Mulderovi a Scullyové uniká vrah, který se pohybuje tak rychle, že ho lidské oko nezachytí. (Disney+)

Trevor

V Pittsfielde na Floride je usmrtený zástupca miestneho šerifa. Vyzerá to, že ho niekto na smrť ubil baterkou. Na mieste činu bol prítomný 16 ročný mladík, ktorý sa javí ako jediný podozrivý. Agent Mulder je však presvedčený o jeho nevine. Epizóda sa rozbehla veľmi dobre avšak jej rozuzlenie a hlavne výkony mladých hercov jej príliš nepridali. Lepší priemer. ()

Grogan

Epizoda se mi hodně líbila, i když zápletka nebyla nic originálního, tak se to příjemně sledovalo. Lví podíl na mém kladném hodnocení má roztomilá Nicki Aycox, já tu holku prostě žeru... ()

Loki_Six

"Some kind of territorial or spiritual entity, maybe. Poltergeists have long been associated with violent acts like this and they tend to manifest around young people. They seem to be drawn to the turmoil of adolescence." ()

Colonist

Teenageři objeví magickou jeskyni, v níž se ukrývá síla, která jim dává schopnost pohybovat se extrémní rychlostí, nezachytitelnou lidským okem. Tak takováhle zápletka vznikne, když se vaří z vody. Naštěstí je to mnohem lepší díl, než by se dalo očekávat. O nějaké strašidelnosti či temné atmosféře nemůže být ani řeč, ale napětí epizodě nechybí. Pár působivých scén se tu též najde (např. brutální vražda učitele ve školní jídelně). Je dobře, že se jedná o vážně pojatou epizodu (přitom komediálnost by se vzhledem k tématu nabízela). Já jsem se solidně bavil, příběh mě dokázal vtáhnout a i postavy puberťáků mi nebyly úplně ukradené (byť jsou neskutečně stereotypní). Epizoda má navíc kvalitní efekty. Je to zkrátka takové příjemné překvapení. Čekal jsem průser, a ono to bylo docela povedené. Jistě, v nějaké třetí, čtvrté sezóně by takovýto díl v konkurenci neobstál, ale v sedmé sérii patří k tomu lepšímu. Jen je trošku úsměvné, že Mulder a Scullyová jsou v tomto příběhu poněkud navíc - jejich vliv na události je nulový, dokonce i závěr tragického příběhu omladiny se odehraje bez jejich přičinění. P. S. Ta nevysvětlitelná síla nefunguje na starší lidí prostě...proto :-) Jo, scenáristicky to opravdu není nejlepší, hlavně že je to zábavné. ()