Wangyi doen namja

• Južná Kórea 왕이 된 남자 (viac)

Celý děj je zasazený do období Joseonu a vychází ze záměny krále a klauna, kteří si jsou podobní jako dvojčata. Zatímco král zmizí, jeho dvojník se musí vyrovnat nejenom s vládnutím, ale i intrikami na královském dvoře a láskou ke královně. Příběh vychází z knihy Marka Twaina Princ a chuďas a je remakem korejského filmu Masquerade. (ČSFD)

RhiannonEsme

Moc příjemné překvapení. Perfektně zahraná hlavní dvojrole, ani se mi nechtělo věřit, že jde o stejného herce. Krásní hlavní představitelé, neprůstřelný a informačně hustý scénář. Korejci si neodpustili "svůj" obvyklý konec s dvouletou odmlkou a smrtí jedné z hlavních postav. I tak ale pro mě velmi výjimečný herecký zážitek. ()

kklepkaa

Jin-goo Yeo exceluje v dvojroli klauna a krále. Jak mi přišel v Hotelu del Luna nevýrazný, tak tady jsem z něj byla doslova nadšená. Tvůrcům se podařilo vyhnout i typickým korejským klišé a ani jsem neměla pocit, že by měl seriál prázdná místa, já jsem spokojená. ()

ainny

S ohledem na film i knižní předlohu jsem byla na Korunovaného klauna hodně zvědavá. Tím pádem jsem se trochu bála zklamání. Moje obavy byly zbytečné. Děj se od filmu odchýlil velice brzy a žil si svůj vlastní a mimořádně poutavý příběh. Žádný z nešvarů korejské tvorby se tu snad ani neobjevil. Pokud došlo na nějaké klišé, bylo zpracované tak, že to klišé snad ani nebylo. Bonusem navíc bylo minimum flashbacků a tradičně dobrá kamera a soundtrack, který mi občas způsobil husinu sám o sobě. Obsadit do hlavní role zkušeného, byť mladičkého, Yeo Jin-gooa byl jasný tah na bránu. Svoji roli zahrál naprosto famózně a už jenom výrazem v tváři dokázal dát najevo, jak hodně mohou moc a trůn člověka změnit. Ale výborní tu byli úplně všichni, a i když jsem většinu znala z jiných rolí, tady to pro mě byli úplně noví lidé. Asi nemá cenu psát dál, protože nic jiného než superlativy ze sebe nevypotím. Tohle byla emoční jízda od začátku až do konce. Titulky. ()

Maysha

Film Králův dvojník jsem viděla jako první a velice mě nadchl, proto jsem se rozhodla zhlédnout i tento remake. Jedná o seriál zasazený do historického období Joseonu, kdy pro neznalého korejské historie je potřeba k pochopení děje si vyhledávat použité termíny. Než se člověk vyzná ve jménech, kdo je kdo, kdo koho nesnáší a jaký mají cíl, tak to pár epizod trvá. Každopádně k hodnocení. Seriál mi připomněl krásné vzpomínky na seriál Grand Prince, pro který mám slabost. Příběh o oddanosti, věrnosti a milosrdnosti. Z obyčejného chudáka, komedianta, klauna, se stane shodou okolností král Joseonu. Protiklad dvojníků mi připomínal film Muž se železnou maskou. Co se nestane, dvojník Ha Seon se zamiluje do něžné královny, což mu mnohé zkomplikuje. Navíc, když ví, že jen zaskakuje za panovačného a chladnokrevného krále, který si vyžívá v utrpení. Na což ale Ha Seon nemá srdce a oproti pravému králi panuje pro dobro lidu a národa. Po ruce má věrného Kyu a eunucha Cho, postavy, jež si získaly mé srdce. Během seriálu byly nejen slzy, ale i smích. Třeba jak v epizodě 10, kdy králův dvojník odešel z paláce a eunuch Cho musel napodobovat nával vzteku a agresi pravého krále, to jsem se nasmála. Herecké výkony super, obsazení super, v pozadí emotivní jemná hudba a velmi mě potěšila, pro seriál upravená, skladba Serenade od mého oblíbeného skladatele Franze Schuberta. Kostýmy a celkově prostory, kde se film odehrával, netřeba komentáře. Korejské historické seriály jsou přímo slast pro oči. A celkově na tu jejich etiketu se krásně dívá. Ač se mi závěr nelíbil, nechápala jsem, proč to tak blbě uzavřeli... tak musím vyzdvihnout jednoduše strategicky naplánován útok v poslední epizodě. Teď mi nezbývá nic jiného, než seriál rozdýchat a vrátit se do normálního života, dokud neobjevím další seriál, pro který se opět nadchnu. ()

jarah

Tento seriál ma upútal viac, než Twainov pôvodný motív Princ a bedár. Hoci je téma zámeny identity v kinematografii dosť obľúbená a použitá na všetky možné spôsoby, toto u mňa vedie na celej čiare. Veľkú zásluhu má na tom mladý, ale zrelý herec Yeo Jin Goo, ktorý dostal a využil šancu ukázať čo v ňom je. Dokonale ovládol všetky polohy: od sfetovaného kráľa, cez potulného komedianta (klaun mi v tomto prípade veľmi nesadol) a vystrašeného dosadeného panovníka, až po skutočného vládcu a vodcu národa. Spojler: Zahral ich tak excelentne, že som dokonca súcitila aj s umierajúcim pravým kráľom. To všetko je prekladané vyvíjajúcim sa citom k osudovej žene, ktorú si bravúrne strihla Lee Se Young, a zabalené do sugestívneho soundtracku, z ktorého som mala pravidelné zimomriavky. Celkovo mi obsadenie a herecké výkony urobili veľkú radosť. Seriál je nakrútený na kvalitný materiál, práca kamery a strih boli čerešničkou na torte. Pre mňa skvelý divácky zážitok, ktorý mám aj vďaka výborným titulkom od Ainny, vďaka. ()