Obtloustlá pětačtyřicetiletá lesba Abby se díky svým životním nezdarům a zoufalství nečekaně ocitne v pulzujícím vztahu, který z ní udělá nového člověka. Královna chicagské improvizace Abby McEnanyová je spolutvůrkyní a hlavní hvězdou tohoto výsostně lidského komediálního seriálu. (HBO Europe)

Hannah1971

Celkově za 1. i 2. řadu i když to bylo chvilemi i pro mě někdy přehnaně neurotické a afektované, pořád tam pozitivně převažovala ta vtipnost a ta lidskost s jakou se všichni pereme každý den. Ta druhá řada mě bavila o trochu víc. ()

TroiMae

Přišlo mi škoda, že postava Chrise je trans muž, když ten, kdo ji ztvárnil, se identifikuje jako nebinární. Přeci jen trans muže v televizi vídáme, kdežto nebinární postavy jsou pořád vzácné. Ale asi by to bylo too much. Ale přišlo mi to hysterické, a tím nemyslím Abby – je fajn mít taky nějakou neurotickou queer reprezentaci. Ale čím dál víc ke konci, podobně jako L Word, jsem si říkal, díky bohu, že jsem singl, protože všechna ta dramata a hysterie (která je vydávána za romantiku). Raději mám doma dvě kočky a kocoura. Ale na druhou řadu se budu dívat. Bylo to inspirativní. Buďte sví, nikomu nic nedlužíte, ani vysvětlení. ()

slunicko2

Nesympatické, hysterické, zakomplexované, neatraktivní, tlusté ženské mě ke sledování, věru, nelákají. 1) Přidejte nevýrazný scénář a deprimující americká kamaradschaft a je vymalováno._____ 2) Měl jsem tendenci přidat hvězdičku z pocitu sounáležitosti s lesbickými ženami, ale postavy mě natolik iritovaly, že z toho nic nebylo._____ 3) Jo a už vím, co to je psychopatická buzna. Ale toto poznání mě nijak netěší. ()

• Abby McEnany sa vyjadrila, že je seriál založený na jej životných skúsenostiach. (dwdb)