Akty X

• Česko Akta X (viac)
Dráma / Horor / Thriller / Mysteriózny / Sci-Fi / Komédia
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Recenzie používateľa Nikolas__ k tomuto seriálu (229)

Ruka, která trestá (1995) (S02E14)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ No, tak tohle je jedna z nejsilnějších, nejtemnějších, a také nejlepších epizod seriálu. Znepokojivá učitelka, skvělé postavy, naprosto unášející atmosféra, super děj, perfektní casting, a postupné odhalování tajemství. Taktéž báječná scéna s hadem, nebo halucinace. Neumím si představit že fanoušek seriálu by tuhle epizodu neměl rád. ()

Čerstvé kosti (1995) (S02E15)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Rozhodně nadprůměrná, dobře zpracovaná napínavá epizoda, která není mistrovské dílo, ale ani žádný odpad. Přesto je ten upřímně jedna z těch slabších epizod této sezóny. Tématika vŮdŮ p o m ě r n ě originální, ale mohlo to být zajímavější. Mezi zlatý fond se to skutečně zařadit nedá. ()

Kolonie (1995) (S02E16)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Parádní dvojdíl celkově, a tato první část je skutečně velmi podařená. Konečně se tu zase nějak rozvíjí linka zmizení Mulderovi sestry. Je to napínavé a dějově dostatečně obsáhlé, tak jako vždy. Takže za mě palec nahoru. ()

Konec hry (1995) (S02E17)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Opět výborná mytologická epizoda, která mi ale nikdy neutkvěla v paměti tak, jako většina ostatních (Anasazi, Paper Clip, Requiem). Každopádně i tak je to povedené, a to sněžné prostředí v části dílu taky. Perfektní to není ale je to velmi dobré. ()

Děsivá symetrie (1995) (S02E18)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Tak tato epizoda je často nesmyslně odsuzována a kritizována. To není tak úplně fér, protože má sice skutečně šílenou zápletku, ale zároveň parádní zpracování, super casting a atmosféru. Celý díl je takový příjemný, nenáročný, a zábavný. Takže já s tím problém ani v nejmenším neměl. ()

Mrtvolné ticho (1995) (S02E19)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Tato epizoda by se dala po právu označit za jedinečnou. Máme tu prostředí lodi, temnou atmosféru, kvalitní scénář a herce, dobrou hudbu jako vždy, a velmi originální nápad. Snad všechno zde funguje, a právě proto celkem zamrzí že se o této epizodě nemluví častěji, i když slavná a oblíbená je velmi. ()

Podvod (1995) (S02E20)

Pečeť X - 200%_ Tak tohle je popravdě absolutní nářez, při prvním shlédnutí totální pohlcení, atmosféra, podivnosti, nechutnosti - prostě totální bizár. Rozhodně jedna z naprosto nejlepších a nevtipnějších epizod seriálu. Vždycky jsem jí nesmírně zbožňoval. Ono to vlastně není ani tolik komediální, jen šíleně ujeté, ale přesto pořád hororové. Monstrum vypadá vážně skvěle, masky a efekty taktéž, hudba boží a ta již zmíněná atmosféra by se dala krájet. Super postavy, geniální scénář. ()

Kalusari (1995) (S02E21)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Jak mi vždy vyhovují temné a drsné případy, tak není divu že se mi extrémně zalíbilo i Calusari, které mezi fanoušky přeci jenom tak známé není. A je to vážně škoda, závěrečné vymítaní dokonce mnohem lepší než třeba ve slavném Exorcist. Pár věcí mohlo být lepší, ale i tak je to kvalitka. ()

Hmyz (1995) (S02E22)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Tento díl díl je extra bomba, je napínavý, je akční, je dramatický, a zároveň zábavný. Bohužel, není to stoprocentní, ale i tak je to fakt dobrý. Viděl jsem ho znovu nedávno a můžu potvrdit jeho polo kultovní status. I když žádný takový asi nemá. ()

