Počítačový program nabyde vědomí a začne likvidovat své stvořitele. (Disney+)

tron

Akty X sa od začiatku snažili reflektovať novú, elektronickú, modernú dobu, v ktorej je technika natoľko inteligentná, až hrozí, že nás začne ohrozovať. Na živote. Doslova. Z tohto ťažila výborná časť 2shy (kde však bol motív hľadania partnerov cez internet skôr vedľajší) a ťažila z toho aj veľmi solídna epizóda Duch stroja. Vypínač bohužiaľ nie je horor. Čo by samozrejme nevadilo, ak by šlo o dobrý príbeh. Ale nejde. Trochu mi pripomínal, čo ja viem... Trávnikára? Za mňa jedna z najnudnejších častí, aké som videl. A to som videl takmer všetky. ()

Trevor

Pri policajnej razii na drogových dílerov vo Washingtone je zastrelený aj muž, ktorý v bare sedel iba náhodou a pracoval na svojom počítači. Pri pátraní však agenti narazia na ženu, ktorá tvrdí, že raziu naplánovala umelá inteligencia na ktorej zničení muž v bare pracoval. Priemerná časť doplnená zúfalou Kristin Lehman. ()

koza3

Cyberpunk history 109: V rámci vzdělávání a přípravy na replay CP2077 sjíždím top perly cyberpunk univerza. Nikdy jsem neviděl všechny díly Akta X a bylo jasný, že se tam bude nějaký cyberpunk ukrývat. Tenhle navíc napsal sám král žánru - William Gibson. Dnes už můžete říct, že se jedná o klasický příběh, který už spousta děl ztvárnilo - digitální nesmrtelnost. Na krátkou stopáž to bylo pojaté celkem dobře a klasický otazník na konci ke typický pro Akta X. Navíc Gillian Anderson zamlada...to byla kobra :-) ()

Colonist

"Kill Switch" je dílem, u něhož se můj názor na jeho celkovou kvalitu mění s každým zhlédnutím. Bývaly doby, kdy jsem byl skálopevně přesvědčený, že jde o nejhorší epizodu 5. série, potažmo celého seriálu. Pak jsem zas měl období, ve kterém to pro mě byla neprávem opomíjená epizoda. Aktuálně bych tento díl charakterizoval jako...zábavnou blbost. Jinak to nazvat nelze. Je to zubem času poznamenaná fantasmagorie o zlé umělé inteligenci, při jejímž sledování jsem se tentokrát královsky bavil. Chce to jen vypnout mozek a nic od toho nečekat. O nějaké děsivosti nemůže být ani řeč, tohle je ryze sci-fi epizoda s velkou porcí akce (a tu Bowman umí). Bavím se výbuchy a Mulderem v počítačové simulaci a víc mě nezajímá. Nechtějte po mně, abych Vám popsal, jak přesně ta AI funguje, protože to jsem nikdy nepochopil. Dialogy jsou plné technoblábolů, ale naštěstí je to rozkouskováno mezi napínavé momenty (např. scéna na mostě). Jako spektákl pro pobavení si to klidně jednou za čas pustím. Pokud se tedy můj názor zase nezmění :-) P. S. Vždycky se mi líbil úvodní teaser, je jednoduchý, ale v kombinaci s hudbou je v něm skvěle budováno napětí. ()