Mulderův soused je podezřelým v případu série vražd. (Disney+)

Loki_Six

"It's called a "milagro." That's the Spanish word for "miracle." It's worn as a lucky charm. It was dropped off at reception by a man in his late 20s, early 30s... average looking, average build. They weren't able to get a good ID. There are no fingerprints and no DNA from his saliva. Did you see that it's a burning heart?" ()

Trevor

Do bytu vedľa agenta Muldera sa nasťahuje spisovateľ, ktorý nielenže prejavuje zvýšený záujem o agentku Scullyovú ale aj o vyšetrovanie prípadu na ktorom agenti pracujú. Páchateľ v ňom vyberá svojim obetiam srdce z hrude holými rukami. Epizóda v ktorej je hlavná myšlienka pritiahnutá za vlasy ešte aj na seriál zaoberajúci sa paranormálnymi javmi s príliš romantickým podtextom, ktorý jednoducho seriálu nesvedčí a hodí sa skôr do sexu v meste. ()

Colonist

POZOR SPOILERY Tento díl patří k mým neoblíbeným. Neříkám, že je vyloženě špatný, ale já ho prostě nemám rád. Při sledování mám vždy takový divný, nepříjemný pocit. Není to zážitek, u kterého bych se bavil. Ta epizoda je jeden velký mindfuck, ne však v pozitivním slova smyslu. Jako divák z toho mám bordel v hlavě. A ne až na konci, což bych ještě bral, ale prakticky od začátku. Toto téma a jeho zpracování mi nesedí. Moc nerozumím tomu, jak to celé vlastně funguje (Padgettova "schopnost" či co to bylo). Jasně, ne každý díl musí vést diváka za ručičku a na konci obsahovat vysvětlení "Bylo to takhle a takhle a dělo se to kvůli tomuhle", ale v tomto příběhu postrádám jakoukoliv logiku. Obzvláště v závěru se to celé zhroutí jako domeček z karet. Jak je možné, že v jednu chvíli je oživený románový vrah imaginární (když mluví s Padgettem, Mulder slyší jen Padgetta v prázdném bytě) a za pár minut naopak reálný a útočí na Scullyovou? Nehledě na to, že musel být reálný celou dobu, jinak by nemohl páchat vraždy. Proč Padgett napsal konec románu se smrtí Scullyové, když to nechtěl, a navíc se ho stejně hned pokusil zničit? V tomto případě šlo jen o snahu o vytvoření dramatického finále za každou cenu, i když to vlastně nedává žádný smysl, když se nad tím zamyslíte. A takových nelogičností a protichůdných věcí je tenhle díl plný. Neexistují tu žádná pravidla. Tvůrci jsou na tuto epizodu velmi pyšní a po odvysílání se v rozhovorech poplácávali po zádech, jak je geniální a plná hlubších přesahů (symbolismus, motivy apod.), což mi přijde dost nabubřelé. Z mého pohledu se celý ten díl tváří chytřejší, než ve skutečnosti je. Je to takový divný artový experiment zasazený do světa Akt X. Johnu Hawkesovi údajně napsali jeho roli na tělo. To je sice hezký, ale co na tom, když má ten chlap po celý díl na obličeji jeden jediný výraz (tváří se jako zhulený na kaši). Jeho herecký výkon mi nepřišel moc dobrý. Určitá atmosféra se dílu upřít nedá, napínavé momenty se tu najdou a Gillian Anderson v podprsence je neuvěřitelně sexy, proto dávám slabé 3. ()