r. 2012). (Pat.Ko)