Agenti stíhají usvědčeného zločince na útěku. (Disney+)

tron

Nuda o chlapíkovi, ktorý dokáže prechádzať stenami. Napriek úmrtiam to nemá s hororom prakticky nič spoločné a nezachráni to ani Tuesday Knight zo štvrtej Nočnej mory z Elm Street. ()

Trevor

Vo väznici v okrese Jefferson, Missouri dôjde počas tornáda k úmrtiu jedného z dozorcov a k zmiznutiu jedného z väzňov. Kedže bol zavretý na samotke a tú odvialo tornádo, predpokladá sa že je mŕtvy. Ako však došlo k smrti dozorcu, ktorý bol zamknutý vo svojej kancelárii a tá je neporušená? Ďalší prípad pre agentov z Aktov X. Človek by predpokladal, že epizódu z pre mňa tak príznačným názvom ohodnotím lepšie, avšak nápad ktorý nie je vôbec zlý je v závere nedotiahnutý do zaujímavého vyvrcholenia a herci vo vedľajších úlohách sú dosť nevýrazný k tomu, aby epizóda v divákovi zanechala lepší dojem. Jedna z epizód, ktorej dej som si napriek tomu, že seriál pozerám po tretíkrát vôbec nepamätal. ()

Colonist

Zápletka o uprchlém trestanci, který díky přežití v oku tornáda získá schopnost procházet pevnými předměty (včetně lidí) a zároveň tím ničit jejich strukturu, zní slibně. Akorát provedení je trochu horší. Kdyby byl díl pojatý čistě jako dramatický hon na prchajícího nebezpečného zločince, který se na útěku neštítí ničeho, mohlo to dopadnout skvěle. Jenže scenáristé šli trochu jinou cestou, snažili se hlavního záporáka polidštit, a tak do epizody přidali ten rodinný element v podobě titulního Trevora. A u mě to tak úplně nefunguje. John Diehl by mohl být dobrým akťáckým záporákem, kdyby se objevil v lepší epizodě. Tady je jeho postava taková nevýrazná. A vůbec celý díl je strašně nezapamatovatelný. Prostě nevím, co přesně si o něm mám myslet. Napínavé to je, zábavné docela také, strašidelné však nikoliv. Některé momenty jsou super (procházení stropem připomínající Noční můru v Elm Street), jiné poměrně blbé a směšné (telefonní budka z tvrzeného skla v americkém zapadákově). Pochválit musím zúčtování s hlavním padouchem, to bylo chytré a zároveň dosti brutální. Jako celek však epizoda rychle vyšumí z hlavy. Zkrátka tři hvězdičky, je to podivný mišmaš. Mimochodem, název tohoto dílu mi vždycky přišel neskutečně hloupý. Postava jménem Trevor tu vystupuje (objeví se ale až v samotném závěru) a pro záporáka je hlavní motivací jeho konání, ovšem nevidím důvod, proč díl pojmenovali zrovna po něm. Je to jen další podivnost. ()