Přítmí (1995) (S02E23)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Tento díl se mi vážně libil, i když jeho zápletka je vážně šílená, druhá série má vážně na šílené díly štěstí (Svátost boží, Děsivá symetrie, Humbug). Tato vyloženě sci-fi epizoda je zároveň i příjemný thriller, a Pan X v závěru to ještě vylepšil. ()

Naše město (1995) (S02E24)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Tahle epizoda je sice boží, ale i tak by se to dalo malilinkato vylepšit. Objektivně je to rozhodně kvalitní thriller s atmosférou malého městečka. Zápletka rozhodně ok, ale šla by udělat i zajímavěji a výživněji. Na jiné temné díly z této série jako Ruka která trestá nebo Aubrey se to nechytá. ()

Anasaziové (1995) (S02E25)

Pečeť X - 200%_ Společně s Requiemem asi nejlepší mytologická epizoda, a zároveň nejlepší finále sezóny. Prostě absolutní dokonalost, napínavé, přesně tak akční jak by jste chtěly, emotivní a zábavné. Postavy jsou už naplno sympatické. Následující Blessing Way a Paper Clip byly taktéž ultimátní. ()

Season 3 (1995) (S03)

Třetí série víceméně navazuje na kvalitu té druhé, a patří určitě k vrcholům seriálu. Není nejlepší, především proto že se tu vyskytuje humor ve chvílích kde by úplně být nemusel, ale i tak je tu dost vážných a skvělých epizod. The Blessing Way 5/5 - Když to vezmu kolem a kolem, asi nejslabší část trilogie, přesto, pane bože, naprosto fantastická a úžasná. Celé je to napínavé a tvoří to nejspíše i nejlepší X-files na pokračování co tu kdy byli, pokud jsem na nic nezapomněl. Paper Clip 5/5 - Důkaz toho že nejlepší mytologii měla druhá a třetí série, teda dokud se v této neobjevil černý olej. Každopádně je fenomenální epizoda. D.P.O. 4/5 - Skvělá epizoda, samozřejmě tu vynikají dva kvalitní herci v rolí mladých záporáků. Clyde Bruckman's Final Repose 5/5 - Bývá z nějakého mě neznámého důvodu často označována jako nejlepší epizoda seriálu. S tím nemůžu souhlasit, i když je samozřejmě fantastická a zábavná. The List 4/5 - Nedoceněná temná pecka série. Jedinečné prostředí, zábavné. 2Shy 5/5 - Jeden z nejlepších záporáků z X-files, mám ho i radši než Toomse. Celkově je tento díl opravdu parádní a já ho zbožňuju. The Walk 5/5 - Působivá epizoda se skvělým zpracováním. Dost mě to bavilo. Oubliette 4/5 - Fajn díl, temný, drsný, ale zároveň zábavný. Nisei 5/5 - První část jednoho z nejlepších dvojdílů ze seriálu. Vážně je parádní a já ho miluju. 731 5/5 - Už si nepamatuji, jaká část byla lepší, ale to je úplně jedno, obě jsou parádní. Revelations 4/5 - Úžasná epizoda s tématikou náboženství a pár skvělými nápady. War of the Coprophages 4/5 - Zajímavá, a z těch prvních komediálních epizod asi nejkomediálnější. Je vážně dobrá. Syzygie 4/5 - Jeden z těch méně zajímavých dílů série, přece jenom ta zápletka není tak boží, ale epizoda sama o sobě je slušná. Grotesque 5/5 - Temná, depresivní, tíživá, originální, ale i zatraceně dobrá epizoda o Mulderovi. Piper Maru 4/5 - Jedna ze slabších mytologických epizod série, přesto super. Apocrypha 5/5 - Extrémně podařená mytologická dávka napětí. Pusher 5/5 - Výtečná epizoda o člověku se super schopností, která dostala pokračování v páté sérii. A na začátku je easter egg na Flukemana! Teso dos Bichos 3/5 - Nejspíše nejslabší epizoda třetí série, vyloženě je to pořád nadprůměr, je to akceptovatelné, alepsoň do finálního odhalení. Ale opravdu nechápu že to fanoušci často zařazují jako nejhorší díl seriálu. To jste neviděli devátou sérii? Hell Money 4/5 - Tenhle díl je často shazován, jako fanoušky tak obecně diváky, ale podle mého je to standartní epizoda. Jose Chung's "From Outer Space" 5/5 - Jedna z mých minimálně tří nejoblíbenějších komediálních epizod. Pro mě naprostý kult a jeden skvělý vtip vedle druhého. Avatar 4/5 - Velmi dobrý díl, který se věnuje Skinnerovi a je i celkem znepokojivý. Quagmire 5/5 - Černohumorný skvost, který se zaobírá velmi zajímavým tématem, které klasicky úplně překroutí, potom ve finále znovu, a v posledním záběru opět znovu. Wetwired 4/5 - Jedna z těch epizod co si vůbec nepamatuju. Celkem solidní, ale nic velkého. Talitha Cumi 4/5 - Oproti závěru druhé sezóny je to vážně slabší, každopádně díl samotný je úžasná mytologie. Komplet série - 10/10 () (menej) (viac)

