Light from Light

silentname

"Light From Light" sa nakoniec ukázal ako príjemne schopný film. Zo začiatku som dúfal, že sa to nejako zdvihne a konečne ma to zahákne, no filmu sa to nakoniec podarilo. Problém s úvodom je, že som sa do neho akosi nevedel dostať. Prišlo mi to celé nejaké ťažkopádne. Nemôžem povedať, že by to bolo zlé, no rozhodne to mohlo ponúknuť viac. Následne sa to trošku viac rozbehne a začnú sa diať zaujímavejšie veci v druhej polovici, no najlepší moment filmu prichádza počas jeho posledných 5 alebo 10 minút. Veľmi sa mi páči tá myšlienka a je super, že sa dočkáme nejakých odpovedí, ktoré som hľadal. A myslím si, že to je niečo, čo by sme možno chceli zažiť každý jeden z nás. Pocit istoty a uzavrieť v sebe niečo, čo nám spôsobuje rany na duši. Preto hovorím, že týmto si ma film skutočne získal a priniesol mu v závere ešte niekoľko plusových bodov. Čo sa týka postáv, tak by som opäť povedal, že to chce čas, aby sme si ich nejako výraznejšie obľúbili. Josh Wiggins tu pôsobí miestami, že nevie čo má so svojou postavou vlastne robiť. A vzťah medzi Owenom a Lucy vďaka tomu pôsobil dosť zvláštne. No takisto je v nich vidieť tú neistotu tínedžerov, no potom to prerastie aj do niečoho úprimného. Vďaka jednému silnému zlomovému bodu, v ktorom Owen bude reagovať veľmi správne. A to mu musím uznať. Príbeh Sheilly je podľa mňa tiež celkom zaujímavý. Hoci sa venuje vyšetrovaniu paranormálnych javov, tak z jej reakcií cítiť, že si sama v tom nie je úplne istá. Verí, ale priala by si zažiť niečo, čo by ju v tom utvrdilo. Film nepotrebuje veľa postáv.A tie, ktoré tu máme sú pre mňa skutočne funkčné, dobre napísané a vedia filmu pridať potrebnú atmosféru. Neviem či by som to dokázal odporúčať iným, no je to film, ktorý si získal mňa. A je super, že Atheena Frizzell sa dostala do niečoho lepšieho, než bolo "Ladyworld". Hodnotenie: B- ()