Priatelia - Série 3

(séria)
USA, (1996–1997), 9 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Mikel Neiers

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, Maggie Wheeler, Christina Pickles, Elliott Gould (viac)

Sefko

Zatiaľ čo prvé dve série pôsobia dojmom, že tvorcovia nemajú žiaden dlhodobý plán kadiaľ sa ma seriál uberať a len skúšajú čo bude fungovať a čo nie. V tretej sa karta obracia a minimálne od polovice série je konečne vidieť aj niečo ako dejový oblúk (vzťah Rossa a Rachel). Stále sú v tom určité nedostatky (skratkovitosť). Ale už sa pomalý vytrácajú. ()

castor

Jako bychom se neobešli bez Simpsonových, to stejné platí i u Přátel. Už mají jasně rozdané charaktery, už mají pořádně početné fankluby. V prvních sériích o louhovaný čaj zdaleka nešlo, takže se stačí uvelebit a nechat se tohle partou dokonale bavit i dojímat. Každá epizoda napěchovaná výtečným komediálním timingem a tahem na bránu. Kultovní večerníček pro dospělé. Rád se vracím.. ()

Nin

Kvalita se tak nějak ustálila na pohodový komediální seriál. Ve třetí řadě tu máme z důležitějších příběhů opět proměnlivý vztah Rosse a Rachel (trochu divné, ale už ne tak otravné), Chandlera a Joeyeho, co si pořídí kuře a husu (občas vtipné, ale trochu znepokojující... co by na to řekli ochránci zvířat?), a Monicu a její vztah s milionářem (opět někdy vtipné, ale taky trochu divné, rozhodně žádná jiskra nebo zajímavá romance tu neprobíhá). Příběhy jsou tedy obvykle ne moc zajímavé, sem tam se postavy chovají otravně. Na druhou stranou v každém díle se najde alespoň jeden fakt vynikající fór a myslím, že Přátelé hodně vděčí za svou oblíbenost vynikajícímu castingu. Někdo vám může být míň sympatický a někdo víc, ale všichni jsou to skvělí komediální herci. Díky tomu a sem tam skvělému vtipu má tenhle seriál fakt velký půvab a kouzlo. "Objektivně" si ale myslím, že je (alespoň 3. řada) pouze lehce nadprůměrným sitcomem. (7/10) ()

waits

Třetí série posunula Přátelé k dokonalému sitcomu. Konečně se postavy vytříbily, šest přátel už má své jasně určené charaktery a přitom jde pořád o svěží podívanou, sitcom se zatím stále ještě rozjíždí. Největší změnou je chování Rachel, v prvních sériích nemastnou neslanou, ale zlepšují se všichni, snad kromě Joeyho, který je pořád stejný neherec.:) Výborné jsou obzvlášt epizody 3,7,8,9,10,17,25. ()

peetrejr

Veľmi nadčasový sitcom. Tak nejako sitcom-sitcomov! Ťažko sa mi hodnotí niečo, čo je proste tak... príjemné. Jednoducho z obrazovky vyžaruje príjemné teplo ako z krbu. Neaúnavné vtipy, ktoré vždy vyčaria na mojej chladnej tvári úsmev. ()

hrumsrt

Už si to udržuje svoji vysoko nastavenou kvalitu. Ross má výstřední problém. Monica si najde kamaráda. Chandler překoná strach z jízdy do tunelu. Rachel už nechce vařit kafe. Phoebe se vrátí ztracená pěvecká kolegyně. A Joey si pořídí domácího mazlíčka. 95% ()

AndrewNewman

Skvelý posun vpred, oproti mierne slabším prvým dvom sériám. Vzťah medzi Rossom a Rachel parádne naberá na obrátkach, diváci si užívajú ako ich šťastné obdobie, tak aj ich škaredý rozchod a neúplne uzavretie ich vzťahu vo finále série. Plus Chandler je fantastický ako vždy, Joeyho postava začína ľudí čoraz viac baviť a dokonca aj Phoebe sem tam príbehu napomáha. Monica je trochu na vedľajšej koľaji, ale to nevadí, pretože jej postava má niečo do seba. Tvorcovia nám ponúkli tonu skvelých nápadov, výborných a zaujímavých epizód a mám pocit, že po prvých dvoch slabších sériách to bude už len takéto. ()