Nová smrtící forma života napadne těla vědců zkoumajících sopku. (Disney+)

Nikolas__

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Parádní díl ve stylu Ledu (Ice), z první série, akorát možná o něco originálnější. Prostředí je zde velmi zajímavé, vývoj děje dobrý, a je to napínavé. Ne tak jako Ice, ten měl i lepší hudbu, a mrazivější atmosféru (logicky), ale tohle je taky dost povedené. ()

Martrix

Podruhé hrozba z nitra země. Po červíkovi z ledu, tady máme dáreček ze sopky. Na můj vkus obsahově velmi podobný námět v krátkém rozmezí. Nicméně je hezké vidět, že je Dana opět v kondici a že únosem nepřišla o svůj zatraceně skeptický pohled na všechny Mulderovi hypotézy. Oproti předchozím dílům je něco malinko jinak...působí to kompaktněji a kvalitněji. ()

Honza__St.

Po trilogii s únosem Scullyové to nejspíš chvilku trvalo, než scénáristy napadlo něco pořádného, tak prostě zkopírovali zápletku dílu "Led", a bylo vymalováno. Výsledek podle toho vypadá. Nejsilnějším místem je tedy přirozeně úvod, ve kterém M. a S. diskutují, jestli by si Dana po předchozím výletu "na druhý břeh" neměla dát na chvilku pohov. ()

Grogan

Tyhle epizody, kdy byli Mulder a Scullyová odříznuti od civilizace, se mi zdály nejlepší z celého seriálu. Na Ice to asi nemá, ale i tak je to výborná epizoda, kde se najdou velmi působivé momenty. Jen tam nějak zapomněli vysvětlit ten tajemný stín na začátku, že by jim přítomnost parazita v těle umožnila se pohybovat v takových teplotách? ("Co děláte, Trepkosi? Je už mrtvej, tak kolikrát ho ještě chcete zabít?" - "Není to on, koho se tu snažím zabít.") ()

tron

Tak tu už sú opäť Mulder a Scully v plnej poľnej, Foxova obľúbená parťáčka sa po tajuplnom únose z dvojdielu Duane Barry/Výstup vracia na scénu. Po Ľade z 1. série prichádza aj v 2. sérii „kópia“ legendárnej Veci, tentokrát pod názvom Ohnivák. Znova uzavreté prostredie výskumnej stanice s minimálnou posádkou, medzi ktorej členmi prepukne paranoja po tom, čo do ich radov zákerne vnikne rafinovaný parazit, ktorý ak vás infikuje, nedopadne to s vami najpeknejšie. Zmenilo sa prostredie (sneh a ľad nahradili rozľahlé lesy) a tentokrát sa predsa len hrá viac na Votrelca, než na Vec, hoci si uvedomuje riziko tohto silného prehlásenia. Mňa Ohnivák bavil, ale uznávam, že oproti Ľadu to už nebolo ono napriek tomu, že to de facto bolo o poznanie drsnejšie (finálne štádia parazita sú značne naturalistické). Spomedzi hercov určite spoznáte Shawnee Smith (Sliz a viac dielov série Saw), alebo Bradleyho Whitforda (doktor z Uteč). Najznámejšou tvárou však pravdepodobne bude Leland Orser z Votrelca: Vzkriesenia, Zberateľa kostí s Angelinou Jolie a Denzelom Washingtonom alebo z Daredevila, kde hral Kingpinovu (Michael Clark Duncan) „sekretárku“. ()