Majster Tim

Komédia / Rodinný
USA, (1991–1999), 77 h 36 min (Minutáž: 20–24 min)

Hudba:

Dan Foliart

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff (viac)

Poriadne strelený otec a vášnivý domáci majster Tim Taylor (TIM ALLEN), jeho žena Jill (PATRICIA RICHARDSONOVÁ) a traja navzájom sa šikanujúci synovia Brad, Randy a Mark tvoria televíznu rodinu v komediálnom televíznom sitcome, ktorý vznikol v roku 1991 a dodnes nakrútili 8 sérií (204 epizód).
Majster Tim je zamilovaný do rôzneho pracovného náradia. Jeho návštevy železiarstva sú preňho vzrušujúcim sviatkom, ktorý sa vyrovná len zážitku z najlepšieho futbalového zápasu. V lokálnej televízii má Tim dokonca aj svoj vlastný program Čas pre náradie (Tool Time). Napriek tomu, že nadovšetko chce zveľaďovať svoj domov, v zručnosti a šikovnosti nevyniká. Naopak, ak sa v domácej dielni pripravuje na väčší pracovný výkon, diváci musia byť pripravení na všetko, hoci aj ratovať vlastný život pri obrazovkách.
Timova manželka Jill sa rozhodne nastúpiť do zamestnania a zarábať vlastné peniaze. Synovia Brad (ZACHERY TY BRYAN) a Randy (JONATHAN TAYLOR THOMAS) trápia a využívajú mladšieho brata Marka (TARAN NOAH SMITH). Brada nezaujíma nič iné než dievčatá, dievčatá a dievčatá. Randy má zase plnú hlavu životného prostredia, Mark miluje hudbu a čierne oblečenie.
Al Borland (RICHARD KARN) je pomocníkom Tima Taylora v jeho televíznom seriáli a ani trocha sa nezabáva na Timových vtipoch o nadváhe Alovej matky. Naporúdzi je vždy bystrý a neomylný sused Wilson (EARL HINDMAN), ktorému nikdy poriadne neuvidíte do tváre. Jeho múdre rady do života si náš majster Tim neberie k srdcu a radšej ich sprzní, skomolí a prekrúti na úplne nezmysly...

Taký je v stručnosti populárny seriál Majster Tim, kde v hlavnej úlohe exceluje Tim Allen. Keď sa spýtate tohto komediálneho televízneho a filmového herca, kde vzal inšpiráciu na tému domáceho majstrovania, odpovie: Keď som sa jeden večer postavil na javisko v Acrone v Ohiu a začal hovoriť o svojej garáži, náradí a o všetkých tých haraburdách v nej, videl som, že to zabralo. Nuž a tak som sa rozhodol použiť to aj vo vlastnej televíznej show! (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Tommassi3 k tomuto seriálu (42)

Majster Tim (1991)

"Víš, co řekl Galileo Galilei, Time ??" - "Jistě !! Proč zrovna já musím mít obě jména stejná !!" ;) Myslím, že ne, Time !! ;) A já zas myslím, že odpověď zní ano.. Pokud se tedy ptáme, zda Kutil Tim platí za jeden z vůbec nejoriginálnějších sitcomů.. Jeden z mála sitcomů navíc, který jsem sledoval už jako dítě školou povinné, aniž by jeho kouzlo vyšumělo i po těch letech.. Vždyť také jde spolu s M.A.S.H.em o jeden z prvních a zároveň nejdéle reprízovaných seriálů.. Sitcom Tima Taylora ozvláštňují, tedy vedle důmyslné konceptuálně ospravedlnitelné střihové montáže či pořadu v pořadu, různá moudra s moralizující pointou a ponaučením povětšinou spojená s nesmírně důsledně záhadným sousedem Willsonem, který zde plní podobnou roli jako třeba poručíkova manželka v seriálu Columbo a jehož citáty slavných filozofů a myslitelů Tim většinou předává dál, byť v naprosto svérázném podání.. I tenhle datail dodává Kutilu Timovi cejch kultovosti.. Home Improvement, který si skvostně utahuje z machismu i samého fenoménu kutilství, navíc na půdorysu rodinného sitcomu, stojí na osobnosti a charismatu skvělého amerického komika Tima Allena, který stvořil projekt z nejbizarnějších a zároveň postavu typově tak jedinečnou a neotřelou, že ho prostě nelze nemilovat.. A nezapomenutelné titulkové zkažené záběry, to už je kapitola sama pro sebe..;) Nesmírně sebevědomá a zároveň sebeironická záležitost.. [ Dabing 5/10 ] Velmi nevyrovnaná záležitost, kdy první čtyři série z dílny Studia Dabing AB Barrandov v čele s hlasem zlatokopa Václava Postráneckého štvou jen neustálými změnami dabérů Timových synů, aby se dál díky TV Produkci a.s. pro TV Prima stala neuvěřitelně špatným vtipem.. II Viděno kompletně celé !! ()

