Zatímco si Mulder užívá pohodlí domova, Scullyová musí zatnout zuby a přečkat sledovačku. (Disney+)

Loki_Six

"The raven is considered a very powerful symbol in certain Norse, Celtic and Native American cultures mostly, a negative one. Indians view it as a deceiving spirit, Christianity mostly associates it with evil and, then, of course, there's Poe's raven and, "nevermore," and all that stuff." ()

tron

Veľmi fajn staromódna hororová epizóda. Škriekajúce havrany, praskajúce zrkadlá a temný (veľmi temný) prízrak tajuplnej ženy, ktorá keď sa pri vás objaví, je vysoká pravdepodobnosť, že vás zabije. Ku koncu už to trochu stráca na intenzite a bohvie, či ma finálne vysvetlenie skôr sklamalo alebo nadchlo. Ale inak naozaj fajn; svoje dosť robí zdanlivo idylické prostredie vermontského predmestia. Ale všetci hororoví fanúšikovia vedia, že to je len maska, pod ktorou drieme najväčší humus. ()

Trevor

Zatiaľ čo Sculyová pátruje v sledovaní v prípade šiestich nezvestných prostitútok, agenta Muldera si Walter Skinner zavolá do kancelárie aby ho poveril vyšetrovaním prípadu v Bethany v štáte Vermont. Počas detskej oslavy napadol malú oslávenkyňu havran a v noci zmizla jej matka. Skinner Muldera upozorní na dôležitosť a chúlostivosť prípadu, nakoľko zmiznutá žena je manželkou vysokopostaveného sudcu. Vydarená časť v štýle Dr.Jekyll a Mr.Hyde. ()

Colonist

Parádní epizoda! Hrozivě vypadající monstrum, havrani, praskající zrcadla, tajemné klíče...no prostě super. Temná Akta X jsou ta nejlepší, to mi nikdo nevymluví. Zápletku se zlem skrývajícím se ve zdánlivě idylické sousedské komunitě jsme už v seriálu viděli (6. řada, epizoda "Arcadia"), ale tohle je něco trochu jiného. Celé je to to velmi vážné, atmosférické a děsivé. Vyzdvihnout musím kvalitní scénář, do poslední chvíle jsem netušil, kdo za to všechno může (měl jsem pár teorií, ale ty se postupně hroutily jako domečky z karet). V závěru vyjde najevo, že je příběh vlastně variací na Jekylla a Hyda. Někomu to může přijít jako klišé, já si to nemyslím. Podle mého názoru Aktům X tato klasická témata sedí nejlépe, neboť je umí výtečně zpracovat. Spolu s "Theef" jde o naprostý vrchol mezi samostatně stojícími epizodami 7. řady. P. S. Scullyová je v tomto dílu odsunuta do pozadí (Gillian Anderson byla v době natáčení zaměstnána režií epizody "all things"), ale její absencí hlavní příběh nestrádá. A těch pár scén, které tu se Scullyovou máme, je výborných. Dana tu totiž neskutečně hláškuje. ()

• V tomto díle zazní pojem vasektomie, což je tzv. mužská sterilizace (přerušení chámovodů). (Winster)