Eugene Tooms, kterého Mulder pomohl uvěznit, je podmínečně propuštěn. (Disney+)

helraiser

Tooms požírač jater je zpět a je to ještě lepší a ještě temnější než poprvé. Vyloženě hororový díl, který jistě potěší každého hororového fanouška. Jistě potěší i objevení Kuřáka a jeho zákulisní hra, která dává tušit velké věci v pozadí. Závěrečné temné finále je už jen třešničkou na dortu, této vyloženě temné epizody. Klobouk dolů, tohle se prostě povedlo. ()

Arkanoid

Epizóda so starým známym, ktorý má stále čo ponúknuť. Nechutne kvalitný záporný hrdina doháňa dvojicu agentov FBI k obchádzaniu predpisov a prekonávaniu vlastných hraníc. Napätie sa často dá krájať, pričom sa prehlbuje aj vzťah Mulder-Scully. Skalní fanúšikovia hviezdu pridajú, mne to ešte nestačilo, posadnutosti či už prípadom alebo vraždením boli zobrazené aj lepšie. ()

Nikolas__

Pečeť  úžasu - 90 - 95%_ Výtečné pokračování třetí epizody, kde se Tooms objevil poprvé. Ta je sice o něco lepší, ale tahle je možná zábavnější, vážně se mi líbilo finále, kde má Spoiler, Tooms velmi nepříjemnou a skvěle natočenou smrt. Povedené MOTW ano, nějak extrémně legendární epizoda ne. ()

tron

„Keby som si vzal sivé sako, brali by ma vážne.“ 30 rokov hibernuje a potom sa na krátky čas prebúdza, zožerie pečeň piatich ľudských obetí a znova upadne do „zimného“ spánku. Presne tak, v tejto epizóde sa do hry späť vracia najhrôzostrašnejšie monštrum nielen prvej sezóny! Dej sa odohráva krátko po prvej toomsovčine. Ukazuje, že Tooms sa do psychiatrickej liečebne nedostal za svoje príšerné skutky (ktorý sudca by uveril, že mladík má viac ako 100 rokov?), ale „len“ za napadnutie agentky FBI. Nuž a tak sa milý zlatý netvor vracia späť na slobodu. Hoci hrozilo, že druhý diel s mrazivým „chlapcom“ bude len nastavovanou kašou, nakoniec je plnohodnotným (a logickým) vyústením (či skôr dokončením) jeho životných útrap. Áno, i vinou toho, že už vieme, o čo ide, je výsledok predsa len menej intenzívny, ako po prvý raz. Ale i tak vysoký, znepokojivý nadštandard. A keď sa nad tým tak zamyslíte, tak si uvedomíte, že hrdinovia o jeho minulosti vlastne absolútne nič neodhalili. Kto to je? Kde sa vzal? Koľko storočí žije? Som rád, že sa Mulder a Scully postarali o to, že po ďalších tridsiatich rokoch už Tooms nezaútočí. Pretože najbližší termín, rok 2023, je už za rohom. Mimochodom debut jednej z najobľúbenejších vedľajších postáv Skinnera. ()

Martrix

Ve všech ohledech vynikající díl. Vrací se v něm Tooms, strašidelný chlapík, který každých třicet let vyleze, aby si pošmáknul na něčích játrech a pak si v klidu zase hybernuje. Postava, která měla hlavně díky Doug Hutchisonovi, herci který ji skvěle ztvárnil, veliký potenciál. Opět se dočkala solidního příběhu, který byl tentokrát i skvěle zpracován, takže atmosféra zafungovala lépe, než při prvním setkání(S01E03 Hnízdo). Je vidět, že to měli tvůrci skvěle naplánované, protože samotné příběhy bez návaznosti, začínaly trošku nudit. Návrat Toomse, spolu s rozjíždějící se zákulisní hrou Kuřáka připomínají, že Akta X nejsou jen zfilmované příběhy z Hromu, ale kvalitní seriál. Doteď to byl průměr a já jsem rád, že konečně můžu dát plný počet hvězd. Už jsem se totiž bál, že jsem si Akta X ve vzpomínkách nostalgicky vylepšil. ()

• Agent Mulder (David Duchovny) zaspí vo svojom byte pri filme Mucha (1958), ktorý takisto pojednáva o genetickej mutácii ako v prípade sériového vraha Eugena Victora Toomsa, ktorého tu Mulder prenasleduje. (BlackTom)