Požehnaná cesta (1995) (S03E01)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Velmi dobrý rozjezd třetí série. Je to opět sakra napínavé, skvěle zahrané a dějově parádně rozehrané. Proto si pořád myslím že druhá a třetí série mají nejlepší mytologii. Další související díl (Paper Clip), byl neméně úžasný. ()

Kancelářská spona (1995) (S03E02)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Extrémně záživná a napínavá epizoda, kde se Skinner stává konečně dost dobrou postavou, a celá linka je naprosto skvělá. Scény z dolů jsou napínavé snad nejvíce, a jsem rád za to, jaký má tento trojdíl (pokud bereme v potaz i Anasazi z konce druhé sezóny), akční a velkolepý nádech. Taková velkolepost se potom myslím objevila až v páté sérii, nebo ve filmu z roku 1998. ()

D.P.O. (1995) (S03E03)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Absolutně výtečný díl, který má vážně dobrou hudbu, je skvěle natočený, zábavný, a napínavý. Konec šel možná vyřešit trošičku zajímavějších způsobem, každopádně to vyvažuje charismatický hlavní záporák, a výborná role Jacka Blacka. ()

Poslední odpočinek Clydea Bruckmana (1995) (S03E04)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Tento díl jsem si po pár překážkách na konec zamiloval, i když nejlepší díl to rozhodně není. Docela se divím, že má tato epizoda na ČSFD jen 86%, když je obecně uznávána jako nejlepší. Boží atmosféra, super scénář, fantastický výkon Petera Boyla. ()

Seznam (1995) (S03E05)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Výborná temná epizoda, která se odehrává jako jedna z mála ve vězeňském prostředí, každopádně na mistrovský Redrum, to nemá ani náhodou. I tak je to ale velmi povedená epizoda s jedinečnou atmosférou, a realistickými postavami ve věznici. ()

2Shy (1995) (S03E06)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Naprosto ukázková, zábavná a přitom hororová a nechutná epizoda, s jedním z nejlepších záporáků, kterého jsem si oblíbil ještě více než třeba Toomse. Každopádně tohle je pro mě legendární, a efekty jsou zde vážně parádně zpracované. Je to extrémně originální nápad, s dobrým scénářem. Jeden z vrcholů třetí série. ()

Procházka (1995) (S03E07)

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Tak tohle je další neznámá bomba, kterou by měli vidět prostě všichni. Ne nějak extra temné, ale pořád je to hororové a extrémně působivé. Zase super efekty a vystavění děje. Vážně nekompromisní díl, který extra miluju. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Nový seriál Vince Gilligana našel domov