Možná i dítě (1993) (S03E01)

"Kdyby ženy rodily auta, to by bylo něco !!" ;) ()

Vidím tě ve svých snech (1993) (S03E02)

"Pro tyhle případy jsme pojištění !!" - "Time, pojištění nám zrušili už před čtyřmi díly.." ;) ()

To byla rána před Vánocemi (1993) (S03E12)

"O Vánocích nemáš být s lidmi, co máš rád !! O Vánocích máš být s rodinou.." ;) ()

Pouhý sen (1994) (S03E14)

"Al je naštvaný, protože Ilene se o mně zdálo !!" - "Co měla proboha k večeři ??" ;) ()

Plukovník (1994) (S03E16)

"Otec ti nevyprávěl o generálu Pattonovi ??" - "Ne, ale vyprávěl mi o General Motors.." ;) ()

Výměna pokoje (1994) (S03E17)

"Timme,to není legrace !! Co budeme dělat ??" - "Až děti usnou, utečeme do Portorika.." ;) ()

Stavební akce (1994) (S03E18)

"Brade, co dělá Ashley na dvorku ??" - "Víš, oni nemají dvorek, tak jsem jim půjčil ten náš.." ;) ()

Příliš mnoho kuchařů (1994) (S03E19)

"Co bys dělala, kdybych ti teď dal pusu ??" - "Asi bych se proměnila.." ;) ()

Páté výročí (1994) (S03E21)

"Tahle zástěra se výborně hodí, když nechcete, aby vám Superman viděl pod spodky.." - "To se mě netýká, Ale !! Ty nenosím.." ;) ()

Čas uklouznutí (1994) (S03E22)

"Copak to zase děláš, Wilsone ??" - "Zkouším svoje rumba koule.." - "To já musím zakašlat, když mi je zkouší můj doktor.." ;) ()

Co vidíš, to dostaneš (1994) (S03E23)

"Marku, zacpi si uši !!" - "Tati, ta houpačka mě strašně oslňuje !!" - "Promiň, Marku !! Přehodil jsem dráty.." - "To budeš mít na náhrobku !! Jen jsem přehodil dráty.." ;) ()

Sestry a bratři (1995) (S04E24)

"Nezlob se, Timme !! Ale máme jen jednoho Wilsona, a teď ho mám já !!" ;) ()

Sledovaný muž (1995) (S04E25)

"Mluvil jsem s guvernérem, Marku, trest ti snížili na jedenáct dní.. Nicméně se zjistilo, že posledních jedenáct let neplatíš daně.." ;) ()

Káva na cestu (1995) (S05E01)

"Já dodal genetický materiál.. Jak s ním ty dál naložíš, Marku, je tvoje věc !!" ;) ()

O dva ročníky výš (1996) (S05E14)

"Jsem génius !! Naučil jsem se jíst a jezdit na kole.." ;) ()

Když Harry potkal Dolores (1996) (S05E18)

"Můžu dostat tu kávu, madam ??" - "Có ?? Vám upadly nohy ?!" - "Je bez kofeinu ??" - "Chcete bez kofeinu ?? Tak je bez kofeinu.." ;) ()