Hlavní podezřelou v sérii podivných úmrtí se stává osmiletá dívenka. (Disney+)

tron

Po epizóde Eva ďalší diel s creepy dieťaťom v hlavnej úlohe z 1. série Aktov X. Kým Evu tvorcovia obohatili o motív klonovania, tentokrát prišiel na rad fenomén telekinézy, čo je obľúbená kratochvíľa napr. Kingovej Carrie. Diel je to trocha nudný, občas fajn, vo všeobecnosti skôr priemer. Najviac ma z celej časti oslovilo, že vedľajšiu rolu dostala Maggie Wheeler, čo v skutočnosti nie je nikto iný, než nezabudnuteľne sa smejúca Janice z Priateľov. ()

Nikolas__

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Parádní nedoceněná epizoda, kde se objeví creepy panenky, děsivé scény, a dobrá zápletka. Originální to je, napínavé velmi, zábavné taky. Takže si není skoro na co stěžovat. Taktéž je zázrak, že našly do castingu nějaké neotravné dítě, to se tak často nevidí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Paní Bishopová to nedovolí. Alespoň ne v tomhle životě." Tak ta osmiletá holčička je pětadvacetiletý mrtvý polda? No jasně, je to zjevné a vidí to všichni kromě agentky Scullyové. Její skepse je už trošku protivná, ale té malé Michelle jsem se trošku bál. Nechtěl bych s jejíma zlýma očima zůstat sám v místnosti. ()

Colonist

Tak nějak nevím. Tenhle díl se mi úplně vykouřil z hlavy, léta jsem se mu vyhýbal a teď po aktuálním zhlédnutí vím proč. Mě to fakt extrémně nebaví. Je to strašně nudný díl. A udělat Akta X nudná, to je vážně kumšt. Jerrold Freedman je jedním z nejhorších režisérů, kteří seriálem prošli (naštěstí dělal jen 2 epizody - před touto ještě "Ghost in the Machine", která je taky kapitola sama o sobě). "Born Again" je strašně prázdný díl, nic tu není a ta impotentní režie tomu nepomáhá. Není to strašidelné, což bych přežil, ale ono to není ani moc napínavé nebo zajímavé. Asi nebyl dobrý nápad nechat Akta X režírovat člověkem narozeným v roce 1927, ten si s tímto přelomovým seriálem 90. let nemůže artisticky a stylisticky rozumět. Je to strašně ospalý díl a vlastně to dává smysl, když si uvědomíte, že ho režíroval důchodce. Slabší díly kolikrát zachraňuje atmosféra. Jenže tenhle díl žádnou nemá! Ani slibná scéna s autobusem nefunguje, něco je totálně mimo. A třeba finále je z mého pohledu vyloženě trapné. Modré světlo a létající vázičky...ta hrůza! Telekineze může být strašidelná (vezměme si třeba slavnou Carrie) nebo zábavná (Pátek 13. VII), tady však není ani jedno. Na konci lítají věci vzduchem a já se modlím, ať už je prosím konec. I když je tu ten paranormální element dominantní a z příběhu ho nelze odstranit, stejně to na mě působí jako obyčejná televizní kriminálka. Velmi slabé je herecké obsazení. Holčička je divná, avšak ne děsivá (kde jsou sestřičky z "Eve", když je člověk potřebuje?). Je to mála holka, té to prominu. Dospělým hercům ovšem nelze prominout, že většina z nich předvádí béčkové herectví (nejhorší je ta manželka). Režisér je zřejmě nijak nevedl, nesnažil se z nich vymačkat to nejlepší. Je to sice obyčejná samostatně stojící epizoda, ale i u nich jsme zvyklí na kvalitní herecké výkony. Hlavní hrdinové se tentokrát také moc nepředvedli, Duchovny a Anderson tu jedou tak nějak na půl plynu, i oni působí znuděně, bez života. Zas se ale nemůžeme moc divit - Duchovny později v jednom z rozhovorů přiznal, že tuto epizodu nenávidí. Jsou tu náznaky, že by se z této zápletky dal vytřískat dobrý díl. Jen to by to celé muselo vypadat jinak. Možná kdyby byl kladen větší důraz na ty špinavé poldy a jejich postavy byly hlouběji propracované. Kdybychom to sledovali z jejich perspektivy a oni postupně propadali paranoie, že po nich jde jejich mrtvý kolega. Prostě kdyby to nebylo vystavěno jako - musím to opět napsat - obyčejný policejní procedurál. Asi mám u Akt X vysoké nároky, ale já prostě větší hodnocení než 2 hvězdičky dát nemůžu. Hodně tu hraje roli můj subjektivní dojem, přeci jen dvě hvězdičky obvykle dávám těm nejhorším dílům seriálu, což "Born Again" není. Ale je to zapomenutelná nuda. A nudná Akta X se neodpouští. Má slova ovšem neberte jako vytesaná do kamene, s epizodu mám zkrátka osobní problém, nesedli jsme si. Vám to třeba přijde lepší. ()

Martrix

Status nevysvětlitelné... . Za vlasy přitažený a nijak nápaditý příběh o pomstě, reirkanaci a Scullyové, jejíž skepse byla v tomto díle skoro směšná. "To musí té holčičce narůst knírek, aby jsi uvěřila, že... ", pronese v jeden okamžik Mulder. Velmi stereotypně napsanou postavu Dany, tady zachraňuje jen smyslně krásná Gillian Anderson a sexy hlas v podání její dabérky. Skepse je totiž věc jedna, ignorace zjevného, věc druhá. A je úplně jedno, že jde o vymyšlený příběh o holčičce, která je divná a v jejíž přítomnosti umírají lidé. Zjišťování proč se tak děje, je ještě jakž takž, ale vyvrcholení příběhu, je za hranicí béčkové duchařiny. ()

• Buffalo má mnoho etnických čtvrtí, nicméně čínskou čtvrť nemá. (Kubaaa97)