Poblíž míst činu se začínají objevovat přízračné obrazy zavražděných žen. (Disney+)

Trevor

Ďalším prípadom, ktorým sa agenti oddelenia Aktov X zaoberajú sú vraždy mladých žien vo Washingtone D.C., keď sa prízraky obetí v čase svojej smrti zjavia v blízkosti miesta kde boli zavraždené spolu s odkazom Ona je Ja. Pátranie agentov privedie k Haroldovi, pacientovi sanatória pre mentálne postihnutých. ()

Colonist

Řada lidí na tento díl nedá dopustit, za mě jde o podprůměrnou duchařinu. Děj se totiž poměrně vleče a není to moc děsivé ani napínavé. Efekt, který použili na zobrazení duchů, mi nikdy nepřišel povedený. Na epizodě je nejlepší ta osobní rovina týkající se Scullyové, Gillian Anderson opět herecky září. Její dějová linie to celé zachraňuje (je to solidní depka). Evidentní odkazy na legendární Přelet nad kukaččím hnízdem jsou milé. Proto dávám alespoň slabší 4 hvězdičky. Kdyby to bylo jen sterilní vyšetřování bez většího dopadu na hlavní hrdiny, hodnocení by bylo nižší. Ten vlastní příběh je opravdu slabota. V podstatě se to celé točí jen kolem té pointy "význam zjevení pro osobu, která ho vidí". Ta je super, ale ta omáčka kolem s autisty a s nezajímavým sériovým vrahem je mizerná. ()