Priatelia - Série 1

(séria)
USA, (1994–1995), 8 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, John Allen Nelson, Clea Lewis, Cynthia Mann, Lumi Cavazos (a.z.) (viac)

vydumnica

Prvú sériu Priateľov by som ohodnotila na 4,5*. Trošku rozpačité na začiatku a potom sa to rozbehne. Najviac sa mi páčili E07, Vďakyvzdanie E09 a predposledná E23. Naozaj LEGENDÁRNY SERIÁL. V roku 1994 ešte asi nikto netušil, aký svetoznámy a obľúbený sit-com to bude, wow! Casting perfektný, asi nemohli vybrať lepšie!!! Mladučkí neznámi herci a pozrime sa dnes na veľkú hviezdu Jennifer Aniston, wow! Výborne napísané postavy!!! Každá jedna je originálna!!! Sú to už jednoducho starí známi Friends💙Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Joey, Ross. Najradšej mám asi Joeyho a Rachel a Phoebe. Dodatok: Páči sa mi, že v dobe natáčania (celého seriálu) sa ešte nemusela dodržiavať nijaká "politická korektnosť", lebo inak by tá šestica nikdy nemohla byť tá istá!!! ()

castor

Moc milá závislost pro dospělé. Pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno (epizod bylo neuvěřitelných 238 – myslím neuvěřitelných proto, že disponovaly výtečným komediálním timingem a tahem na bránu). Občas měly kolísavou kvalitu a náladu, což se dá čekat, nejprve se i pomaleji rozjížděly a měly značně neutříděné charaktery, ale pak (a dlouho poté) přinášely neuvěřitelnou radost. ()

Tom_Lachtan

Zpětně i po opětovném zhlédnutí nejslabší série. Neznamená to, že je špatná, v žádném případě, jen je prostě vidět, že celý seriál se musí víc usadit a víc rozprostřít děj mezi všechny postavy, tady se všechno (naprosto logicky) točí kolem ústřední romance Rachel/Ross a ta neutáhne celou sérii + jednotlivé episody jsou celkem nevyrovnané celkově si to prostě musí sednout. A Byl opičák Marcel vždycky tak otravný, jako je teď? Vážně ve mě začal probouzet averzi vůči opičákům. Za trest jdu sníst všechny své banány. ()

Nin

Přátelé začínají pěkně zostra. Jsou opravdu zatraceně vtipní, jednotliví herci jsou fakt skvělí komici a jejich postavy jsou fajn. Jak jsem je dlouho neviděl a některé herce znám z jejich pozdější formy, tak vypadají mlaďoučce a jsou hrozně roztomilí. Vtipné taky je, jak nosí volné hadry, především zatraceně dlouhé rukávy. Asi největším nedostatkem jsou poměrně hloupé epizodní příběhy. Větší příběhová linie je Ross zamilovaný do Rachel, ale především to, jak Ross zvládá situaci se svou (ex)manželkou, která je šťastně zamilovaná do jiné ženy, ale je jaksi ještě do toho těhotná s Rossem. Dost šílená premisa je tu podle mě zručně zvládnutá, originální a zajímavá. Předposlední díl, v níž tenhle příběh dojde k finále, je naprosto parádní. (8/10) ()

Tommassi3

Rozjezd legendy působí dost lajdácky, zvláště ty ne zcela ujasněné a oproti dalším řadám podivně nedůsledné charaktery mě dost iritují, ovšem zde si milovaný sitcom nejvíce bere na paškál zcela obyčejné situace a motivy, v nichž se mladí najdou i dnes, a střílí si z nich, nezřídka je převrací naruby a navléká je na zcela jiné a nečekané, a zkrátka neskutečně baví.. První dvě řady navíc volí oproti těm následujícím, které si vystačí s několika friends jingly, pro zejména dramatické pasáže hudební podkres v podobě tehdy aktuálních hitů.. ()

Jaro.Krafcik

Tak a mám prvú sériu za sebou. A môžem povedať že sa nechystám pozerať ďalšie série. Seriál to je dobrý, ale radšej začnem maraton na nejaký iný. A v buducnosti sa k priateľom vrátim. Jednak sa mi pokazila služba plex, tak som jednotlivé epizódy musel hľadať. Ale dal som to. 3* ()

TroiMae

I když Teorie velkého třesku je v tomhle opravdu toxická, až zpětně mi došlo, jak v každém díle řeší sexuální a romantické vztahy. Přitom každý milenec a milenka stěží vydrží jeden díl. V dalším už chodí s někým jiným. A za celou řadu jich vystřídají spousty. ()

peetrejr

Prvá časť seriálu bola doslova otrasná a trápna. Chvíľu mi trvalo zvyknúť si na starší štýl sitcomu a na to intro... to intro by bolo v pohode, lenže v veľmi na ukážkovom slovenskom dabingu je to intro akoby vytiahnuté zo žumpy. Nepriamo som sa dozvedel že práve prvá séria má byť najslabšia tak dúfam že ostatné série budú viac zábavnejšie. Je to divné že práve otváracia séria je najhoršia:D ()

Blazkowicz

Konečně po čtyřech letech jsem se k tomu odhodlal a ze začátku jsem byl teda hodně zklamaný. Takový plytký humor, postavy mi přišli nesympatické a nebyl tam žádný úvod. Ross se hned rozvedl, ten už dělal tam, ta chodila s tím, prostě takové vrhnutí do vln děje. To nemám moc rád. Naštěstí to ale není tak hrozné. Zvykl jsem si rychle a humor zatím dobrý. Prý je to nejhorší série, tak snad se to ještě vylepší. 4* ()

hrumsrt

"Začnu si užívat." Revoluční seriál! Tak prostý, ale přesto tolik inovativní. Celá parta zde má odlišný jak vzhled tak trošku charakter (více archetypický) než v dalších sériích. V podstatě Ross celou sérii touží lásce ze střední, ale nikam to neposune, ale tak geniálně fňuká a překonává nástrahy. Miluji ty lesbický narážky, toho si bohužel v seriálu už poté moc neužijeme. 100% ()

Hyperbolic

Je to zvláštní, ale Přátele jsem začal sledovat poprvé až teď. První série možná ze začátku trošku pomalejší ale v druhé půlce už to je krásná feel-good oddechovka. Přesně takový má sitcom být. ()