Scullyová se spřátelí s párem, jehož dítě má stejné vlastnosti jako William. (Disney+)

Trevor

Agentka Scullyová natrafí počas prechádzky na ženu s dieťatom, ktorá sa hadá s manželom. O niečo neskôr ich stretne opäť a kedže sa opäť hádajú, rozhodne sa zakročiť a žene poskytnúť útočisko. Zdá sa, že ich stretnutie nebolo náhodné. Pomerne zbytočná epizóda o supervojakoch a možnom návrate Muldera, ktorý...No dopadlo to ako dopadlo. ()

Colonist

Se slzou oku vzpomínám na ty parádní jednodílné mytologie, které si v ničem nezadaly se svými dvoudílnými a trojdílnými soukmenovci (např. "One Breath", "Memento Mori", "Zero Sum", "S.R. 819"). Bohužel, ty časy jsou dávno pryč. U "Trust No 1" se mi při každém zhlédnutí honí hlavou jediné: "Proč tento díl vznikl?" Je to zbytečný a nezáživný díl, který navíc diváka provokuje ideou, že se tu třeba ten Mulder nakonec fakt ukáže. Člověk neznalý zákulisních poměrů 9. série by opravdu mohl nabýt takového dojmu. A přitom ho*no! Mulder (Duchovny) je v této fázi seriálu definitivně pryč a od tvůrců seriálu je hodně laciné, že nás takto dráždí. Já toto nemám rád. "PseudoMulder" v lomu je pro mě na úrovni falešného Charlieho Sheena z posledního dílu Dva a půl chlapa (Charlie zezadu - tam to nicméně bylo míněno jako vtip). Já to neberu jako oblbování, ale jako vyložené vysmívání se divákům. Když je ten Duchovny pryč, tak ho měli nechat bejt, a ne kolem něj takhle kroužit! Nevypadá to dobře. I když tohle vlastně není největším záporem epizody. Tím je fakt, že je ten díl opravdu zbytečný a nemastný. Není to sice stupidní mytologie á la "Per Manum", ale je to extrémně nezáživné, což je taky špatně. Mytologie může být jakákoliv, ale nudná by rozhodně být neměla. Tohle je díl, který můžete při sjíždění 9. série s klidným svědomím přeskočit. Je tady naťuknutí dalšího směřování dějové linie okolo Williama a odhalení zbraně proti supervojákům, ale za těch uzívaných 45 minut to nestojí. Ačkoliv se to snaží být konspiračním thrillerem (Velký bratr nás všechny sleduje), z mého pohledu epizodě chybí napětí. A správná atmosféra. Akta X tento typ příběhů vždycky uměla, tentokrát se to ale nepodařilo. Jeden příklad za všechny: scéna na nádraží. Veškerá snaha o budování napětí je v mžiku pohřbena pitomým slow motion. Kdyby tu sekvenci nechal režisér plynout normálně, bylo by to dramatičtější a lepší. O slabém scénáři a nepovedených dialozích netřeba mluvit, to je asi každému jasné (postavy se chovají podivně). V některých momentech má epizoda zas ten nádech mýdlové opery, což u Akt X nenávidím. Je logické, že vznikla epizoda, v níž se Scullyová vyrovnává s Mulderovým zmizením, ostatně seriál to nemohl ignorovat, akorát zpracování prostě mohlo být lepší. Ale abych byl fér - epizoda je osobním příběhem Dany Scullyové, takže tu po delší době její postava má opodstatnění. Gillian Anderson dostává hodně prostoru a předvádí svůj kvalitní herecký standard. S Doggettem jí to ve společných scénách ladí, naopak Reyesová je v tomto dílu úplně neviditelná. Největším kladem epizody je Terry O'Quinn. To je můj oblíbenec, který nikdy nezklame. Dostal zde postavu psanou na tělo, tento typ tajemných charakterů mu sedí. Nemá tu zase tolik prostoru, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale scény s ním tento bídný díl zachraňují. Akorát jeho konec v lomu je pitomý a nechtěně směšný, ale za to Terry nemůže. "Trust No 1" není tak příšerný díl jako jiné dvouhvězdičkové epizody, ale špatný každopádně je. Mytologie by měla mít určitý kvalitativní standard, kterého se zde ovšem nedostává. To i u úvodního dvoudílu 9. sezóny jsem se bavil o něco víc. Proto jen za dvě, o lepším hodnocení si to může nechat jen zdát. () (menej) (viac)

Loki_Six

"One day, you'll ask me to speak of a truth - of the miracle of your birth. To explain what is unexplained. And if I falter or fail on this day, know there is an answer, my child, a sacred imperishable truth, but one you may never hope to find alone. Chance meeting your perfect other, your perfect opposite - your protector and endangerer. Chance embarking with this other on the greatest of journeys - a search for truths fugitive and imponderable. If one day this chance may befall you, my son, do not fail or falter to seize it. The truths are out there. And if one day you should behold a miracle, as I have in you, you will learn the truth is not found in science, or on some unseen plane, but by looking into your own heart. And in that moment you will be blessed - and stricken. For the truest truths, are what hold us together, or keep us painfully, desperately apart." ()

Nikolas__

Standartní pečeť - 70 - 79% Trust No 1 by nejspíše vyhrálo v kategorii nejzbytečnější mytologická epizoda deváté série. Je to zase taková výplň. Není to tak otravné jako třeba linka s dítětem Scully, Williemem, ale i tak to není žádná velká bomba. Přesto si myslím že je díl relativně solidní, a jako taková menší příběhová odbočka možná potěší. Není to nezábavnější díl, nicméně i tak bych ho označil za určitě kvalitní. Je to v pořadí již třetí mytologická epizoda série. Vyzdvihl bych část před znělkou, což je jedna z nejemotivnějších pasáží Akt X vůbec. I přesto že díl nepobral žádné extra zajímavé téma, je podle mě vážně celkem podařený. v popředí je tu konečně hlavně Scully, která jako by v deváté sérii tak ustoupila do pozadí, více prostoru samozřejmě dostává skvělý Doggett a Reyesová, každopádně zvlášť v této epizodě se vám dostaví pocity, sakra, prosím, chci zpátky Muldera, a ano, teda, a ne, Mulder se tu opravdu nevrátí, ale nějak to překousnete, první polovina osmé série byla přece taky bez něj a obsahuje jeden klenot za druhým. Tohle má sice k těm klenotům vážně hodně daleko ale ujde to. ()

the_weaver

Tak prvoplánová paranoja, že tam chýbali len čapice z alobalu; tak úbohé citové vydieranie, že docielilo pravý opak - prial som si aby jeho obete čo najskôr zmizli z povrchu zemského; no a ten "kryptonit" bol zas úplny výsmech elementárnej fyzike. ()

Malaghost

Whoa, tak tohle bylo něco. Ušetřte si hodinu a tenhle díl vynechte. Bez nadsázky asi nejhorší díl za uplynulých 9 let. Naprostý bizár po všech stránkách. ()