Muž, který dokáže měnit pohlaví, je hlavním podezřelým ze série vražd. (Disney+)

tron

Spoilery. Snažil som sa na to sústrediť, ale nie, mne to pripadalo tak, že mali k dispozícii dva navzájom nesúvisiace, azda až nesúrodé a navzájom si odporujúce námety (sekta, sériový vrah hermafrodit) a spojili to dokopy. A aj to tak dopadlo. A aby bola sranda, tak vo finále netušili, ako to ukončiť, tak tam buchli mimozemšťanov. Napriek tomu táto epizóda nie je zlá, je príjemne kontroverzná, napínavá a temná. Akty X si so sektami vždy rozumeli a toto rozhodne nie je jediný diel s nejakou drsnou sektou (Naše mesto, Pustovníci). Chrisovi Carterovi sa asi páčil Svedok s Fordom a takto to dopadlo. Na môj vkus trocha nuda. Finále s chlapom v bielych slipoch rozpačité. Nicholas Lea si tu strihol vedľajšiu úlohu. Ako bolo v Aktoch X vždy dobrým zvykom, herci sa nejeden raz vracali, ale vždy v inej úlohe. Nicholas nebol výnimkou, neskôr stvárnil kultového hada na prsiach Alexa Kryceka. ()

Colonist

Po příběhové stránce je toto jeden z nejblbějších dílů. Zápletka je na můj vkus až moc šílená. Je to pořádná slátanina - zběhlý pseudoamiš se schopností změny pohlaví zabijí sexem...a aby toho nebylo málo, tak tu ještě máme jeskyni s magickou keramickou hlínou. Samotný konec pak tomu všemu dává totálně na prdel. Nechce se mi věřit, že toto mohli myslet vážně. Ale příšerný díl to není. Bowmanova režie je kvalitní (už tady při své seriálové prvotině dokazuje, jak skvěle umí pracovat se světlem a tmou), hudba Marka Snowa je výrazná (hlavní motiv se v seriálu ještě několikrát objeví) a napětí spolu s atmosférou epizodě nechybí (nejlepší je noční návštěva Muldera a Scullyové na farmě). Koukatelná blbost. ()

Jara.Cimrman.jr

"Všechny nás rmoutí, co se stalo s vaším světem, ale není to naše věc." Určitě není? A co bratr Martin? Nebo spíš sestra Martina? Já mám tedy celkem pochopení pro sekty žijící mimo systém, v souladu s přírodou a netolerující zlost nebo násilí. Tady však běhá dvoupohlavní feromonový svůdník a je třeba ho lapit dokud nevysouloží z dalších lidí životy. I když i to je diskutabilní. Kdybych si totiž měl vybrat, jestli zemřu stářím v bolestech nebo o něco dřív při nejlepším sexu svého života, tak bych se nad tím minimálně zamyslel. ()

Tommassi3

"Třeba šli do kina.." ;) Tak to tihle sexuální voodoo provozující amišové asi nejspíš nešli !! ;) Ale já bych si dal říct, pokud by šlo o podobnou pecku, za jakou tahle epizoda bezvýhradně platí.. Formálně sérii zásadně ozvláštňující a naprosto skvostný díl, za mě jeden z nejlepších vůbec, jímž Rob Bowman jen ukazuje, proč mu byl svěřen první xfileovský biják.. ()

GASTON73

Člen náboženské sekty, který je schopný měnit pohlaví, se stává hlavním podezřelým v případu série vražd.Mulder a Scullyová vyšetřují úmrtí tří žen a dvou mužů, kteří zemřeli na srdeční slabost při sexuálním aktu. Agenti se dostávají až k podivné sektě, která si říká Kindred. Jeden z jejích členů, Andrew, řekne Scullyové o jiném členu sekty, bratru Martinovi, který sektu opustil, aby "se stal jedním z vás". Andrew začne svádět Scullyovou, ale Mulder zasáhne. Vrah se chystá zabít další oběť, policie však včas zakročí. Ženy se mění v muže, napadne policistu a uprchne. Agenti ho (ji) pronásledují do motelu, kde ho (ji) zadrží. Sekta pomůže vrahovi utéct. Dům sekty je nalezen opuštěný a nedaleko něj se objeví kruh v obilí. Mulder předpokládá, že členové této sekty byli ve skutečnosti mimozemšťané. Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/ ()

• Zasazení epizody do Stevestonu je odkazem na malou obec jižně od Vancouveru, která byla často používána k natáčení seriálu. (Kubaaa97)
  • Lesley Ewen, která si v této epizodě zahrála agentku, už jsme mohli vidět v epizodě Úvod (1993), kde hrála recepční. (Kubaaa97)