Mulder a Scullyová se seznámí s knězem voodoo, který umí probudit mrtvé. (Disney+)

tron

Dávam síce len 3*, ale inak veľmi zaujímavý diel. Atraktívne vojenské prostredie, woodoo haitská téma a značne stiesnená, ponurá atmosféra, v ktorej netušíte, aký zvrat na vás vybafne v nasledujúcej chvíli. ()

Colonist

Tenhle díl se většině fanoušků seriálu nevybaví v souvislosti s nejlepšími epizodami, ale pro mě mezi ty nejlepší díly rozhodně patří. Máme tu skvěle zpracované klasické hororové téma (voodoo), Muldera a Scullyovou v ohrožení, pořádnou porci paranormálna i věci, které se dají vysvětlit racionálně. Moc se mi líbí, že vás tento díl nevede za ručičku, je plný různých překvapení a zvratů. V závěru vás to navíc nechá mírně zmateného a musíte o tom ještě po skončení závěrečných titulků přemýšlet a ten chaos v hlavě si srovnávat. Takhle by to mělo vypadat. Za mě naprosto ukázková epizoda Akt X. ()

Nikolas__

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Rozhodně nadprůměrná, dobře zpracovaná napínavá epizoda, která není mistrovské dílo, ale ani žádný odpad. Přesto je ten upřímně jedna z těch slabších epizod této sezóny. Tématika vŮdŮ p o m ě r n ě originální, ale mohlo to být zajímavější. Mezi zlatý fond se to skutečně zařadit nedá. ()

Tommassi3

"Jestli jste si nevšiml, agente Muldere, tak Socha Svobody má teď zrovna dovolenou.." Další famózní hororová epizoda ukazuje zajímavou skutečnost, totiž střídání režisérů navzdory velmi důsledně podobné kompozice i samotné snímání nočních scén v přírodě.. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ve voodoo jde o nahánění strachu těm, co v ně věří." Voodoo, zombie, armáda, mrtvoly - tak to bylo zajímavé. Mě tedy nejvíc zaujali migrující Haiťani, kteří se chtěli vrátit domů, ale nebylo jim to umožněno. Já jsem tedy lidumil, takže bych poslal domů všechny migranty, kteří o to projeví zájem. A pak ty s nataženou rukou k sociálním dávkám, se sklonem k obtěžování žen a s létajícím kobercem. ()

• Katya Gardner, která v této epizodě hraje Robin McAlpinovou, se již objevila v epizodě Úvod (1993) jako Peggy O'Dellová. (Kubaaa97)